Zdraví a nemoci

6. února 2017 07:30

Martina Čerňanská

Jak a čím doplnit během dlouhé zimy energii?

Nic se vám nechce a nejraději byste zabořili nos do peřin a spali od nevidím do nevidím? Vyžeňte z hlavy nečinnost a užijte si zimní období na maximum. Začtěte se do následujících řádků a začněte aplikovat tyto nápady, ať se zimními dny nepotácíte jako tělo bez duše.

Zakažte si nudu

Člověk by ani nevěřil, jak moc nás nicnedělání vyčerpává. Nemusíte se sedřít, ale jen tak nečinně sedět doma na zadku a nadávat na celý svět taky není řešení. Vždyť existuje tolik aktivit, které stojí za vyzkoušení. Zapište se na kurz přípravy sushi, choďte na angličtinu, uvolňující jógu nebo si jděte s drahým pinknout squash. Když najdete něco, co vás chytne oba, rázem budete mít další spojnici, která znásobí společné štěstí. A přesně o to jde!

Vyrazte na čerstvý vzduch

Mrzne, až praští, sníh je všude, kam se podíváte už několik dnů, a tak vás to ven ani zbla netáhne? Co takhle vyrazit na procházku, oprášit běžky, co upadly v zapomnění, rozhodnout se jít si zabruslit na kluziště, postavit iglú jako už dlouho ne nebo sněhuláka, ať máte na zahradě symbol zimy i vy. Možná pak na sníh jako takový budete nahlížet úplně jinak a ještě si k tomu užijete kopec legrace.

Pozor na pitný režim

Jasně, možná nemáte takový pocit žízně jako v létě, ale to vůbec neznamená, že pít nemusíte. Pohlídejte si příjem čisté vody bez bublinek a pak připojte zelený, bílý nebo bylinkový čaj. Místo energy drinků dejte šanci guaraně, nápoji zvanému maté nebo čaji matcha. Uvidíte, že vás tyto zázraky přírody postaví na nohy jedna dvě.

Slunci vstříc

Někdo jezdí na hory za tou podívanou, jiný sjíždět kopce a najdou se mezi námi i tací, co rádi na lehátku nachytají trochu toho bronzu. Zato milovníci dovolených tělem i duší neváhají ani minutu a podnikají cesty za nefalšovaným teplem, kde slunce hřeje ostošest, moře je jako kafe a palmy čekají jenom na vás, aby vám mohly poskytnout kýžený stín. Kam se v této době lítá? Z destinací vede především exotika (Keňa, Zanzibar, Mauricius, Maledivy, Thajsko, Mexiko, Kuba, Bahamy). Cenově mnohem úspornější jsou lokality jako Kanáry, Kapverdy, Dubai, Goa nebo Egypt.

Dobré jídlo je základ

Místo tučného a přeslazeného jídla si připravte to, co vám dodá nejenom živiny, ale také vitamíny, minerály a další cenné látky. Nasaďte kopačky stravování ve fast foodu a raději si připravte plátek čerstvé ryby na másle s bylinkovou omáčkou, zahřejte se domácí zeleninovou polévkou, na večeři sobě i dětem rozkrojte bagetu a naplňte ji ledovým salátem, kousky kuřecího masa, dresinkem a okurkou. Místo čokoládových tyčinek upečte jablečný závin, ukuchtěte si puding přímo z vanilkového lusku nebo si smlsněte na výtečné čokoládové pěně s obsahem hořké 70% čokolády.

Foto: istock.com

Plánujte

Říkáte si, že se tak nějak nemáte na co těšit? Do léta je daleko a všechno jde tak nějak mimo vás? Ale kdepak. Ty milé události, co nám vykouzlí úsměv na rtech, totiž nejsou o náhodě, ty se prostě musí naplánovat. A co třeba mít jasno v tom, kam vyrazíte na dovolenou už teď? My v redakci už s radostí a očekáváním listujeme katalogy cestovek. A rozhodně můžeme potvrdit, že vás to bude bavit.

Stop negativismu

Je to snadné jako facka a v podstatě to jde tak nějak samo. Řeč je o negativních myšlenkách, které nás mnohdy drží jako rukojmí a my se pak trápíme až do aleluja. Prostě ty špatné nahraďte těmi lepšími. Chce to cvik, ale výsledek bude velkolepý.

Mohlo by vás také zajímat:

-lz -


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.