Celebrity

16. prosince 2022 11:00

Zuzana Schneidewind

Vlastimil Harapes poprvé promluvil po smrti bývalé ženy. Hana Zagorová mu chybí

Vánočních 7 s Písničkou na Primě

Po úmrtí milované Hany Zagorové (†75) zmizel kdesi v ústraní i její první manžel, baletní mistr a herec Vlastimil Harapes (76). Ukázalo se, že až nyní našel sílu, aby na vždy usměvavou zpěvačku zavzpomínal. Přimělo ho k tomu pozvání Honzy Dědka do jeho vánoční talkshow.

Vztah Vlastimila Harapese a zpěvačky Hany Zagorové trval osm let, z toho celých šest let byli manželé, a dokonce plánovali i adopci dítěte. Tento svazek sice skončil rozvodem, oba ale i nadále udržovali velice hezký vztah. O to více ranil Vlastimila Harapese letošní odchod blízké kamarádky z tohoto světa, podlomená psychika mu s největší pravděpodobností nedovolila ani zúčastnit se jejího pohřbu.

„Ne, nemůžu,“ odpověděl deníku Blesk na otázku, zda se na zádušní mši za svou bývalou lásku chystá. Přesné důvody více rozvádět nechtěl a zcela se stáhl do ústraní. Až nyní před Vánoci v sobě našel více síly a přijal pozvání do speciálního vydání oblíbené talkshow Honzy Dědka – 7 pádů s Písničkou, věnovaného vzpomínkám na Hanu Zagorovou.

Na jednu z nejoblíbenějších zpěvaček budou společně s Honzou Dědkem vzpomínat její nejbližší: nejlepší kamarád a profesní soulmate Karel Vágner (80), nejlepší přítelkyně Vlasta Peterková (76) a Monika Absolonová (46) a také Vlastimil Harapes. Na natáčení talkshow ani jeden z hostů nezastíral smutek a jisté obavy, že se během vzpomínání nevyhnou dojetí.

Největší obavu z natáčení měl právě Hanin první manžel Vlastimil Harapes. „Média mě oslovovala k vyjádření, ale bylo to velmi čerstvé. V tu chvíli jsem na to vůbec neměl náladu. Dodnes se píše, že jsem nemocný, že jsem v nemocnici… Ale já jsem na to zkrátka duševně neměl. Ani dnes to nebude jednoduché, ale teď už dokážu mluvit,“ svěřil se před první klapkou Vánočních 7 pádů Honzy Dědka, které uvidíte v úterý ve 20:15 na Primě, uznávaný baletní mistr.

„Vzpomínám na ni velmi často, protože jsem ji měl opravdu velmi rád. Dlouho jsem se nemohl smířit s tím, že už tu není,“ svěřil se se zármutkem Harapes. „V kontaktu jsme byli čím dál méně. V našem setkávání byly čím dál větší mezery. Dříve mi Hanka zavolala, že třeba Štefan někam odjíždí a že si spolu uděláme hezký večer. Ale už dlouho ne. Nemohu říct, že bychom byli v kontaktu do poslední chvíle, to ne,“ dodal.

Jak prožije letošní Vánoce, ještě přesně neví. „Moje kamarádka Eliška určitě udělá krásný oběd, tak to oslavíme jídlem. Ona skvěle vaří. Jinak nemůžu říct, že bych se nějak těšil, protože teď jsem byl v týdnu na pohřbu, v pondělí půjdu na další. Mrzí mě, že lidé odcházejí,“ konstatuje Harapes o smutné realitě.

Před Honzou Dědkem stál v tomto případě skutečně nelehký úkol – netruchlit, ale bavit. „Chtěl jsem, aby se vzpomínalo zvesela. Hana Zagorová měla smysl pro humor a já doufám, že se tam nahoře bude hodně smát,“ přeje si moderátor a to samé chtějí i jeho hosté. „Hlavně to nesmí být smutné, protože kdybychom se nechali unést tímto směrem, utopili bychom se tu v slzičkách, protože jsme Hanku všichni čtyři milovali. Já se pokusím, ale neslibuju, že to ustojím, protože jsem si myslel, že se tím prokoušu daleko dřív. Ale abych byl upřímný, moc mi to nejde,“ přiznal bez okolků nejlepší přítel Hany Zagorové Karel Vágner.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.