Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama
Reklama

Jak a čím doplnit během dlouhé zimy energii?

Nic se vám nechce a nejraději byste zabořili nos do peřin a spali od nevidím do nevidím? Vyžeňte z hlavy nečinnost a užijte si zimní období na maximum. Začtěte se do následujících řádků a začněte aplikovat tyto nápady, ať se zimními dny nepotácíte jako tělo bez duše.
Vydáno: 06.02.2017
Jak a čím doplnit v mrazech energii?
Autor: istock.com Jak a čím doplnit v mrazech energii?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zakažte si nudu

Člověk by ani nevěřil, jak moc nás nicnedělání vyčerpává. Nemusíte se sedřít, ale jen tak nečinně sedět doma na zadku a nadávat na celý svět taky není řešení. Vždyť existuje tolik aktivit, které stojí za vyzkoušení. Zapište se na kurz přípravy sushi, choďte na angličtinu, uvolňující jógu nebo si jděte s drahým pinknout squash. Když najdete něco, co vás chytne oba, rázem budete mít další spojnici, která znásobí společné štěstí. A přesně o to jde!

Vyrazte na čerstvý vzduch

Mrzne, až praští, sníh je všude, kam se podíváte už několik dnů, a tak vás to ven ani zbla netáhne? Co takhle vyrazit na procházku, oprášit běžky, co upadly v zapomnění, rozhodnout se jít si zabruslit na kluziště, postavit iglú jako už dlouho ne nebo sněhuláka, ať máte na zahradě symbol zimy i vy. Možná pak na sníh jako takový budete nahlížet úplně jinak a ještě si k tomu užijete kopec legrace.

Jak a čím doplnit v mrazech energii? čaj Foto:

Pozor na pitný režim

Jasně, možná nemáte takový pocit žízně jako v létě, ale to vůbec neznamená, že pít nemusíte. Pohlídejte si příjem čisté vody bez bublinek a pak připojte zelený, bílý nebo bylinkový čaj. Místo energy drinků dejte šanci guaraně, nápoji zvanému maté nebo čaji matcha. Uvidíte, že vás tyto zázraky přírody postaví na nohy jedna dvě.

Slunci vstříc

Někdo jezdí na hory za tou podívanou, jiný sjíždět kopce a najdou se mezi námi i tací, co rádi na lehátku nachytají trochu toho bronzu. Zato milovníci dovolených tělem i duší neváhají ani minutu a podnikají cesty za nefalšovaným teplem, kde slunce hřeje ostošest, moře je jako kafe a palmy čekají jenom na vás, aby vám mohly poskytnout kýžený stín. Kam se v této době lítá? Z destinací vede především exotika (Keňa, Zanzibar, Mauricius, Maledivy, Thajsko, Mexiko, Kuba, Bahamy). Cenově mnohem úspornější jsou lokality jako Kanáry, Kapverdy, Dubai, Goa nebo Egypt.

Dobré jídlo je základ

Místo tučného a přeslazeného jídla si připravte to, co vám dodá nejenom živiny, ale také vitamíny, minerály a další cenné látky. Nasaďte kopačky stravování ve fast foodu a raději si připravte plátek čerstvé ryby na másle s bylinkovou omáčkou, zahřejte se domácí zeleninovou polévkou, na večeři sobě i dětem rozkrojte bagetu a naplňte ji ledovým salátem, kousky kuřecího masa, dresinkem a okurkou. Místo čokoládových tyčinek upečte jablečný závin, ukuchtěte si puding přímo z vanilkového lusku nebo si smlsněte na výtečné čokoládové pěně s obsahem hořké 70% čokolády.

Jak a čím doplnit v mrazech energii? dovolená Foto: Foto: istock.com

Plánujte

Říkáte si, že se tak nějak nemáte na co těšit? Do léta je daleko a všechno jde tak nějak mimo vás? Ale kdepak. Ty milé události, co nám vykouzlí úsměv na rtech, totiž nejsou o náhodě, ty se prostě musí naplánovat. A co třeba mít jasno v tom, kam vyrazíte na dovolenou už teď? My v redakci už s radostí a očekáváním listujeme katalogy cestovek. A rozhodně můžeme potvrdit, že vás to bude bavit.

Stop negativismu

Je to snadné jako facka a v podstatě to jde tak nějak samo. Řeč je o negativních myšlenkách, které nás mnohdy drží jako rukojmí a my se pak trápíme až do aleluja. Prostě ty špatné nahraďte těmi lepšími. Chce to cvik, ale výsledek bude velkolepý.

Mohlo by vás také zajímat:

10 nových superpotravin pro rok 2017

V minulém roce jste nejspíš četli o kapustě a chia semíncích. Letos přichází další, nové superpotraviny,  které byste neměli vynechat, pokud chcete žít zdravě.

Melounová semínka

superpotraviny 2017 melounová semínka

Loni to byla chia a dýňová semínka, roku 2017 budou ale kralovat semínka melounová. Jsou plná proteinů, vitamínu B, hořčíku a nenasycených tuků. Existují firmy, které semínka suší a doplňují je o různé příchutě. Vy si je ale můžete přichystat doma (samozřejmě až bude sezóna melounů). Když jíte meloun, semínka dejte stranou, lehce je opečte na pánvi nebo na plechu v troubě a přidávejte třeba do oblíbeného salátu.

Energie pro vaše šedé buňky

Energie pro vaše šedé buňky. Jste si jistá, že jíte správně?

Tipy, jak a čím doplnit vitamíny teď v zimě!

Klíčky nad zlato: Tipy, jak a čím doplnit vitamíny teď v zimě!

-lz -

Článek je zařazen v: energie, zima, slunce, bylinky, mráz, letní dovolená, čaje, procházky
Reklama