Lucie Benešová ze Slunečné o Valentýnu: U partnera mi záleží spíš na skutcích než romantických gestech

Únor je pro mnoho lidí měsícem lásky, kdy se mnozí těší hlavně na Den svatého Valentýna. Oblíbená herečka Lucie Benešová, partnerka Tomáše Matonohy a maminka čtyř dětí věří, že lásku je nejlepší ukazovat celoročně, ale ráda Valentýna využije jako příležitost sejít se se svými blízkými. Čím je ráda pohostí a jaká výzdoba při oslavě nesmí chybět?

  • Lucko, jak vy a váš partner vnímáte Valentýna? Je pro vás důležitý?

Pro nás je více důležité dávat lásku najevo kdykoliv, nehledě na datum. Moc jsme si na něj zkrátka nezvykli. Myslím si, že Valentýn je spíš pro mladší generaci, která ho zná a užívá si ho už od mládí.

Já jej využívám hlavně jako příležitost pro setkání. Většinou tedy dělám valentýnskou večeři, na které se sejdeme s dětmi. Sami s partnerem ho většinou neslavíme, myslíme na sebe kdykoliv v průběhu roku. I skoro po dvaceti letech manželství nezapomínáme jeden na druhého. Nejčastěji si koupíme láhev dobrého vína, večer si spolu sedneme a povídáme si. To je pro nás důležité a nezáleží na datu.

  • A co třeba romantická dovolená ve dvou? Kdy jste spolu naposledy na nějaké byli? Jen sami bez dětí? Dá se to vůbec?

Dřív jsme jezdili docela často, ale teď nám přijde líto nechat děti doma. Teď tedy hodně jezdíme s Larou, protože přece jen nemáme moc volného času, a když už je, tak ho nejraději trávíme pohromadě.

  • Takže se u vás slaví Valentýn spíše v rodinném kruhu?

Přesně, já ho beru víc obecně, jako oslavu lásky ke všem blízkým. Většinou dostanu i nějaký dárek od dětí, každý rok dostávám valentýnku nebo nějaké hezké přáníčko od Lary, což mě potěší nejvíc. Dřív mi valentýnky a přáníčka dávala i Sára. Kluci ne, ti na to nejsou. (smích) A od Tomáše dostávám spíše praktické dárky. Různé věci na zahradu a do kuchyně, ale ty mě mnohdy potěší ještě víc, protože vím, že jsou potřeba. Na mě vždycky víc platily skutky než romantická gesta.

  • Jak tedy nejraději Valentýna slavíte?

Pro mě je nejvíc, když se sejdeme celá parta u stolu. A to se nám obvykle daří, protože maminka má kolem Valentýna svátek, takže to tak nějak spojíme dohromady. Příležitosti setkat se s rodinou se vždycky ráda chopím. A když je to zhruba na toho Valentýna, obvykle i upeču moučník ve tvaru srdce.

  • Máte nějaký svůj tajný recept?

Není to nic složitého. Kupte si formu na dort ve tvaru srdce nebo stačí i klasická, upečte v ní klasický perník z prášku a polijte bílou čokoládou. Navrch můžete použít zdobení ve tvaru srdce nebo třeba jedlé květy.

  • Víme o vás, že milujete dekorace, dokonce jste i tváří jednoho obchodu s bytovými doplňky. Zdobíte svůj dům i na Valentýna nebo pro nadcházející jaro?

Zbožňuji jarní květiny, takže ty u nás nemohou chybět. Mám ráda hlavně tulipány, ale třeba i růžové růže. A ty se vlastně hodí i k Valentýnu. A také krásné vůně. Doma máme vonný difuzér, takže si teď dopřáváme ten luxus, že si obývák a zimní zahradu vždy provoníme nějakou hezkou vůní. K Valentýnu mi asi nejvíce sedí vůně sladké vanilky nebo sladkého valentýnského moučníku.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.