Nejčastější chyby v péči o vlasy. Děláte je taky?

Je pravda, že každodenním mytím se vlasy ničí? A že nám zastřižení konečků pomůže ke krásnější hřívě? Myslíte si, že o své vlasy pečujete správně? Možná taky děláte některou ze zbytečných chyb, které vlasům naopak škodí. Jaké jsou ty nejčastější?

1. Myjete vlasy jen šamponem

Při mytí vlasů je důležité vždy použít nejen šampon, ale i kondicionér. Šampon můžeme přirovnat k odlíčení pleti a kondicionér ke krému na pleť. Všechny jsme zvyklé večer si pleť odlíčit a použít noční krém. V případě šamponu a kondicionéru je to velmi podobné. Šampon vlasy zbaví nečistot, ale kondicionér jim dodává pečující složku. Vlas zatáhne, ošetří a vlasy budou hebké a odolnější vůči poškození.

2. Používáte produkty 2v1

Používat šampony s kondicionérem takzvaně "dva v jednom", rozhodně není dobrou volbou. V tomto případě nemůže dobře působit složka šamponu ani kondicionéru, protože jde o dva v podstatě protichůdné produkty.

3. Používáte produkty různých značek

Nejlépe vlasům prospějeme, pokud používáme šampon i kondicionér, případně i pečující spreje od stejné značky. Jejich blahodárný efekt se správnou návazností znásobí. U stylingových přípravků bychom už tak striktní být nemusely, nicméně i v tomto případě platí méně je více.

4. Mícháte si domácí masky na vlasy

Jídlo patří na talíř, vlasům můžete produkty z ledničky spíše ublížit. V současné době jsou na trhu velmi kvalitní přípravky, které zajistí lepší péči než potraviny. Jediné, co by za určitých okolností mohlo být vhodné na vlasy i pokožku, jsou různé výluhy a vývary z bylin.

5. Mytí vlasů odbýváte

Mytí vlasů v prvé řadě ovlivňuje teplota vody, kterou používáme. Příliš horkou vodou dokonce můžeme podpořit maštění pokožky hlavy. Příliš studenou zase nedostatečně vyčistit vlas. Důležité je použití vhodného šamponu, který rovnoměrně rozprostřeme do vlasů. Následně bohatě vypláchneme šampon vodou, prosušíme šetrně ručníkem a aplikujeme kondicionér do délek vlasů. Proces uzavíráme po několika minutách působení pečlivým vypláchnutím kondicionéru.

6. Kvůli lupům se bojíte vlasy mýt denně

Každodenní mytí vlasů rozhodně nemá vliv na vznik lupů, avšak každodenní mytí nevhodným přípravkem může způsobovat vysušování a olupování pokožky, a to můžeme laicky a nepřesně diagnostikovat jako lupy.

7. Necháváte si zastřihávat konečky, aby vlasy rychleji rostly

Toto je velmi rozšířený mýtus. Není pravda, že by zastřižení konečků urychlilo růst vlasů. Rychlost růstu vlasů můžeme ovlivnit masáží s vhodným produktem, většinou nevyplachovacím tonikem nebo ampulí aplikovanou na pokožku hlavy.

8. Používáte barvu z drogerie, protože je stejně kvalitní, jako v salonu

To rozhodně není! „Zajímavé je, že spousta zákaznic ani neví, že barva aplikovaná v kadeřnictví je v porovnání s drogeriovými barvami několikrát dražší," říká Martina Fialová z kadeřnického salonu KLIER. Razantní rozdíl v ceně jde ruku v ruce s kvalitou barvy, která je ovlivněná přítomností umělého pigmentu, který přináší do vlasu. „Čím menší pigment, tím menší poškození vlasu, to jsou profesionální barvy. Naopak v levných barvách je velké pigmentové zrno, pro které musí ostatní složky v barvě obsažené vlas hodně otevřít a tím hodně poškodit jeho kvalitu. Tito výrobci velké poškození vlasů dohánějí přídavnými pytlíčky, které uvádějí jako kondicionér po barvení. Ty však mají za úkol vlasy neprodyšně obalit obrovským nánosem silikonu, který působí jako laminace a vlas se nám zdá být v pořádku, ovšem se silikonem nerozpustným ve vodě všeho jen do času. Vlas nedokáže přijímat živiny, stane se závislým na dalším obalování a tím časem podélně praská, láme se, třepí a mastí," dodává kadeřnice.

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.