Zdeněk překvapí zvířátkem v kadibudce i pivomatem. Budou soupeři za pití platit?

Prostřeno! XXVI (66) - Zdeněk

Kulinářské klání se tento týden odehrává v Ústeckém kraji. Pondělnímu soutěžícímu Zdeňkovi musí během jeho večera pomáhat sestra. Bolí ho záda a nemůže nic nosit. Jak to vezmou soupeři? A jak se budou tvářit na chlupatého obyvatele kadibudky?

V pondělí pozve hosty na svou lesní chatičku čtyřicetiletý Zdeněk. Kvůli nemoci nemůže nic nosit, a tak si na pomoc pozve svoji sestru Hanku. Ta mu bude celý večer při ruce a pomůže i s organizací zábavy. Projde mu to u soupeřů? Na menu se dnes objeví focaccia se sýrem, vývar s játrovými knedlíčky, vepřové na majoránce, česneku a šípcích a na závěr si hosté pochutnají na domácím štrúdlu.

Hostitel na chatě nebydlí, přišlo mu však zábavné uspořádat Prostřeno! zrovna tady. Zdeněk žije sám, je bezdětný, rád vaří a má rád pivo. Přivydělává si provozem pivomatu, z něhož si každý, kdo jde kolem, může za poplatek načepovat tento oblíbený nápoj. Má to dobře vymyšlené. Pivo se dnes podává za peníze. Musí platit i návštěva? To uvidíte už vpodvečer.

Když hosté dorazí, Zdeněk je seznámí se svou sestrou, která jim naservíruje přípitek. Tento týden je sestava čistě pánská, proto nikomu její přítomnost nevadí. Zvědavost jim nedá a zeptají se hostitele na jeho zdravotní stav. „Já mám Bechtěreva, to je taková nemoc pitomá. Měkká tkáň v kloubech se mění v kost,“ popisuje. Teď ho záda hodně bolí, protože pomáhal na ulici babičce, která upadla.

Podívejte se na Zdeňkovu vychytávku – pivomat, z něhož si každý čepuje sám:

Záchod v lese skrývá tajemství

V chatě není dost místa, proto soutěžící šmejdí venku. Prohlédnou si fotky z fotopasti, projdou se v lese a objeví tajemnou boudičku. Co v ní asi je? „Je to kadibudka a s morčetem!“ hlásí ostatním Kája, který se dovnitř nahrnul jako první. Na chatě se mu stejně jako ostatním líbí. „Je to hezké prostředí, já bych sem jel na víkend a potom bych jel zase do civilizace,“ poznamená. Snad se morčátko alespoň občas dostane na čerstvý vzduch. To ale nikdo neřeší, jde se jíst.

Zdeněk je zkušený kuchař. Focacciu peče často, všechna těsta dělá domácí. Knedlíčky do polévky budou na někoho příliš česnekové a vývar bude překvapivě zahuštěný moukou. Vepřová líčka hosté nečekají. Maso jim naštěstí chutná a pěkně se rozpadá. Zábava bude určena spíše ženám, pánové si ale výrobu olejů s Hankou užijí. K práci jim Zdeněk přinese mug cake z ovesných vloček, což bude úkol týdne. Jak ostatní ocení dezert, kterým bude štrúdl z domácího těsta? Projeví se dnes taktika, nebo budou soutěžící hodnotit spravedlivě?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.