Abstinent a vinař? V seriálu to jde dohromady. Seznamte se s Hynkem Čermákem

Ačkoliv v seriálu ztvárňuje velkovinaře Františka Vlčka, herec Hynek Čermák nemá k alkoholu jako takovému zrovna vřelý vztah. To samé se ovšem nedá říci i o jeho vztahu k jižní Moravě, kde díky seriálu Vinaři poprvé natáčel. Reprízy seriálu Vinaři sledujte od čtvrtka 26. března každý týden od 20.15 na Primě.

Kvůli jiné roli máte plnovous – s tím jste začal točit Vinaře. Necháte si ho?

Kvůli tomu se také hádáme – štábu přijde, že bych si ho měl nechat, ale já nechci, už toho mám plný zuby, rád bych to shodil.

V čem je vám Vlček blízký?

V ničem! Já jsem zaprvé abstinent, zadruhé bych nedokázal dělat nic tak složitého, jako je výroba vína – to se musí dělat s perfekcionalismem, člověk k němu musí mít vztah, a hlavně to vůbec není můj obor, já se tady všechno učím. Ale možná je mi Vlček blízký svou svobodomyslností.

Nikdy jste nepil víno?

Já jsem abstinent patnáct let, alkohol mi nedělal dobře. A pil jsem všechno, i když vínu jsem asi nikdy nerozuměl. Pil jsem hlavně whisky, ale to by bylo na jiný seriál :-).

Podívejte se na videorozhovor s Hynkem Čermákem:

Jaký máte vztah k Moravě? Jsou podle vás Moraváci a Češi opravdu rozdílní?

Já nemám žádný vztah k Moravě, ale stejně tak nemám žádný vztah k Praze – já jsem světoběžník a nemám vztah k místům, ale ke konkrétním lidem. A buď jsou dobří, nebo špatní. Nějak to krajově vymezovat, to je mi vzdálené. Na Moravě jsem nyní poprvé a jsem úplně unešený, jak je to tu krásné. A je fakt, že ti lidé, se kterými tady pracujeme, jsou hodně srdeční, neustále nás zvou na víno, na nějakou klobásu, na něco dobrého.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.