Zdraví a nemoci

9. února 2017 10:00

Martina Čerňanská

5 způsobů, jak se chránit před kvasinkovou infekcí

S jistotou lze říci, že téměř všechny jsme někdy bojovaly s kvasinkovou infekcí. Tento nepříjemný gynekologický problém dokáže pěkně potrápit a vyřadit nás „z provozu“ na několik dnů.

A ač je medicína na vysoké úrovni, neexistuje (zatím) žádný způsob jak zařídit, abychom ji již nikdy nedostaly. Existuje ale prevence! Sepsali jsme pro vás několik rad, jak snížit riziko onemocnění kvasinkovou infekcí na minimum.

1. Jezte méně cukru

Cukr dělá kvasinkám dobře a vytváří ideální prostředí pro jejich růst a množení se.

Takže omezte spotřebu cukru a pokud trpíte na kvasinkové infekce pravidelně, vyzkoušejte tzv. protikvasinkovou dietu. Při ní je potřeba omezit samozřejmě cukr jako takový, některé druhy ovoce (např. banány), obiloviny (především pšenici) a různé náhražky cukru. Více se o dietě dočtete zde.

2. Převlékejte se

Jakékoliv vlhké prostředí je ideálním místem pro množení se bakterií a kvasinek (viz foto níže vpravo). To, že bychom si v létě po koupání v moři či bazénu měly převlékat plavky, asi všechny víme. Ale že stejné pravidlo platí i např. pro sportovní oblečení, už ví málokdo. Proto hned jak docvičíte si svlékněte zpocené oblečení, dejte si sprchu, osušte se a zabraňte tak nepříjemným problémům.

3. Noste správné spodní prádlo

Je dokázáno, že pokud má žena na sobě dobře padnoucí a krásné spodní prádlo, cítí se a vypadá lépe. A platí to i v případě, že kromě dotyčné její prádlo nikdo jiný nevidí ;).. Tudíž vám nechceme říkat, abyste začaly nosit bavlněné bombarďáky jako nosívaly naše babičky, ale myslete na to, že kromě toho jak prádlo vypadá, je také důležitý materiál, že kterého je vyrobené. Je důležité, aby bylo prodyšné a lemované alespoň z vnitřní strany bavlnou. Zapomeňte raději na syntetické tkaniny. Pokud nosíte rádi tanga, mějte na paměti, že tenká šňůrka mezi vašimi půlkami může způsobit mikroskopické trhlinky na vaší kůži. Pak již stačí se úplně lehounce zapotit, např. když budete dobíhat autobus a rázem je tu ideální místo pro šíření infekce.

4. Více spěte

Aby mohlo vaše tělo správně fungovat, potřebuje také odpočívat. Ideálních 8 hodin spánku pomáhá udržovat správné mikro prostředí ve vaší pochvě a snižuje se tím možnost růstu kvasinek. Takže si běžte zdřímnout, je to pro vaše zdraví!

5. Zapomeňte na parfémované vložky a tampony

Příjemná vůně čisté bavlny či svěžího jarního vzduchu je fajn, ale ne na těchto hygienických potřebách. Výrobky s vůní totiž obsahují chemické látky, které mohou narušit přirozenou rovnováhu ve vašem těle. Pokud chcete tedy být zdravá a nebojovat s kvasinkovou infekcí, volte raději ty bez parfemace.

Přečtěte si také:

použité foto: istock.com


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.