Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Alkohol a krása. Jak lihoviny ovlivňují vzhled?

Po každém večírku s bohatou konzumací alkoholických nápojů vidíme po ránu v zrcadle strašidlo. Existují preparáty či potraviny, které by negativní účinky alkoholu na organismus zmírnily?
Vydáno: 17.02.2017, Martina Hrušková
Alkohol a krása. Jak lihoviny ovlivňují vzhled?

Odpovídá Vladimír Nužnyj, doktor lékařských věd, profesor a vedoucí vědecký pracovník moskevského centra pro výzkum narkozávislostí.

Alkohol a krása jsou dva opravdu těžko smiřitelné pojmy. Alkoholické nápoje, zejména ty tvrdší, jsou toxické a i jednorázová dávka se rovná otravě, tak to prostě je. Přičemž tou nejhorší možnou dobou, kdy si ji dopřát, je večer těsně před spaním.

Jaký objem vypitého alkoholu je pro náš vzhled kritický?

Víc než dvě skleničky vína za den. Všechny preparáty prodávané za účelem zmírnění následků „bouřlivých zábav“ pouze zmírňují syndrom kocoviny – pokud jde o vzhled, nemají účinek žádný.

Co přináší pití alkoholu?

1. Předčasné vrásky

Dehydratace je nerozlučnou průvodkyní konzumace lihovin. A právě dehydratací pleť velice trpí. Vysychá, nabývá šedavého odstínu a předčasně se objevuje síť jemných vrásek.

2. Kuperózu

Jde o postižení pleťových kapilár, které ztrácejí schopnost rozšiřování a smršťování. Mezi vícero příčinami této diagnózy figuruje také pravidelný příjem alkoholu, způsobující nával krve do obličeje.

Alkohol a krása. Jak lihoviny ovlivňují vzhled? 2 Foto:

3. «Pandí obličej»

Objevují se tmavé kruhy a otoky kolem očí. Je to následek mikro poškození jater. Stejně tak ochablá víčka ukazují na poruchy funkce ledvin.

4. Matné, tenké a lámavé vlasy

Tady jsou příčinou poruchy krevního oběhu. Postupem doby pak vlasy řídnou.

5. Vyhublost

Tento efekt může být mylně pokládán za žádoucí. Ve skutečnosti je však ztráta svalové hmoty nevyhnutelnou součástí chronického alkoholismu, to znamená dlouhodobého těžkého pití. Zvláštností u žen alkoholiček jsou nohy hubené jako hůlky. Je třeba poznamenat, že všeobecně rozšířené přesvědčení, že v důsledku přehnané konzumace alkoholu lidé tloustnou, je mýtem. I když všechny alkoholické nápoje jsou vysoce kalorické, ztloustnout v důsledku přehnaného pití se dá pouze v etapě vytváření závislosti, jestliže to člověk kromě pití přehání také s jídlem. V pozdějších fázích pak kvůli toxicitě alkoholu, tedy kvůli stavu chronické otravy organismu, člověk hubne.

Co tedy dělat, aby vzhled vypitým alkoholem neutrpěl?

  • Jdete-li na nějakou oslavu, kde se bude pít, určitě se předem najezte. Dejte si lehkou večeři s obsahem kvalitních bílkovin a sacharidů, třeba lehké maso s rýží, celozrnným pečivem nebo bramborami. Večer pak už jen sem tam něco zobněte, vyhněte se tučným jídlům, majonézovým salátům a podobně. Nezapomeňte na přísun vody, to je velmi důležité.
  • Pijte jen pro lehce zlepšenou náladu. Jakmile pocítíte „rozveselující“ účinek vypitého alkoholu, přestaňte pít. Zachovejte si kontrolu nad situací. Pití alkoholu by mělo být zcela výjimečné. A pro váš vzhled by samozřejmě bylo nejlepší nepít vůbec.

zdroj: prokondici.cz

Mohlo by vás také zajímat:

5 hříchů, na které tělo hned tak nezapomene

5 hříchů, na které tělo hned tak nezapomene

 Jak se zbavit akné – 4 přírodní antibiotika

Jak se zbavit akné – 4 přírodní antibiotika

Reklama
Článek je zařazen v: krása, alkohol, alkoholismus, pleť, vrásky, akné, kruhy pod očima, lihoviny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama