Prima maminka

15. října 2015 04:50

Anna Kopečková

Nejoblíbenější český zákusek aneb Oslaďte si život!

Vzpomínáte s mírnou nostalgií na časy, kdy jste coby děti navštěvovali s rodiči vaši oblíbenou cukrárnu? Kdy jste nemohli dospat, jak moc jste se tam těšili? A celou noc jste přemýšleli, jestli si dáte raději větrník, rakvičku se šlehačkou, „punčák“ nebo třeba věneček?

Možná jste se párkrát s přáteli, s rodinou nebo kolegy dohadovali, který ze zákusků máte nejraději, jaký je zkrátka ten nejlepší. S někým jste se shodli, s jiným jste se skoro až poprali – vždyť podle vás je přece jednoznačně nejlepší žloutkový řez! Jak může někomu více chutnat kremrole?! Brzo ovšem budou vaše spory vyřešeny, a to díky speciální anketě, do které bylo nominováno celkem 14 nejpopulárnějších zákusků.

Ale než bude jasno, můžete si zkrátit čekání tím, že si na svůj oblíbený zákusek dojdete do cukrárny nebo si ho rovnou připravíte doma.

Co zkusit třeba větrníky?

Foto: Gurmet

Recept na větrníky najdete ZDE.

Možná vašim chuťovým pohárkům učarovaly spíš laskonky.

Foto: Gurmet

Není tak těžké je připravit. Máme pro vás recept přímo z cukrárny ZDE.

Pro milovníky punčových řezů máme recept rovnou na celý dort.

Foto: L.A.Creative

Klikněte si pro recept ZDE.

A nesmíme zapomenout ani na buchtičky se šodó. Ovšem pozor, pěkně poctivé, domácí!

Foto: Gurmet

Jestli máte chuť, recept najdete ZDE.

A které jsou další nominované zákusky?

Banánek

Indiánek

Kremrole

Míša řez

Ořechová roláda

Rakvička

Špička

Štafetka

Věneček

Žloutkový řez

Pokud si z nominovaných nevyberete, nevadí. Můžete do ankety nominovat svůj nejoblíbenější zákusek.

Hlasujte a vyhrajte

Co musíte udělat, abyste se mohli ankety zúčastnit? Stačí jen navštívit webovou stránku www.milkparade.eu. Zde naleznete seznam nominovaných zákusků. Pokud v něm nefiguruje ten „váš nejlepší“, je možné ho vepsat do vymezeného políčka. Pak jenom vyplníte jednoduchý formulář a odešlete svůj tip. Hlasování probíhá až do 25. října a výherci budou vyhlášeni do týdne po uzávěrce ankety na stejnojmenném portálu.

Tato zajímavá akce je vyhlášená projektem na podporu mléka a mléčných výrobků Bílé plus. Proč zrovna tato anketa? Téměř všechny zákusky jsou totiž připravovány z poctivých a kvalitních produktů z mléka – smetany, másla, tvarohu, samotného mléka apod.

„Pro spolupráci s anketou o nejoblíbenější český zákusek jsme oslovili odborníka na svém místě – cukrářku Ivetu Fabešovou, která dennodenně při své práci využívá všechny možné mléčné výrobky,“ vysvětluje Jiří Felčárek z Agrární komory, která je zadavatelem projektu Bílé plus. „Hlasující pak budou mít šanci vyhrát u ní cukrářský kurz nebo případně poukaz do některé z jejich cukráren.“

Mohlo by vám taky chutnat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 2. 2024

Berani, dnes v noci by vás mohly trápit temné, depresivní sny, které se pravděpodobně budou střídat s hloupými, které vás rozesmějí nahlas. Ráno byste se mohli probudit zcela zmatení z těchto představ a mohli byste mít tendenci je odmítat. Nedělejte to. Vaše sny se vám snaží něco sdělit o vás samotných. Zažili jste v poslední době své emocionální vzestupy a pády? Střídavě jste se nad něčím smáli a plakali? Zamyslete se nad tím!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.