Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s ječným zrnem?

Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky. Co nám chce tělo naznačit problémy s ječným zrnem?

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Ječné zrno je zánětem mazové žlázky u některé z řas na očním víčku. Projevuje se otokem víčka, také zarudnutím, bolestí postiženého místa. Zánět mazové žlázky je ve většině případů způsobený bakterií ze skupiny stafylokoků. Vzniká tak, že dojde k ucpání vývodu žlázky a nahromadění mazu. Na postižené místo tak většinou lékaři předepisují antibiotickou mast.

Jaké jsou duševní příčiny potíží s ječným zrnem?

Oči jsou orgánem, který zprostředkovává smyslové vnímání, a především oči jsou i pohledem do našeho nitra. Dost často je označujeme jako zrcadlo naší duše.

Ječné zrno se nám může objevit v době, kdy se na někoho zlobíme a už se na něj nedokážeme dívat. Znamená strach vidět to, co vidět nechceme. Tlak, který vyvíjíme sami na sebe, protože se musíme dívat na něco, na co se dívat nedokážeme. U dětí je to většinou strach dívat se na problémy v rodině. Žena se nechce dívat na svého partnera, protože k němu může cítit vnitřní nenávist. Ječné zrno je hnisavý vřed oka a objeví se, pokud cítíme nenávist vůči světu nebo někomu, kdo nám ubližuje. Když nás něco silně zasahuje a ovlivňuje.

Položte si následující otázky:

Nechci se dívat do budoucnosti? Nechci vidět někoho, kdo mi ubližuje? Cítím k někomu nenávist? Bojím se změn?

Jedné z mých klientek se často vytvářelo ječné zrno na oku. Zkoumaly jsme spolu, proč se jí stále problém s ječným zrnem vytváří. V té době žila se svým manželem a nebyla s ním šťastná. Uvažovala už dlouhodobě o rozchodu, ale vzhledem k tomu, že s manželem měla malé dítě a společné finance, tak se k tomuto kroku nedokázala odhodlat. Vždy mi vyprávěla, jak se na jeho chování vůči ní už nemůže dívat. Jak s ním nevidí žádnou budoucnost. Po roce terapie našla odvahu a od manžela odešla. Dnes spolu nejsou už čtyři roky a ječné zrno se jí od rozchodu s manželem neobjevilo.

Jak k nám problémy se ječným zrnem promlouvají?

Vytvořením malého bolavého ječného zrna na oku.

Jak si vyléčit problémy s ječným zrnem?

Vypusťte ze sebe veškerou zlost a nenávist. Vybijte si ji třeba při sportu, nebo bouchejte do polštářů. Snažte se odpustit lidem, kteří vám ublížili, a ve chvíli, kdy se na tato lidi musíte dívat, snažte se jim posílat lásku a pochopení. Vše, co přichází, je pouze naše lekce, jak zvládnout dané situace. A pohledy plné nenávisti škodí mnohem víc nám než těm, kteří nám něco způsobují. Snažte se smát a uzdravit své oči pohledem na něco krásného a laskavého. Podívejte se na svět z té pozitivní stránky.

Na fyzické úrovni je dobrým prostředkem přikládání teplých obkladů, bylinkové obklady z heřmánku, měsíčku lékařského, světlíku, můžete i přiložit kapesník vyžehlený teplou žehličkou. Pomáhá užívání B komplexu, vitamínu C a vitamínů podporujících imunitu.

Afirmace pro léčbu: „Vidím vše s láskou a dívám se na svět s radostí a optimismem.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

Save

Save


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.