Úsměv, prosím! Za tohle vděčíme smíchu

Říká se, že smích je nejlepší lékař. Čemu všemu úsměv od ucha k uchu prospívá a co dokonce léčí? Budete opravdu příjemně překvapeni, jaké příznivé účinky má toto (ne)všední gesto. Naordinujte si proto každodenní porci smíchu a vyzrajte levně a zábavně na všechny strasti života.

Alarmující je zjištění, že děti se v průměru smějí až 100x více než dospělí. V tomto bychom si od nich měli vzít příklad a naučit se brát život s lehkostí a úsměvem na tváři. Snažte se proto co nejvíce času trávit se svými potomky a nechte se od nich nakazit!

Vaše duše zajásá

Napumpujte psychiku řádnou dávkou radosti a beze studu se hlasitě zařehtejte. Právě v tomto okamžiku dá mozek pokyn a hormony štěstí na vás doslova a do písmene zaútočí. A přesně to se projeví báječnou náladou a jiskrou v oku. Schválně, kdy naposledy jste se opravdu pořádně zasmáli? Že si nedokážete vzpomenout? Zkuste to napravit hned teď.

Optimisté jsou nejen mnohem šťastnější, ale především jsou ušetřeni nepříjemných zdravotních komplikací. Ze všech stran slýcháme, že je prevence důležitá, proto zapomeňte na předražené koktejly zdraví a raději se od srdce zachechtejte.

Chechotem na správné zažívání

Trápí vás těžkosti spojené s nefunkčním trávením, nadýmáním či nepravidelnou stolicí? Bylo zjištěno, že nic tak dokonale nestimuluje střeva a celý zažívací systém, jako právě smích. Není báječné si tímto způsobem dopomoci nejen k dobré náladě, ale především k harmonizaci těla bez tabletek?!

Stopněte rakovinné bujení

Halasný smích dělá naše tělo odolným proti nájezdu infekcí a bakterií, posiluje imunitu a prý dokáže vytvořit armádu buněk, které jsou schopny zneškodnit vznikající nádor.

Elixír mládí

Ani sebelepší krém proti vráskám nezmůže tolik jako smích. Díky němu totiž zapojíme do činnosti všechny obličejové svaly a právě tato rozcvička oddaluje rozvoj vrásek.

Foto: iStock

Úsměvné informace, které musíte znát

Nejvíce se smějí Španělé, Italové a Řekové. Právě na jihu se potkáte se smíchem na každém kroku. Zato na severu s úsměvy šetří.

Lidé, kteří se více smějí, mnohem lépe navazují vztahy a přátelství.

Dlouhověkost má také co do činění s psychikou a optimismem – a bránou k tomu všemu je právě úsměv.

Smích je to nejlepší antidepresivum světa, ničí stres a navozuje pocit pohody.

Smíšci prý mají mnohem zdravější zuby. Díky zvýšené produkci slin, které vznikají při smíchu, se minimalizuje vznik zubního kazu.

-len-

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 3. 2024

Berani, dnes by se vám mohly naskytnout příležitosti k tomu, abyste veřejnosti představili svou tvůrčí práci, kterou umíte nejlépe. Může jít o vystoupení, výstavy, veletrhy nebo festivaly – cokoli, co vyžaduje velkou pozornost veřejnosti. Budete v záři reflektorů a zastíníte téměř každého. Je pravděpodobné, že to bude velká zábava. Rozhodně by to mělo posílit vaše ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.