Klíč ke štěstí a zdraví? Pravidelná masturbace!

Vědci tvrdí, že pravidelné dosahování orgasmu má pro lidi ve středním věku obrovský význam.

„Doporučil bych, aby všichni dospělí ve věku 45 až 65 let masturbovali alespoň jednou za den,“ prohlásil profesor behaviorálních věd na London School of Economics Simon Williams, podle kterého je pravidelné a nadšené uspokojování sebe sama klíčem k boji proti depresi, jež trápí mnoho lidí ve středním věku.

Profesor tvrdí, že je jistě skvělé trávit čas s přáteli, poslouchat hudbu, zkrátka dělat všechny ty činnosti, které člověku dělají radost. Ale nestačí to. „Žádná z těchto aktivit nedokáže nahradit pořádnou vzpruhu a přínosy, které dodá člověku jenom masturbace,“ uvedl Williams.

S touto radou přichází vědec poté, co v nedávném průzkumu vyšlo najevo, že nejméně šťastní ve svém životě se cítí lidé mezi 45 a 59 lety. Je to souhrn mnoha faktorů, k nimž rozhodně patří určité zklamání nad přibývajícím věkem, ambice, které nebyly naplněny, a obrovský stres, jemuž jsou lidé dnes v práci vystaveni. Stres sice není horší než u jiných věkových kategorií, výrazně se ale zhoršuje schopnost těla mu odolávat. V této věkové kategorii se tak projevují první vážné problémy stresem způsobené.

„Navrhoval bych, abyste se pět minut věnovali živelné masturbaci před každou důležitou pracovní schůzkou,“ radí profesor. Podle něj orgasmus přinese potřebné psychické uvolnění, takže náš výkon bude soustředěnější a dosáhneme tak lepších výsledků. „Samozřejmě bych nejdřív doporučil opustit jednací místnost.“

Padesátiletá vikářka Mary Stanfordová prý souhlasí z celého srdce. „Ach ano, masturbace jistě dokáže pozvednout mou náladu každý den. Když se přistihnu, že se začínám cítit trochu sklíčená, pak se diskrétně odeberu na toalety pro zdravotně postižené, myslím na Phillipa Schofielda (britská televizní osobnost) a udělám to, co je pro člověka tak přirozené,“ svěřila se žena.

Phillip Schofield Foto: twitter.com

Zázrak jménem orgasmus

Pravidelná masturbace má však daleko víc výhod než jen to, že zbaví tělo stresu. Ten, kdo není ve stresu, lépe spí a budí se odpočatý, méně trpí depresemi. Orgasmus také stimuluje imunitní funkce (zvyšováním hladiny kortisolu).

Masturbace má příznivý vliv na vaše srdce a krevní tlak, protože každé sebeuspokojování zvýší srdeční tep, a tak se vlastně promění v účinné kardiovaskulární cvičení. To posiluje nejen srdce, ale snižuje krevní tlak a zlepšuje kondici cév.

Ženy, které mají orgasmus při menstruaci, jsou 1,5krát méně ohroženy endometriózou, tedy potenciálně nebezpečným stavem dělohy, který může vést až k neplodnosti. Pomáhá také při prevenci infekcí děložního hrdla a infekcí močových cest (díky vzrušení dojde k vyplavení tekutin s bakteriemi). Podobným způsobem by měla pomáhat i mužům při snižování rizika rakoviny prostaty. Během orgasmu se posilují svaly pánevního dna a samotné orgasmy jsou pak silnější.

Orgasmus také dokáže odpomoci od bolesti, ať už jde o bolesti menstruační, či bolesti hlavy.

Pravidelná masturbace ženám také zlepšuje sebevědomí a dělá z nich lepší milenky. Vědí totiž, co mají v posteli rády, a nebojí se to mužům ukázat.

-lk-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.