Zdraví a nemoci

17. července 2016 04:45

Martina Čerňanská

6 chyb při cvičení, kvůli kterým se vám stále nedaří zhubnout

6 chyb při cvičení, kvůli kterým se vám stále nedaří zhubnout

Cvičíte a cvičíte a stále se vám nedaří zhubnout? A neděláte náhodou nějakou z těchto 6 chyb?

Vynecháváte strečink

Díky protahování nezhubnete, to je pravda, ale rozhodně byste ho neměli vynechávat. Pravidelný strečink před a po cvičení je prevencí proti zranění a také bolesti svalů. Vždy se proto pořádně protáhněte, druhý den to jistě oceníte – bude se vám vstávat lépe.

Příliš mnoho kardio

Díky kardio cvičení spalujete kalorie a je také výborné pro vaše srdce, ale nesmíte to přehánět. Pokud budete hodiny běhat na pásu, vaše tělo nakonec začne brát energii ze svalů, protože všechny budou pryč. Postupně by se vám dokonce mohl začít zpomalovat metabolismus a začnete hůř spalovat případné tuky. Neříkáme, abyste kardio cvičení nedělali vůbec, jen si dejte pozor, abyste se věnovali i jinému druhu cvičení.

Málo silového tréninku

Jak jsme již řekli, je důležité se věnovat kromě kardio cvičení také jinému druhu tréninku, především tomu silovému. Nemusíte se bát, že když začnete zvedat činky, bude z vás za chvíli kulturista a budete mít takové svaly, že se nevejdete do žádného oblečení. Tato situace ani nemůže nastat, protože ženy v sobě mají velmi nízkou hladinu testosteronu. Naopak zvedání závaží je výborný způsob, jak nastartovat metabolismus a zůstat štíhlá.

Cvičíte stále stejně

Určitě to také znáte: když začínáte se cvičením, druhý den vás bolí každý sval. Když ale vytrváte a cvičíte pravidelně dál, postupně už bolest není taková a za nějaký čas vás po cvičení prakticky nic nebolí. To ovšem není úplně dobře. Nikdy během cvičení nezvládnete cviky na každý sval v těle a pokud opakujete stále ty samé, časem přestanete vidět výsledky. Proto je důležité jednotlivé sestavy cvičení měnit. Nejenže vás to bude více bavit (dělat pořád to samé dokola je nuda, ne?), ale vašemu tělu to jedině prospěje.

Nikdy neodpočíváte

Je skvělé, že vás sport začal bavit, ale nepřehánějte to! Měli byste si dávat mezi cvičením alespoň den pauzu, aby se vaše tělo stihlo zregenerovat. Pokud tyto pauzy vynecháte, vaše tělo bude reagovat tak, že začne produkovat více kortizolu, což je stresový hormon, který umožnuje mj. ukládat tuk. Nakonec se tedy může stát pravý opak toho, kvůli čemu cvičíte – začnete přibírat na váze.

Odměňujete se špatným způsobem

Pokud vždy po cvičení zajdete za odměnu s kamarádkou do restaurace a dáte si smažák nebo burger a k tomu několik skleniček vína, no, přiznejme si to, vaše cvičení tím tak trochu ztrácí efekt. Pro většinu lidí je odměňování důležité a my s tím naprosto souhlasíme! Zkuste to ale teď jinak. Místo nezdravého jídla si kupte třeba nové legíny nebo si zajděte na masáž. Je to rozhodně lepší a vy budete vypadat skvěle.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.