Tereza Kostková, seriálová dcera vinaře, si víno užívá!

Ne že by snad konzumaci vína holdovala každý den, nicméně když se nachází v lokalitě vínem proslavené, za niž se Pálavské vrchy a okolí, kde se seriál Vinaři natáčí, dají považovat, skleničku vína si náležitě užije. Stejně jako krásy jižní Moravy. Reprízy seriálu Vinaři sledujte v pondělí ve 20:15 na Primě.

A jak si užíváte Pálavu?

Díky tomuto nádhernému místu jsou to prázdniny být tady, kde svítí slunce. Podíváte se z okna a koukáte na vinohrady... tak to by člověk musel být blázen, aby se mu to nelíbilo nebo aby si stěžoval. Tady dobíjí příroda i celé natáčení, které má smysl, protože často člověka vysávají věci, které smysl nemají, i nicnedělání, nenaplněnost – a to v tomhle případě není.

Podívejte se na videorozhovor:

Jak to máte s dialektem?

To jsme řešili, ale nehrajeme si na nějakou stylizaci. Ten dialekt je znát u lidí, kteří dlouhodobě žijí na Moravě, u moravských herců. Ale neděláme v tomhle ohledu nic záměrně, chceme, aby vše bylo přirozené, není to umělé. Moraváci navíc mluví spisovně, oni mluví tou nejhezčí češtinou. Já jsem byla svým tatínkem vychovávaná k tomu, abych mluvila spisovně, na Pražáky to bývalo až příliš spisovné, ale tady nemusím ustupovat ze svých zvyků a můžu jenom mluvit svou přirozenou češtinou. Tu Prahu, kterou zastupuji, vezu já s sebou jako postava – já bych měla být oči diváka, které dávají vhlédnout do moravského prostředí očima Pražáka. Když mi tedy ulítne nějaká pražská koncovka, tak to necháváme. Mnohem větší problém mají herci, kteří ztvárňují mé seriálové děti, protože Alžběta je Slovenka a Honza žije a hraje v Brně.

Je nějaká scéna nebo situace, která vás během natáčení hodně pobavila?

Mně se moc líbil díl, kde se točil příjezd Kladeňáků a můj seriálový syn se tam svlíkne – ale celé to je natočené vkusně, je to sice lechtivé, ale přitom roztomilé a velmi dobře filmařsky udělané, skvělá scéna. To točil režisér Vojta Moravec a opravdu se mu to povedlo. A musím zmínit jednu hlášku, kdy já jako matka spílám svému synovi Buddymu: "Tvůj dědeček nebyl nikdy v životě tak ožralej, aby si nepamatoval, co dělal, což se o tobě rozhodně říct nedá!" To je výborná upřímnost matky vůči synovi.

Jaký máte vztah k vínu? Pijete i pivo?

Dobrý mám vztah k vínu! A pivo mám ráda – dám si ho třeba večer, když je horko. Ale při mém rodinně-pracovním vytížení si moc nemohu dovolit dát si víc. Pravidelně si chodíme sednout s kolegy po představení na plzeňský, to je takový rituál. No a víno se zase hezky hodí k rybě, k dobrému jídlu, tady na Moravě se navíc pojí ke kraji, byli jsme například na Gurmet festivalu – jsou situace, kdy si víno velmi ráda dám. Ale že bych si mohla dát víno každý den nebo na něj měla každý den chuť, tak to určitě ne.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.