Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s lupy?

Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky. Co nám chce tělo naznačit problémy s lupy?

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Lupy jsou drobné částečky odumřelé kůže na ploše hlavy, která však neodpadá v mikroskopických velikostech jako ostatní kůže na těle, ale tvoří větší celky a nepříjemně svědí. Lidská pokožka se obnovuje v intervalu 4 dní, v případě většího výskytu lupů je tento interval kratší. Kvalita kožního mazu může ovlivnit i viditelnost lupů, protože čím tužší je maz, tím ochotněji se šupinky kůže spojují a tvoří lupy.

Jaké jsou duševní příčiny potíží s lupy?

Lupy znamenají určitou naši kapitulaci, kdy se už neumíme bránit. Zlobíme se a trestáme sami sebe. Také sklony ke konzumnímu způsobu života nám mohou přivést do života lupy.

Položte si následující otázky:

Jste v neustálém stresu a shonu? Umíte si užívat života? Máte obavy a strach? Žijete ve stresu? Umíte se radovat ze života? Zbavujete se lehce negativních myšlenek? Věříte sami sobě? Trestáte sami sebe?

Pokud si na tyto otázky odpovíte, naleznete příčinu svých lupů.

Jak k nám problémy s lupy promlouvají?

Lupy.

Jak si vyléčit problémy s lupy?

Do svého života musíte vpustit optimismus a zbavit se negativního myšlení. Snažte se zajistit dostatek odpočinku a radosti ze života. Vnímat, že život a osud nejsou proti nám, ale s námi, a tak se všechny záležitosti nadějně vyřeší. Položte si otázku: „Jak lépe zvládnout svůj život?“ a to, co, vás napadne, se pokuste realizovat. Odhoďte strach a obavy a vykročte ze své komfortní zóny. Více si věřte!

Na fyzické úrovni můžeme vlasy po umytí oplachovat bylinkami, třeba heřmánkem, a nesušit je fénem. Používat březovou vodu, kvalitní olivový olej a vlasy zabalit do teplého ručníku a nechat je v něm třeba i celou noc. Pořádně promasírovat i pokožku hlavy. Můžeme si připravit zábal na vlasy z vajíčka a citronu nebo vlasy namočit do kefíru, nechat je zabalené v ručníku a nakonec umýt.

Afirmace pro léčbu: „Znám svoji sílu, mám se rád/a a jsem se sebou spokojený/á.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

Save

Save

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.