zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Ječné zrno se objevuje lidem, kteří něco nechtějí vidět
Autor: profimedia.cz Ječné zrno se objevuje lidem, kteří něco nechtějí vidět

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s ječným zrnem?

anna kopečková , Vydáno: 03.11.2017
Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky. Co nám chce tělo naznačit problémy s ječným zrnem?

reklama

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Ječné zrno je zánětem mazové žlázky u některé z řas na očním víčku. Projevuje se otokem víčka, také zarudnutím, bolestí postiženého místa. Zánět mazové žlázky je ve většině případů způsobený bakterií ze skupiny stafylokoků. Vzniká tak, že dojde k ucpání vývodu žlázky a nahromadění mazu. Na postižené místo tak většinou lékaři předepisují antibiotickou mast.

Jaké jsou duševní příčiny potíží s ječným zrnem?

Oči jsou orgánem, který zprostředkovává smyslové vnímání, a především oči jsou i pohledem do našeho nitra. Dost často je označujeme jako zrcadlo naší duše.

Ječné zrno se nám může objevit v době, kdy se na někoho zlobíme a už se na něj nedokážeme dívat. Znamená strach vidět to, co vidět nechceme. Tlak, který vyvíjíme sami na sebe, protože se musíme dívat na něco, na co se dívat nedokážeme. U dětí je to většinou strach dívat se na problémy v rodině. Žena se nechce dívat na svého partnera, protože k němu může cítit vnitřní nenávist. Ječné zrno je hnisavý vřed oka a objeví se, pokud cítíme nenávist vůči světu nebo někomu, kdo nám ubližuje. Když nás něco silně zasahuje a ovlivňuje.

Položte si následující otázky:

Nechci se dívat do budoucnosti? Nechci vidět někoho, kdo mi ubližuje? Cítím k někomu nenávist? Bojím se změn?

Jedné z mých klientek se často vytvářelo ječné zrno na oku. Zkoumaly jsme spolu, proč se jí stále problém s ječným zrnem vytváří. V té době žila se svým manželem a nebyla s ním šťastná. Uvažovala už dlouhodobě o rozchodu, ale vzhledem k tomu, že s manželem měla malé dítě a společné finance, tak se k tomuto kroku nedokázala odhodlat. Vždy mi vyprávěla, jak se na jeho chování vůči ní už nemůže dívat. Jak s ním nevidí žádnou budoucnost. Po roce terapie našla odvahu a od manžela odešla. Dnes spolu nejsou už čtyři roky a ječné zrno se jí od rozchodu s manželem neobjevilo.

Jak k nám problémy se ječným zrnem promlouvají?

Vytvořením malého bolavého ječného zrna na oku.

Jak si vyléčit problémy s ječným zrnem?

Vypusťte ze sebe veškerou zlost a nenávist. Vybijte si ji třeba při sportu, nebo bouchejte do polštářů. Snažte se odpustit lidem, kteří vám ublížili, a ve chvíli, kdy se na tato lidi musíte dívat, snažte se jim posílat lásku a pochopení. Vše, co přichází, je pouze naše lekce, jak zvládnout dané situace. A pohledy plné nenávisti škodí mnohem víc nám než těm, kteří nám něco způsobují. Snažte se smát a uzdravit své oči pohledem na něco krásného a laskavého. Podívejte se na svět z té pozitivní stránky.

Na fyzické úrovni je dobrým prostředkem přikládání teplých obkladů, bylinkové obklady z heřmánku, měsíčku lékařského, světlíku, můžete i přiložit kapesník vyžehlený teplou žehličkou. Pomáhá užívání B komplexu, vitamínu C a vitamínů podporujících imunitu.

Afirmace pro léčbu: „Vidím vše s láskou a dívám se na svět s radostí a optimismem.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová deník koučky nový Foto:

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

Modroocí lidé jsou harmoničtí a klidní a málo se koukají na kriminálky a horory

Oko, do duše okno: Co prozradí barva očí o vaší povaze?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 


 

 

 


 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


Save

Save

Související témata: zánět , řasy , psychosomatika , řeč těla , stafylokok , ječné zrno , Šárka Vávrová

reklama

Přečtěte si také