Seriály a filmy

23. září 2013 08:44

Iveta Zábová

VyVolení a jejich náboženská debata: Kdo věří, a kdo ne?

VyVolení – to rozhodně není jen zabíjení času mezi jednotlivým Palcováním, Výzvami a Duely. K životu ve Vile patří i debaty vážnějšího charakteru – jednou z nich byl i rozhovor o náboženství. Překvapivě z toho nebyla hádka!

Snaha o splnění úkolu byla opět nejsilněji viditelná u Nikol. Každý měl říct svůj názor ohledně toho, proč lidé věří v Boha. Z organizačních důvodů nesmí nikdo do řeči jiného vstupovat – jednoduše proto, aby se zase všichni nepohádali!

Thomas si myslí, že to, jestli člověk věří, nebo ne, pochází z výchovy. Pepa nevěří a podle něj ti, co věří, chtějí v něco věřit. Lucka si myslí, že člověk je na život strašně sám a když věří, má se na koho obrátit. Nikdo by neměl odsuzovat víru jiného člověka. Ona sama sice církev neuznává, ale věřící je. Podle Nikol je výchova hodně, ale člověk k víře může dojít i sám. Eva k víře vedena nebyla, ale díky tomu, čím prošla, věří v Boha i v sebe. Vladko v dětství často navštěvoval východní Slovensko, kde měl část rodiny, která je hodně pobožná, k víře ale došel vlastní cestou a díky ní nikdy není sám. Podle Romany je Bůh energie. Ládík si myslí, že Bůh vypadá jako starý pán s vousy. Lidé věří kvůli tomu, v jakém prostředí vyrůstají, také záleží na tom, jestli k životu víru potřebují. Mirka v něco věří, ale neví, jestli to má nazývat Bohem, církev nesnáší, myslí si, že lidé věří, protože nechtějí být sami. Pavlína v Boha nevěří.

Nezapomeňte sledovat dnešní Zprávy z Vily v 19.40 a Denní rekapitulaci na Prima love ve 21.20!

Video: Romana

Video: Zdeňka je pryč z Vily

Vide: Thomas truchlí

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.