zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Úsměv, prosím! Za tohle vděčíme smíchu

Úsměv, prosím!
Autor: iStock Úsměv, prosím!
anna kopečková , Vydáno: 18.02.2018
Říká se, že smích je nejlepší lékař. Čemu všemu úsměv od ucha k uchu prospívá a co dokonce léčí? Budete opravdu příjemně překvapeni, jaké příznivé účinky má toto (ne)všední gesto. Naordinujte si proto každodenní porci smíchu a vyzrajte levně a zábavně na všechny strasti života.

reklama

Alarmující je zjištění, že děti se v průměru smějí až 100x více než dospělí. V tomto bychom si od nich měli vzít příklad a naučit se brát život s lehkostí a úsměvem na tváři. Snažte se proto co nejvíce času trávit se svými potomky a nechte se od nich nakazit!

Vaše duše zajásá

Napumpujte psychiku řádnou dávkou radosti a beze studu se hlasitě zařehtejte. Právě v tomto okamžiku dá mozek pokyn a hormony štěstí na vás doslova a do písmene zaútočí. A přesně to se projeví báječnou náladou a jiskrou v oku. Schválně, kdy naposledy jste se opravdu pořádně zasmáli? Že si nedokážete vzpomenout? Zkuste to napravit hned teď.

Optimisté jsou nejen mnohem šťastnější, ale především jsou ušetřeni nepříjemných zdravotních komplikací. Ze všech stran slýcháme, že je prevence důležitá, proto zapomeňte na předražené koktejly zdraví a raději se od srdce zachechtejte.

Chechotem na správné zažívání

Trápí vás těžkosti spojené s nefunkčním trávením, nadýmáním či nepravidelnou stolicí? Bylo zjištěno, že nic tak dokonale nestimuluje střeva a celý zažívací systém, jako právě smích. Není báječné si tímto způsobem dopomoci nejen k dobré náladě, ale především k harmonizaci těla bez tabletek?!

Stopněte rakovinné bujení

Halasný smích dělá naše tělo odolným proti nájezdu infekcí a bakterií, posiluje imunitu a prý dokáže vytvořit armádu buněk, které jsou schopny zneškodnit vznikající nádor.

Elixír mládí

Ani sebelepší krém proti vráskám nezmůže tolik jako smích. Díky němu totiž zapojíme do činnosti všechny obličejové svaly a právě tato rozcvička oddaluje rozvoj vrásek.

Úsměv Foto:                                                                                                                         Foto: iStock

Úsměvné informace, které musíte znát

Nejvíce se smějí Španělé, Italové a Řekové. Právě na jihu se potkáte se smíchem na každém kroku. Zato na severu s úsměvy šetří.

Lidé, kteří se více smějí, mnohem lépe navazují vztahy a přátelství.

Dlouhověkost má také co do činění s psychikou a optimismem – a bránou k tomu všemu je právě úsměv.

Smích je to nejlepší antidepresivum světa, ničí stres a navozuje pocit pohody.

Smíšci prý mají mnohem zdravější zuby. Díky zvýšené produkci slin, které vznikají při smíchu, se minimalizuje vznik zubního kazu.

-len-

Mohlo by vás taky zajímat:

Usmějte se a my vám povíme, jaká jste aneb 5 "úsměvových typů"

Úsměv málem přes celý obličej: zářivý, široký

Řekněte nám, jak se usmíváte, my vám povíme, jaká jste široký

Dokážete se usmívat skutečně "na plné pecky"? Abyste si takový typ úsměvu vybavili, napovíme vám, že navlas tak se usmívá jedna z nejznámějších hollywoodských hvězd: Julia Roberts. Pokud se tímto způsobem usmějete na muže, který vás zajímá, jakživ na to nezapomene. Ženy usmívající se široce a zářivě bývají přátelské, laskavé, se srdcem na dlani. Také úzkostlivě dbají na zubní hygienu, v opačném případě by si široký úsměv nemohly dovolit.


reklama

Související témata: rakovina , radost , smích , úsměv , psychika , nadýmání , imunita , zažívání , přírodní léky

reklama

Přečtěte si také

reklama