Zdraví a nemoci

27. ledna 2016 04:40

Lucie Průchová

Vy a vaše vagina: Pečujte o své ženství!

Spojí vás s rozkoší, je bránou k mateřství a také symbolem naší ženskosti. Potřebujete snad ještě víc důvodů, proč byste měla vaší vagině věnovat pozornost?

Začněte praktikovat naše pravidla a vězte, že vaše lůno i ženství se zachvějí přívalem svěží harmonie, což se pak projeví na všech frontách.

Když nemáte v plánu dostaveníčko, sáhněte po prodyšné bavlně

Do práce, na obchodní jednání nebo na oběd s rodinou vklouzněte do bavlněného spodního prádla, co pohladí a bez kompromisu pohlcuje a odvádí vlhkost. Naopak krajku a průsvitné syntetické materiály si ponechejte na rande. Vaše parťačka se vám odvděčí tím, že nebudete vědět, co je to mykóza a s tím související úporné svědění a pálení.

Když (anální) sex, tak takový, co má řád

V případě, že kývnete drahému na vpád do zadní komnaty, stanovte si zásadu, že jeho penis do vaginy po té už nevpustíte. Bakterie z konečníku by vašemu klínu mohly způsobit nepříjemné zdravotní patálie. A když si nemůžete pomoci a oba máte chuť na opáčko, nařiďte mu, ať se vyzbrojí fungl novým kondomem.

Základním předpokladem je také klást důraz na intimní hygienu a, co se týká vašeho partnera a v rámci lásky a důvěry, nestřídat milence jako na běžícím pásu. Přece jenom je vaše vagina něčím jako posvátným územím, kam pozvete jenom toho, kdo za to stojí.

Vrací se vám opakovaně záněty, mykózy a bílý výtok páchnoucí po rybině? Léčbě byste měla podrobit i mužovu chloubu, jedině pak budete mít klid.

Znásobte intimní sevření

Jakmile budete mít chvilku, ať už čekáte ve frontě u pokladny, nebo na MHD na zastávce, cvičte zatínání a povolování pánevního dna. Kegelovy cviky nejenom mají za následek zlepšení následného milostného průniku, ale také představují účinnou prevenci před inkontinencí, která trápí ženy v pozdějším věku. Tip: Zainvestujte do svého ženství a podarujte vagině Venušiny kuličky. Zavést si je můžete při úklidu nebo před hodinou jógy či pilates.

Zakysané výrobky, menstruační kalíšek nebo přírodní tampony z moře

Užívala jste antibiotika nebo jste pořád ve stresu? Ozdravte své ženství konzumací zakysaných potravin, pokud ale cítíte slabší známý pocit svědění a pálení, zaveďte si preventivně tampon s trochou jogurtu s přátelskými bakteriemi nebo začněte preventivně používat tampony s probiotickou vrstvou.

Co se týká periody, vyzkoušejte novinku v podobě mořské houby, která se maximálně přizpůsobí vašemu ženství, během nošení nikde netlačí a zároveň tak kvůli přírodnímu materiálu nedráždí delikátní sliznici. Oblíbený je rovněž menstruační kalíšek, který je vyroben ze zdravotně nezávadného materiálu.

Máte rozházené hormony? Procvičte se k vitalitě!

Haprují vám hladiny hormonů, vaše menstruace si dorazí, jak se jí zachce, a o pravidelnosti tak nemůže být řeč? Neřešte to prostřednictvím antikoncepce, která celý problém akorát „uspí“ a raději vyzkoušejte účinnou sestavu hormonální jógy od Brazilky Dinah Rodrigues. Cílené cviky určené pro něžné pohlaví řeší problémy s neplodností, upravují cyklus, poradí si s polycystickými vaječníky a také menopauzou. Když budete mít v normě hormony, bude vás sex opět víc bavit a i zrádná vlhkost, která se ne vždycky dostavila, bude s vámi.

Masturbujte, i když nejste právě single.

Proč se tu a tam nezašít do vany plné voňavé pěny (nebo kamkoli jinam, kde budete mít krapet soukromí) a nezahrát si s vaší lasturkou a celkově s vaším tělem. Hlaďte, masírujte si bradavky, dotýkejte se citlivého podbřišku, rozhrňte prsty jemně oponu stydkých pysků, mazlete se s klitorisem a prožijte koncert sólo erotiky až do konce. Uvidíte, že taková chvilka o samotě vám prospěje. A pak když víte, co vás skutečně vzrušuje, můžete navést i drahého.

SOS tipy, co mějte na paměti!

- Vaší intimní jeskyňce prospívá také jídelníček bohatý na zeleninu, ovoce, libové maso, ryby a kvalitní obiloviny. Naopak snižte příjem bílého rafinovaného cukru, sladkých limonád a polotovarů.

- Pokud se nemůžete dostatečně zvlhčit, možná je na čase vysadit antikoncepci. Právě pilulky mohou mít za vinu to, že váš milostný hlad se propadl na nulové hodnoty.

- Ráda si spolu s partnerem během sexu vyhráváte s vibrátorem nebo dildem? Vyzbrojte se dezinfekčním gelem a pokaždé si intimní hračku dokonale připravte na další použití. Tip: Můžete samozřejmě použít i kondom!

- Buďte v kontaktu s gynekologem, co své práci skutečně rozumí a o své pacientky se zajímá. Vy (i vaše dítě) přece chcete být v dobrých rukou.

- Zalejte vaše já láskou, mějte se ráda taková, jaká jste – krásná, chytrá ženská, co zná své klady i svoji hodnotu. Neznáme totiž lepší esenci pro spokojený a šťastný život ve všech směrech.

Sdílejte článek
Štítky hormon sex vagína

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.