Černá ředkev: Přírodní lék, který vás zbaví kašle, toxinů i lupů

Každý kousek přírody nabízí konkrétní pomoc a často se může stát, že narazíte na sice nenápadný, nicméně velmi účinný prostředek, díky kterému se dostanete do kondice, udržíte si zdraví a ještě máte dobrý pocit, že nepotřebujete chemické náhražky. Jedním z nich je černá ředkev.

Výrazné zlepšení celkového vzhledu a zdraví pokožky

Extrakt z černé ředkve pročistí organismus, což je předpoklad k dosažení jasné a zdravé pokožky. „Pokud je vaše krev plná nečistot, je to velmi patrné také na pokožce,“ říká odbornice na výživu Dagmar Lužná a pokračuje: „Černá ředkev je bohatým zdrojem vitamínu B, zinku, fosforu a dalších látek.“ Funguje jako účinný prostředek k čištění krve, protože odstraňuje všechny druhy toxinů a odpadních látek z našeho těla. A výsledek je patrný především na pokožce. Černá ředkev se pyšní tím, že má dostatek přírodních antioxidantů. Také obsahuje vysokou hladinu vitamínu C, který je pro naši kůži zásadní v boji proti stárnutí. Pokud máte akné, černé tečky na kůži nebo jiné kožní problémy, je to právě černá ředkev, která vám pomůže.

Podpora funkce jater

Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů našeho těla. Je známo, že právě tento orgán zpracovává škodlivé látky a zároveň vyrábí látky, které jsou pro náš život nepostradatelné. Většina z nás tento orgán zatěžuje nesprávným životním stylem. „Černá ředkev obsahuje hořčičné silice, které mají blahodárný vliv na funkci jater. Jaterní obtíže se velmi často projevují zvýšenou únavou, potížemi s trávením, páchnoucím dechem, ale i zbarvením očního bělma. Pokud trpíte těmito potížemi, je vysoce pravděpodobné, že máte nedostatečnou funkci jater,“ říká Dagmar Lužná. Abyste mohli využít blahodárných účinků černé ředkve, museli byste sníst denně více než jednu menší bulvu nebo vypít 300 ml čerstvé šťávy. Proto je výhodnější užívat extrakt z černé ředkve (alespoň po dobu jednoho měsíce), který koupíte v lékárně.

Zvýšení mentální výkonnosti

Černá ředkev obsahuje vysoký podíl draslíku a hořčíku. Tyto dva minerály jsou nezbytné k udržení chemické rovnováhy v mozku. Pravidelný příjem této „superpotraviny“ proto posiluje vaše mentální funkce a zvyšuje koncentraci.

Regulace štítné žlázy

Černá ředkev je bohatá na raphanin, což je přirozený enzym, který reguluje sekreci a tvorbu hormonů štítné žlázy. „To znamená, že tato zázračná potravina může být použita jako preventivní prostředek proti hyper či hypotyreóze. „Je také známo, že pacientům trpícím touto nemocí přináší výraznou úlevu,“ říká poradkyně na výživu.

Účinný lék na kašel

Šťáva z černé ředkve se odedávna používá jako prostředek při nachlazení, kašli a bronchitidě. Můžete použít sirup koupený v lékárně, ale příprava z čerstvé ředkve je velice jednoduchá a rychlá:

Foto: Kuchařka ze Svatojánu

Velkou ředkev dobře omyjte, odkrojte asi centimetrový vrcholový plátek a v bulvě vyřízněte jeden až tři důlky asi 1 cm hluboké a velké asi jako mince. Nasypte do nich surový nerafinovaný cukr a přiklopte vrcholovou částí. Za několik hodin pustí ředkev šťávu do cukru a vytvoří tak příjemně chutnající léčivý sirup, který z jednotlivých důlků můžete pít brčkem. Centimetr s důlky odřízněte a snězte a do bulvy udělejte další důlky. A takto postupně spotřebujte celou ředkev. Šťávu podávejte 2–3 x denně.

Prevence proti žlučníkovým a ledvinovým kamenům

Černá ředkev je přírodní diuretikum a používá se preventivně proti ledvinovým a žlučníkovým kamenům. Ulevuje také při bolestech, které jsou způsobené právě těmito kameny.

Zabraňuje vypadávání vlasů

Pokud budete pít denně sklenici šťávy z černé ředkve, zmírníte vypadávání vlasů. Černá ředkev stimuluje vlasové kořínky a zvyšuje krevní oběh v pokožce hlavy. A nejen to, pomůže vám také zbavit se lupů.

3x TIP pro vás:

Rabanon

100% přírodní výtažek z černé ředkve v BIO kvalitě

269 Kč/ 20 ampulí

100% šťáva z černé ředkve

284 Kč/ 500 ml

Bio extrakt z černé ředkve

299 Kč/ 20 ampulí

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.