zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Všestranný citron: Kompletní průvodce, jak z něj vymačkat maximum

Citrony jsou ještě užitečnější, než si myslíte
Autor: iStock Citrony jsou ještě užitečnější, než si myslíte
anna kopečková , Vydáno: 23.09.2017
Že je citron skvělý pro vaše zdraví, to jistě víte. Možná víte i to, že se dá s jeho pomocí zhubnout a zlepšit metabolismus. A nejspíš jste už četli i o zázračných účincích, které má ranní popíjení vody s citronem. Ale to zdaleka není všechno, co tohle ovoce dokáže!

reklama

Citron vám pomůže v mnoha směrech vylepšit zdraví, zvládne podpořit vaši krásu, spoustě jídel i nápojů dodá tu správnou chuť a svou účinností dokáže strčit do kapsy i mnohé úklidové prostředky. Má tak široké využití, že by možná bylo jednodušší vyjmenovat věci, na které se citron nehodí.

A abyste z něj mohli doslova vymačkat maximum, je dobré také vědět, kdy a jakým způsobem ho použít. A právě s tím vám pomůže náš průvodce. Stačí si vybrat:

Proč by měl každý citron projít před použitím mikrovlnnou troubou?

Proč by měl každý citron projít před použitím mikrovlnnou troubou?

 

Voda s citronem: 12 důvodů, proč je tak prospěšná pro naše zdraví

Kdo by tušil, že ranní sklenice obyčejné vody s citronem může snížit krevní tlak, nebo vás dokonce zbavit bolesti kloubů? A to není všechno! Je to prostě malý zázrak. A co může být jednoduššího než si ráno dát jednu sklenici tohoto zázračného lektvaru?

Napomáhá při trávení

Voda s citrónem trávení

Jestli vás zlobí zažívání nebo cítíte nevolnost, dejte si sklenici nebo dvě a čekejte. Nejlépe působí sklenice vody s citronem hned brzy ráno, ale i během dne je skvělým pomocníkem. Ulevuje totiž od nadýmání, pálení žáhy a stimuluje lepší trávení.

Citronový zábal

Super účinný citronový zábal na bolest v krku a chrapot

Citronová šťáva si poradí v koupelně s nejrůznějšími skvrnami

Citron v koupelně: 5 potíží, s kterými si snadno poradí

 

Zázračný citron: Pomůže s očistou, hubnutím i zkrášlováním

Je bohatým zdrojem chemických sloučenin posilujících imunitu, cévy a napomáhajících uzdravení kůže. Také vitamín C je silným antioxidantem, snižuje hladinu volných radikálů a posiluje srdce. Organismus vitamín C využívá i k posílení obranyschopnosti a tvorbě kolagenu, což je látka, která pomáhá při hojení nejrůznějších poranění a bez které by naše pleť nebyla pevná a pružná.

Očistná citronová kúra

Očistná citronová kúra

Je výborným a účinným přírodním prostředkem na vyčištění organismu.

Potřebujete pouze 3 dl čisté neperlivé vody a 1 lžíci čerstvé citronové šťávy (nejlépe v bio kvalitě). Obě přísady smíchejte. Nápoj si připravujte třikrát denně a popíjejte ho po doušcích po dobu 14 dnů.

6 úžasných způsobů, jak využít citron ke zkrášlení pleti

Citron patří mezi nejzdravější potraviny. Obsahuje antioxidanty známé jako flavonoidy a je také bohatým zdrojem vitaminu C. Zrhuba 100 g citronu obsahuje 64 % doporučeného denního příjmu vitaminu C. Má úžasné aroma a s tělem dokáže doslova divy – má dezinfeční účinky a dokáže čistit pleť. Není tedy divu, že citron je první ingrediencí většiny domácích léčeb a zkrášlujících masek.

Zbaví vás černých teček

7 úžasných způsobů, jak využít citrón ke zkrášlení pleti úsměv

Citron vaši pleť může osvobodit od toxinů a černých teček. Jednoduše si potřete citronem obličej a nechejte šťávu působit 10 minut. Během této procedury zůstaňte mimo sluneční záření, jelikož citron by vám ve spojení se slunečními paprsky mohl popálit pokožku. Po 10 minutách obličej opláchněte vodou a uvidíte, jak bude jemný a čistý!

Co taky dokáže citron? 7 věcí, které jste možná nevěděli

Citrony jsou skvělý pomocník v kuchyni. Dá se s nimi skvěle dochutit jídlo, nakrájené do vody krásně osvěží a umí třeba i vyčistit špinavé nehty. To přitom není zdaleka všechno. Kdy jindy si je můžete vzít při vaření na pomoc?

Rýže se neslepí

Citron rýže

Také pokaždé bojujete s lepivou rýží? Tak to máte štěstí, že existují citrony. Stačí přidat trochu šťávy do vody, ve které rýži vaříte, a zrnka se neslepí. Přidanou hodnotou bude krásně bílá barva rýže, takže na talíři ohromí hned dvakrát.

 

 

Mít po ruce citron se rozhodně vyplatí

Zázračný citron – zlepšuje spánek, snižuje krevní tlak a mnoho dalšího

 

reklama

Související témata: citron , citrónová šťáva , superpotravina

reklama

Přečtěte si také

reklama