zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s prsty na rukou?

Bolí nebo brní vás občas některý z prstů na ruce?
Autor: iStock Bolí nebo brní vás občas některý z prstů na ruce?
anna kopečková , Vydáno: 19.05.2017
Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky.

reklama

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Prst ukončuje dlaň ruky a je to pohyblivý útvar. Palcem u ruky můžeme volně pohybovat po prostoru, což mu umožňuje se dostávat do opozice k ostatním prstům. Malíček u ruky (digitus minimus, digitus quintus) je nejslabším prstem lidského těla. Prst je tvořen ze 3 článků (které se odborně nazývají falangy), obsahuje 3 kosti a 3 ohebné klouby a je zakončen nehtem. Palec máme tvořen jen ze 2 kostí. Linie prstů (obtisky) jsou pro každého jedince na světě unikátní a slouží k tomu, aby předmět uchopený prstem neklouzal. Konečky prstů jsou po genitáliích místa s největší koncentrací receptorů tlaku a teploty. Prsty jsou spojeny pomocí různě dlouhých metakarpálních (zápěstních) kůstek se zápěstím, respektive s karpálními kůstkami.

Jaké jsou duševní příčiny potíží s prsty na ruce?

Prsty představují určité detaily našeho života. Každý z prstů představuje jiný detail našeho života. Malíček například představuje rodinu a předstírání, které může být v rámci rodiny, nebo také v běžném životě. Palec zase představuje intelekt a starost, také je spojen s mozkem a myšlením. Prostředníček představuje zlost a sexualitu, zatímco prsteníček svazky a náš prožívaný smutek. Ukazováček je naše ego a strach. Ruce poukazují na schopnost jednání a chápání.

prsty na rukou Foto:                                                                                                                     Foto: iStock

 

Položte si následující otázky:

Posloucháte svou intuici nebo spíš své ego? Řešíte víc maličkosti nebo se nejdřív soustředíte na velké věci? Umíte být pokorní? Trpíte strachem? Jak se cítíte v rodině?

Jak k nám problémy s prsty na rukou promlouvají?

Problémy s prsty na rukou, artróza, osteoartróza.

Jak si vyléčit problémy s prsty na rukou?

Při problémech s palcem na ruce se snažte trochu učesat si své myšlení, udělat introspekci myšlenek. A srovnat si vše podstatné. Také je dobré určit si priority. Věnujte svůj čas vzdělávání a možnému životnímu posunu.

Na fyzické úrovni je vhodným prostředkem posilování svalstva, gymnastika prstů a také ošetření prstů vhodným krémem. Dojít si občas na manikúru se určitě také vyplatí.

Afirmace pro léčbu: „Jsem smířen/a se životem.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová deník koučky nový Foto:

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

Jsou vaše prsty na nohou v pořádku?

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s prsty na nohou?


Máte delší ukazováček nebo prsteníček?

Co o vás prozradí prsty? Třeba to, že jste lakomí nebo tvrdohlaví

Ruce stárnou mnohem rychleji než obličej. Myslete na to včas!

Jak se mění vaše ruce a nehty, když je vám 20, 30, 40...

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


reklama

Související témata: psychosomatika , řeč těla , ruce , prsty na rukou

reklama

Přečtěte si také

reklama