Vinaři II - 1. epizoda: Výlet

První epizoda seriálu Vinaři II s názvem Výlet.

Farář Tomica končí s "farářováním" v jihomoravských Křeticích. Nadřízení jej vysílají na území náboženství nepříliš naklonění, do severních Čech, do vesničky Strdín.

Protože ale mají Křetičtí svého pokrokového faráře rádi, rozhodnou se jej na nové působiště doprovodit. Navíc si tak Tomica, Franta Vlček, Bedřich Pavlíček, Patrik Tauš, Hřebec a Machr mohou užít pořádnou pánskou jízdu.

I když se výlet jeví zpočátku idylicky, po chvilce je jasné, že to žádná procházka růžovou zahradou nebude. A to ani pro Tomicu, který je zde, aby šířil slovo boží. Ani pro Hřebce, který se snaží okouzlit místní lepé děvy. A dokonce ani pro Patrika Tauše, který je sice na pánské jízdě, nicméně je na mateřské dovolené a má s sebou svoji malou dceru Páťu.

Jediní, kdo si výlet do severních Čech skutečně užijí, jsou Bedřich Pavlíček, který se tu odreagovává svojí milovanou prací na vinohradu, kterou mu manželka kvůli zdravotním problémům odmítá dovolit, a Machr, který je schopen užít si cokoliv a kdykoliv, hlavně když je u toho co pít. A strdínské pivo Pivín, to mu tedy chutná.

Rozhodně nejhůř ze všech ale dopadne František Vlček...

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.