Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

7 důvodů, proč potřebujete víc než jen dovolenou. Dejte si mentální pauzu

Máte po dovolené a cítíte se pořád jako vyždímaný citron? Možná potřebujete víc než jen obyčejnou dovolenou. Vy potřebujete dát si pauzu pro duševní zdraví. A klidně jen na den nebo dva.
Vydáno: 21.08.2017
Člověk si potřebuje odpočinout nejen fyzicky, ale i duševně
Autor: iStock Člověk si potřebuje odpočinout nejen fyzicky, ale i duševně
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Buďme rádi za naše čtyři týdny dovolené. Například v USA vám zaměstnavatel nemusí dát volno, při kterém byste si mohli odpočinout. Velkou pozornost na sociálních sítích proto vzbudil e-mail Madalyn Parkrové, která napsala svému šéfovi, že si bere ve čtvrtek a v pátek volno, takzvaný sick-day, aby se soustředila na své mentální zdraví. A co on na to? Poděkoval jí, že to dělá! 

Zkuste to taky. Vezměte si přestávku v práci, den nebo klidně měsíc, projeďte republiku křížem krážem a uvidíte, co to s vámi udělá.

Přinášíme sedm dobrých důvodů, proč byste si měli dát pauzu, abyste posílili nebo obnovili svou duševní rovnováhu.

Vyčistíte si hlavu

Není nic lepšího než řídit na široké, rovné cestě s minimálním provozem. Posloucháte muziku, pozorujete okolní krajinu. To máloco nepřekoná. Podobně zafunguje procházka nebo kempování u vody. Budete se divit, jak čistou hlavu budete mít ve chvíli, kdy jediné, co je potřeba dělat, je řízení.

Uvidíte krásu

Spoustu krásy okolo sebe uvidíte až ve chvíli, kdy si dovolíte žít tady a teď. V každodenním shonu ji přehlížíme a přitom je všude! Běžte do galerie, pozorujte západ slunce, měsíc nebo déšť. Každá taková chvíle je jako malá dovolená.

Získáte odstup

Pauza vám pomůže získat odstup, zvlášť když se pustíte do něčeho neobvyklého. Zkuste na den třeba dobrovolničit, vyvenčete někomu psa nebo jen jděte na film do jiné čtvrti. Všechny tyto věci, a pochopitelně spousty dalších, vám ukáží, jak jinak by se mohl vyvíjet váš život. Když děláte věci jinak, podporujete tím svou tvořivost.

Najdete inspiraci

S čistou hlavou, krásou a odstupem ke všedním věcem se objeví alespoň malý záblesk kreativity. I když nepracujete, uděláte vlastně spoustu práce. Ujasníte si, co opravdu chcete a jak dál. Víc dokážeme inspirací než dřinou, ale snadno na to zapomínáme. Takže místo hodin úmorné práce si k lepšímu výsledku pomůžete pauzou, při které inspirace přijde sama.

Bude vás to bavit

Cestování je zábava. Část zábavy přichází s překvapením a potěšením, že se každý den děje něco jiného. A o zbytek se postarají lidé, které na cestě potkáte.

Zažijete věci

Na cestě toho zažijete tolik, že budete mít dlouho o čem vyprávět. Až přijde v kempu velký vítr a lidé odvedle vám budou chytat stan, co lítá ve vzduchu jako drak, asi to nebude v tu chvíli určitě příjemné, ale určitě z toho bude nezapomenutelná historka. A pravděpodobně potkáte někoho slavného nebo příbuzného. Náš život je vlastně jeden velký příběh a některé jeho kapitoly jsou obzvlášť zajímavé.

Naučíte se žít s málem

Jasně, při dlouhodobém cestování toho moc nevyděláte. Ale určitě nebudete trpět hlady a na benzín nějaké peníze najdete. Mít málo peněz vám pomůže posílit důvěru, tolik potřebnou k tomu, abyste do svého života pustili řadu nádherných věcí. Nemusíte mít peníze, bohatství má mnoho jiných podob.

-az-

Mohlo by vás taky zajímat:

Opravdu dovolená pomáhá proti bolestem hlavy?

Proč často během dovolené onemocníme?

Dovolená u moře či v horách? Vyrazte každý podle svého!

Dovolená u moře či v horách? Vyrazte každý podle svého!

Článek je zařazen v: dovolená, volno, duševní zdraví, sick day
Reklama