Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s prsty na rukou?

Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky.

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Prst ukončuje dlaň ruky a je to pohyblivý útvar. Palcem u ruky můžeme volně pohybovat po prostoru, což mu umožňuje se dostávat do opozice k ostatním prstům. Malíček u ruky (digitus minimus, digitus quintus) je nejslabším prstem lidského těla. Prst je tvořen ze 3 článků (které se odborně nazývají falangy), obsahuje 3 kosti a 3 ohebné klouby a je zakončen nehtem. Palec máme tvořen jen ze 2 kostí. Linie prstů (obtisky) jsou pro každého jedince na světě unikátní a slouží k tomu, aby předmět uchopený prstem neklouzal. Konečky prstů jsou po genitáliích místa s největší koncentrací receptorů tlaku a teploty. Prsty jsou spojeny pomocí různě dlouhých metakarpálních (zápěstních) kůstek se zápěstím, respektive s karpálními kůstkami.

Jaké jsou duševní příčiny potíží s prsty na ruce?

Prsty představují určité detaily našeho života. Každý z prstů představuje jiný detail našeho života. Malíček například představuje rodinu a předstírání, které může být v rámci rodiny, nebo také v běžném životě. Palec zase představuje intelekt a starost, také je spojen s mozkem a myšlením. Prostředníček představuje zlost a sexualitu, zatímco prsteníček svazky a náš prožívaný smutek. Ukazováček je naše ego a strach. Ruce poukazují na schopnost jednání a chápání.

Foto: iStock

Položte si následující otázky:

Posloucháte svou intuici nebo spíš své ego? Řešíte víc maličkosti nebo se nejdřív soustředíte na velké věci? Umíte být pokorní? Trpíte strachem? Jak se cítíte v rodině?

Jak k nám problémy s prsty na rukou promlouvají?

Problémy s prsty na rukou, artróza, osteoartróza.

Jak si vyléčit problémy s prsty na rukou?

Při problémech s palcem na ruce se snažte trochu učesat si své myšlení, udělat introspekci myšlenek. A srovnat si vše podstatné. Také je dobré určit si priority. Věnujte svůj čas vzdělávání a možnému životnímu posunu.

Na fyzické úrovni je vhodným prostředkem posilování svalstva, gymnastika prstů a také ošetření prstů vhodným krémem. Dojít si občas na manikúru se určitě také vyplatí.

Afirmace pro léčbu: „Jsem smířen/a se životem.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.