Celebrity

15. května 2024 15:40

Josef Šťastna

Zemřel taneční mistr Vlastimil Harapes. Bylo mu 77 let

Nekrolog Vlastimila Harapese

Ve věku 77 let odešel do uměleckého nebe taneční mistr a milovník baletu Vlastimil Harapes. O jeho úmrtí informoval mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk.

Vlastimil Harapes navždy odešel ve věku 77 let ve středu 15. května. O jeho úmrtí ze zpravodajských portálů informoval například web Blesk.cz. Harapes zemřel na plicním oddělení jedné z pražských nemocnic.

„Dnes v poledne nás opustil po kruté a intenzivní nemoci v jedné z pražských nemocnic emeritní sólista Baletu Národního divadla Vlastimil Harapes,“ potvrdil ve středu pro média tiskový mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk.

Harapes se narodil v obci Droužkovice na Chomutovsku jako šesté dítě, měl pět sester. Možná i díky sestrám od dětství miloval pohyb a tanec, v roce 1960 ho přijali na pražskou konzervatoř. Už v roce 1966 dostal k podpisu smlouvu od Národního divadla.

Se Zagorovou si chtěli adoptovat dítě

Jeho první manželkou byla herečka, režisérka a psychoterapeutka Elena Strupková. Druhou pak legendární zpěvačka Hana Zagorová. Svatbu měli v roce 1986 a k obřadu je motivovala především touha adoptovat si dítě. Hanička totiž kvůli vážné chorobě krve, kterou trpěla od 23 let, miminko mít nemohla.

Čtěte také: Hana Maciuchová, Helena Vondráčková, Jitka Zelenková. Proč tyto slavné ženy nikdy neměly děti?

„Hanka toužila po dítěti a na to jsme tehdy museli být manželé. V dětském domově si vybrala asi čtyřletou holčičku, blonďatou Aničku. Byla u nás asi půl roku a pak se najednou objevila její babička, která o ni projevila zájem, a tak musela jít zpátky. Tehdy to bylo až na hranici citového vydírání a bylo to bolestné pro všechny strany. Hanku kvůli tomu touha po dítěte přešla,“ prozradil Harapes deníku Blesk.

Vlastimil Harapes v rozhovoru s moderátorem Honzou Dědkem:

Sdílejte článek
Štítky smrt tanec úmrtí balet Vlastimil Harapes Národní divadlo v Praze

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.