8 maličkostí, které nám dokážou zkazit náladu

Celý život se učíme pozitivnímu myšlení, jenomže občas selžeme a vytočí nás naprosté drobnosti. Pak si to vyčítáme, což nám opět spolehlivě zkazí náladu. Poznáváte detaily, které vás dokážou rozčílit? A také se divíte, proč vás naprosté maličkosti tolik rozladí?

1. Už jste si nestihla umýt hlavu

Kráčíte do práce jako na popravu. Důvod? Nemáte účes podle svých představ, protože nebyl čas umýt si vlasy. Cítíte se hrozně, obáváte se, že vás kolegyně pomluví a kolega, který se vám líbí, bude vaším vzhledem rozčarovaný. Ruku na srdce: stojí za to trápit se pro takovou hloupost?

2. Na kabátě chybí knoflíček

Zjistila jste to až na ulici: váš drahý značkový kabát najednou není dokonalý. Ztratila jste knoflík. Dobrá nálada je tatam. Připadáte si najednou zmačkaná a potrhaná jako bezdomovec. Jak výstižně řekl Jonathan Swift, drobné strasti stačí k tomu, aby nám otrávily život, jestliže nemáme velké.

3. Poprchává

Trápit se kvůli počasí je bláhovost. Dění tam nahoře v mracích neovlivníme, a tak bychom měli svou pozornost měli raději obrátit jinam. I déšť může být hezký, vnímejme ho jako příležitost předvést nový moderní deštník.

4. Hádka v tramvaji

Však to znáte: nevšimnete si bojovně vyhlížející staré dámy, která se evidentně chce pohádat. Šťouchne do vás holí a vyčítavě vám sdělí: „Jak se vám sedí, mladá paní? Není vám trapné nechat starou osobu stát?“ Říkáte si, že tohle by zkazilo náladu i andělovi. Dýchejte zhluboka a raději myslete na to, co vám udělalo uplynulý týden radost.

5. Tchyně utrousila nevhodnou poznámku

Máte skvělou náladu, čeká vás divadelní představení, na které jste se dlouho těšila, manžel se také těší. Přichází tchyně, aby pohlídala děti. Vidíte se jen pár minut, ale ona přesto stihne utrousit něco jako: „Drahoušku, boty se ti nehodí ke kabelce.“ Zvažte, zda stojí za to si nechat zkazit večer. Nebude lepší přejít to úsměvem?

6. Partner přišel později než obvykle

Tiše se vloudil domů, když už jste spala, snažil se, aby klíče v zámku příliš nerachotily, do ložnice se vplížil opatrně jako kočka. Zdá se, že byl s kamarády na pivu, a ani to „nehlásil“ předem. Projednou se nad to povzneste. Pokud to nedělá každý den…

7. Číšník v kavárně se nechoval právě příjemně

Neberme si to osobně. Některé věci se musíme naučit prostě nechat být. Umět nad nimi mávnout rukou. Ty, které nezměníme. Události, které proběhly. Chyby, které se staly. Můžeme se v nich zkusit krátce efektivně porýpat, něco užitečného si z nich pro sebe vzít, ale pak bychom měli jít zase dál.

8. Vaše dítě zase zapomnělo uklidit po sobě hrníček do myčky

A to je tedy opravdu maličkost. Právě maličkosti (respektive naše umění s nimi dobře pracovat) přispívají k tomu, zda budou naše dny spíše jasné a veselé, nebo takzvaně potažené černým suknem. Jestli si budeme více všímat toho dobrého a pozitivního nebo budeme svoji pozornost směřovat především k tomu negativnímu.

-EM-

Sdílejte článek
Štítky stres hádky tchyně dobrá nálada Jonathan Swift

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.