Celebrity

25. července 2023 17:05

Zuzana Schneidewind

Výměna hereček v hlavní roli slavného romantického seriálu. Nová Kity je odvážnější

Podle tvůrců poutavého romantického seriálu je hrdinka Kateřina, přezdívaná Kity, ve třetí sérii sebevědomější a její odhodlání ještě silnější. Jistě vám také neunikne, že má i jinou tvář. Sehnat představitelku hlavní role bylo zásadní.

Mladá, půvabná a vášnivě zamilovaná Kateřina už přežila nepředstavitelné útrapy, štěstí jí ale stále uniká. Krutý osud na ni seslal další tragédii. Pokračování velkolepého historického dramatu z východní Evropy je plné nových proher, nečekaných i šokujících zvratů, ale také (ne)spoutané lásky, kterou o něco starší a zkušenější hrdinka snad konečně najde – navzdory všem novým problémům.

Spoutaná láska je mezinárodně úspěšný ukrajinský historický seriál, který měl premiéru v roce 2019. Postupně vznikly už čtyři série. Ta třetí měla premiéru v listopadu 2021 a má 24 epizod. V prvních dvou sériích ztvárnila hlavní hrdinku Kity mladá herečka Jekatěrina Kovalčuk. Jak můžete sledovat od 30. července na Prima LOVE nebo na prima+, ve třetí a čtvrté řadě ji vystřídala herečka Soňa Priss.

Ze 400 hereček vybrali Soňu Priss

Jak tvůrci seriálu prozrazují, ve druhé a třetí sérii Spoutané lásky je Kity starší a moudřejší – a to doslova. Od chvíle, kdy jsme se s ní poprvé seznámili, uplynulo už několik let. Kateřina si za tu dobu prošla mnoha různými životními útrapami: Nejenže ji věznili zavřenou v nemocnici, dokonce přežila i to, když ji pohřbili zaživa.

Hlavní producentka seriálu Tala Pristajetska přiznává, že najít novou představitelku hlavní role nebylo vůbec jednoduché. „Měli jsme velice těžký úkol: Najít herečku do role hrdinky, kterou všichni znají a mají rádi. Když jsme začali natáčet první sérii Spoutané lásky, šlo o příběh prosté dívky, která se musí vyrovnat s mnoha překážkami a životními zkouškami. Pokračování je jiný příběh s novou Kity, která toho hodně prožila a je tím vším viditelně poznamenaná. Teď už je to úplně jiná hrdinka, která se s tou původní nedá srovnávat,“ uvádí Pristajetska. Tu pravou představitelku hlavní role hledali mezi čtyřmi stovkami různých hereček z několika zemí. Nakonec vybrali stále slavnější a populárnější Soňu Priss.

Nová představitelka třetí Kateřiny vzpomíná, že během natáčení se jí podařilo odhalit některá z tajemství hlavní hrdinky. „Kity už není tou mladou a bezmocnou dívkou, kterou bývala dříve. Ví, jakou má svoboda cenu. Je odhodlaná čelit tváří v tvář všemu, co se jí postaví do cesty, a bojovat proti nepřízni osudu. I když to znamená riskovat všechno, včetně vlastního štěstí nebo života. Nemohu vám prozradit, jestli Žadan přežije, ale určitě vás mohu ubezpečit, že Kity bude znovu milovat a bude milována,“ popisuje Soňa Priss. A my můžeme ještě prozradit, že hnací silou třetí série je opět láska. Nové epizody přinášejí sedm milostných příběhů, z toho dva se odehrávají prostřednictvím takzvaných flashbacků, které nahlížejí zpátky do minulosti postav. Nechybí ani téma zrady a společenského znemožnění.

8 zajímavostí z natáčení

  1. Natáčení třetí série trvalo sedm měsíců a jedenáct dní. Probíhalo na podzim, v zimě a na jaře ještě před napadením Ukrajiny Ruskem.
  2. Zahrálo si v ní více než 1 000 různých herců. Seriál Spoutané lásky „zaměstnává více než stovku herců ve stálých rolích a třicet herců v rolích, které se dají považovat za hlavní.
  3. Stejně jako předchozí dvě série se také ta třetí natáčela na ikonických místech východní Evropy – na Ukrajině, která je nyní sužována válkou. Natáčení probíhalo v prostředí takových historických památek, jako je Kyjevskopečerská lávra, Muzeum Ivana Honchara v Kyjevě, vila hraběnky Uvarové a vila Zajcev také v Kyjevě, na zámku Kačanivka v Černihivu, v Národním muzeu ukrajinské lidové architektury nebo na hradě Radomyšl.
  4. Velká část děje třetí série Spoutané lásky se odehrává v honosných domech a luxusních sídlech jednotlivých hrdinů. Více než dvě třetiny těchto scén vznikaly ve filmových ateliérech ukrajinských studií FILM.UA, kde vznikly módní a přepychové obývací pokoje druhé poloviny 19. století.
  5. Nejmódnější a nejelegantnější róby ze všech hrdinek třetí série Spoutané lásky nosila úplně nová postava. Tou je urozená kyjevská dáma Rogneda Bezus. Právě pro ni také bylo vyrobeno největší množství kostýmů a většina z nich je skutečným uměleckým dílem.
  6. Na některé z ušitých rób ozdobených krinolínou bylo potřeba až patnáct metrů látky. Kostýmy byly vyrobeny ze sametu, hedvábí, saténu, taftu a podobných materiálů. Cena výroby každého kostýmu začínala na patnácti tisících ukrajinských hřivnách a odtud se obvykle vyšplhala hodně vysoko. Každá róba s krinolínou a korzetem vážily nejméně deset kilogramů.
  7. Herečky oblékly ručně vyšívané kostýmy.
  8. Vyšívání kostýmu hlavní hrdinky Kateřiny, který je ozdoben krajkami a korálky, zabralo jedné švadleně více než dva týdny.

Sdílejte článek
Štítky hlavní role láska FTV Prima Prima Love herec Východní Evropa prima+ Spoutaná láska

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.