Celebrity

22. října 2022 07:05

Anna Fedorov

Klus o tragédii: Když zemřel otec, trauma jsem neměl. Smrt sestry jsem si vyčítal

Nenechte si ujít Tomáše Kluse v pořadu Povídej

Když bylo Tomáši Klusovi teprve osm let, zemřela jeho ani ne roční sestra na rakovinu, poté odešel do nebe i jeho otec. Oporou mu tehdy byly jeho maminka s babičkou. Ačkoliv mu tatínek velice chyběl, trauma z jeho odchodu prý nikdy neměl. „Samozřejmě jsem byl smutný, ale neměl jsem výčitky. Takové věci se prostě stávají a lidi potkávají i horší osudy,“ řekl v pořadu Povídej známý hudebník.

„Sestra odešla, když mi bylo osm let. Bylo to strašně rychlé,“ svěřil se moderátorce Radce Červinkové Klus. Tehdy ho trápily výčitky, že její smrt přivolal on. „Měl jsem z toho velké trauma. Byla malinká a plakala. Já tehdy chodil na ranní tréninky a vždycky si říkal, že bych raději žádnou ségru neměl. Že furt řve a já se nemůžu vyspat. Pak jsem to nesl hodně těžce a vyčítal si, že jsem její smrt přivolal,“ přiznal šestatřicetiletý zpěvák.

„Nedávno jsme hráli ve Fakultní nemocnici Brno, kde jsem potkal pana doktora, který ji měl na starosti. Říkal, že kdyby se narodila o dva roky později, přežila by to. Že už existuje lék,“ doplnil Tomáš Klus.

Otec Kluse byl horolezec, jeho vášeň se mu stala osudnou

O dva roky později potkala jeho rodinu další tragédie. Zemřel totiž jeho otec, který byl vášnivým horolezcem. „Táta vždycky miloval hory hodně jsme cestovali po Evropě. A i když jsme jeli třeba k moři, vždy byl součástí výletu také výšlap na hory. To se mu ale nakonec stalo osudným,“ uvedl hudebník.

„Táta pracoval v třineckých železárnách a po revoluci začal podnikat – stavět silnice. Byl to poměrně tvrdý byznys. A všechny starosti, které měl, jezdil řešit do samoty a do hor. A jednou se nevrátil. Rozhodl se vyšlapat na obrovský štít a nevyšlo to,“ popsal Klus.

Ačkoliv mu tatínek velice chyběl, trauma z jeho smrti neměl. „Nikdy jsem neměl trauma z toho, že táta odešel. Samozřejmě jsem byl smutný, ale neměl jsem výčitky. Takové věci se prostě stávají a lidi potkávají i horší osudy. Jsou děti, které přišly o oba rodiče, sourozence a zůstaly samy. Jako dítě jsem byl schopný se na to takhle podívat,“ vysvětlil hudebník.

Intenzivní kontakt s Bohem

„Myslím si, že ve mně tato ztráta otevřela touhu po poznání něčeho, co přesahuje mě samotného, mou mysl i představivost. Po jejich smrti jsem si neustále klad otázky: Kam šli? Koukají na mě z oblaků? Uvidím je ještě? Vím, že jsem měl poměrně intenzviní kontakt s Bohem. Jako malý jsem se začal modlit, přitom mamka ani babička, se kterými jsem pak vyrůstal, na tohle nebyly. Posloužilo mi to jako taková berlička,“ přiznal hudebník.

I když se s otcovou smrtí vyrovnal, doteď mu chybí. Zvlášť teď, když má sám tři děti. „Občas teď, jak děti rostou, mívám slzy v očích, když si představím, jakou radost by měl z vnoučat a jakou radost by měla ona z něj, jelikož on byl to největší a nejspontánnější dítě, co jsem znal,“ přiznal Klus v pořadu Povídej, který můžete sledovat v neděli 23. října ve 21:25 na CNN Prima NEWS.

„Byla s ním fakt pr*el a pamatuji si, že vždycky, když jsme někde byli spolu, ostatní kamarádi mi ho záviděli. Byl to ten nejlepší táta na světě a vím, že by byl skvělý děda. Za těch deset let, co jsme spolu prožili, mi toho stihl předat fakt hodně,“ sdělil hudebník.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 7. 2024

Berani, dnes pravděpodobně více než obvykle toužíte po samotě. Ačkoli jste se možná zavázali k účasti na nějakém večírku nebo setkání, nyní se vám tato myšlenka může zdát otravná. Možná budete raději pracovat na nějakých úkolech či projektech, nebo si budete chtít jít zacvičit a uvolnit část napětí, které cítíte. Druhá možnost je dobrá. Pokud si zacvičíte dříve, možná budete mít později chuť někam vyrazit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.