Zdraví a nemoci

17. června 2016 04:40

Martina Čerňanská

Chia pudink s kardamomem a malinami

Chia semínka jsou hit, který nás opravdu baví! Jsou zdravá, chuťově výborná a univerzální. Připravte si tento chia dezert s malinami podle receptu Miriam z blogu snedeno.cz. My ho vyzkoušeli a je fakt super!

Na 4 porce budeme potřebovat

Chia pudink: 500 ml mandlového mléka (buď koupeného nebo připraveného doma z mandlí, vody a medu anebo jakékoliv jiné mléko) 5 vrchovatých lžic chia semínek 1 vrchovatá lžíce tekutého medu 1–2 lžíce citronové šťávy 1 zarovnaná lžička kardamomu

Malinová poleva: 250 g malin (mražené nebo čerstvé) 1 lžíce tekutého medu pár čerstvých malin na ozdobu máta na ozdobu

Postup:

Mandlové mléko smícháme s chia semínky, medem, citronovou šťávou a kardamomem. Necháme stát, dokud směs trošku nezahoustne, a pak ji rozdělíme do skleniček. Skleničky zakryjeme fresh fólií a uložíme do lednice, nejlépe přes noc. Semínka budou mít čas se nasáknout tekutinou a tím pudink zahustit.

Před podáváním smícháme maliny s medem a rozmixujeme ponorným mixérem. Rozmixovanými malinami poklademe chia pudink ve skleničkách a dozdobíme malinami čerstvými. Do každé sklenky přidáme ještě lístečky máty.

Snědeno.cz

Blog snědeno.cz je plný skvělého jídla, tipů a receptů. A co o něm a o sobě řekla přímo autorka?

"Byla jsem vegetariánkou i makrobiotičkou, abych zjistila, že do pohody se projím pestrou stravou. Vaření je pro mě vášeň a zábava. I když mě baví vymýšlet a zkoušet nové recepty, mnohdy netradiční, čerpám také z pokladnice našich předků.

Moje kuchyně je jednoduchá a rychlá. Bude mi potěšením, pokud některý z receptů od našeho rodinného stolu vyzkoušíte a i u vás bude Snědeno s chutí" :)

Podívejte se také na:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.