Chcete v létě vypadat skvěle a štvou vás diety? Vyřešte to teď a jednou provždy!

Už je to zase tady! S blížícím se létem na nás ze všech stran doléhají výzvy k formování postavy do plavek. Jestli i vám tento každoroční tematický evergreen přijde ohraný a nepříjemný, vyřešte to jednou provždy. Poradíme vám jak. A ideální čas začít je právě teď!

Začněme tím, že budeme upřímní sami k sobě. Proč nás tyto apely na dokonalou postavu tak otravují? Možnosti jsou dvě. Jsme hrdými majiteli dokonalé postavy, nebo, bohužel, v tomto směru na sebe moc hrdí nejsme! Pokud jste označili druhou možnost, gratulujeme k otevřenosti. Upřímně! A za to si zasloužíte vysvobození. Představujeme vám účinný směr, který každého zájemce dovede k dlouhodobé spokojenosti nejen se svou váhou, ale i vzhledem. A to snadno, koncepčně, bezpečně a hlavně navždy!

Jak se připravit na životní změnu? Pěkně v klidu!

Klíčem odemykajícím úspěch je připustit si, že vše je ve vaší hlavě. Už teď si buďte jistí, že dokážete dosáhnout přesně to, co si v ní usmyslíte. Důležitá je přitom motivace a hlavně sebeúcta. „Hned na začátku je potřeba si uvědomit, že vás vždycky bude něco svádět. Jednou je to lenošení, jindy dobrý film v televizi nebo narozeninová párty. Nejlepší motivací pak bude odvaha odhalit, proč si vlastně chceme dát jednotlivá předsevzetí a co se za nimi skutečně skrývá,” říká psycholog Boris Štepanovič. Se svým předsevzetím či touhou po změně se můžete také svěřit svému partnerovi, rodině, přátelům. „Neočekávejte však od nich, že ponesou odpovědnost za vaše případné pochybnosti či neúspěchy. Změnu jste chtěli vy sami a nikdo kromě vás za ni nezodpovídá. Bylo by užitečnější na začátku s nejbližšími probrat cíle a pohnutky, které vás ke změnám vedou. Můžete se dozvědět zajímavou zpětnou vazbu, získat nové impulsy a přehodnotit vlastní nápady. Se svými nejbližšími slavte úspěchy, zároveň by měli být i vašimi fanoušky ve chvílích zaváhaní nebo neúspěchu,” radí psycholog.

Nedržte dietu!

Dalším doporučením je vyvarovat se negativních pocitů, o které se může postarat už jen pojem „dieta“. Co vás napadne jako první? Utrpení, hladovění, strava bez chuti a že tohle přesně nechcete. Psychika má sílu zablokovat celý proces hubnutí, pokud je založené na postupech, které jsou vám nepříjemné. Pak nezhubnete, i kdybyste měsíc pili jen vodu. Jděte na to opačně, lépe a pozitivně. Přemýšlejte nad úbytkem váhy jako o nové přínosné cestě, osvobození, cestě za lepším a krásnějším „já“. Najděte takový model, který vás netrýzní, buďte na sebe pyšní a udržujte duševní pohodu, ale i tělesnou aktivitu. „Chůze je mnou nejdoporučovanější forma pohybové aktivity – je bezpečná, dostupná, levná a účinná,” říká odbornice na zdravý životní styl Hana Borkovcová. „I když je chůze nejpřirozenějším pohybem, i u ní lidé často dělají chyby. Dbejte na to, abyste nezakláněli hlavu, dívejte se přirozeně před sebe, ne do země. Ramena nechte uvolněná. Snažte se relaxovat i smysly, proto si vyberte takový terén, který potěší i oko. Pokud máte sedavou práci, snažte se vyjít alespoň o obědové přestávce ven. Neusnadňujte si život autem, hromadnou dopravou a výtahy. Zkuste zapojit chůzi, kde jen to jde,” radí Borkovcová.

Čím začít? Jednoduchá odpověď: odborníkem

Skočte do toho. Aby měl celý hubnoucí efekt opravdu bezpečný průběh, dopřejte si individuální a především komplexní přístup. Dopřejte si jednou v životě vlastního výživového poradce s odborným a osvědčeným přístupem a uvidíte, že pak už ho nikdy v životě nebudete potřebovat. A taky zjistíte, že nic se nemá moc uspěchat, protože rychlé úbytky váhy jsou nebezpečné a krátkodobé, ale i tak nemusíte na pozitivní výsledky hubnutí dlouho čekat. „Při pozvolném hubnutí lidé často ztrácejí motivaci. Rozumná rychlost je tedy jedním z faktorů úspěšné úpravy hmotnosti. Standardní rychlost redukce je přibližně 6–8 kg za měsíc, u mužů i více. První výsledky by tak měly být vidět již po týdnu,“ tvrdí Ing. Lukáš Vrána, výživový poradce programu Cambridge Weight Plan. A když říká vidět, má to svůj význam. Důležitější je totiž pozorovat obvod pasu a úbytek tukové tkáně než hodnoty na váze. Snížení hmotnosti je sice radostné znamení, nicméně někdy také velmi zavádějící, protože při tomto procesu dochází také k jisté ztrátě tekutin.

Poslední záchrana?

Může se stát, že i po úspěšné váhové redukci se některé křivky těla rýsují jinak, než si přejeme. Estetická medicína nabízí množství metod formujících tělo. Když už volit zkratku za lepší postavou, pamatujme, že pomineme-li zdravotní rizika s tím spojená, je i v tomto případě nutné změnit stravovací i pohybové návyky a předcházet váhovým výkyvům. Odborník na plastickou chirurgii Dušan Záruba z Ústavu estetické chirurgie v Praze navíc podotýká, že výrazné změny umožní výhradně invazivní metody. „V tomto směru se provádí nejčastěji ultrazvukové, klasické i tumescentní liposukce, modelační operace a plastiky prsů. Šetrnější, tedy neinvazivní metody body contours dlouhodobě příliš nepomáhají,” upozorňuje MUDr. Záruba.

Změna optiky

Je-li pro vás chirurgický zákrok příliš velký strašák, nevěste hlavu. Existuje ještě jedna cesta, která rozpustí trápení s drobnými tělesnými nedokonalostmi. Jde navíc o tu nejpřirozenější. Pokud se sebou začnete pracovat, změníte s pomocí odborníka stravovací i tělesný režim, změny k lepšímu se rozhodně dostaví. Úspěch vám pomůže získat vlastní uznání a drobné odchylky od vysněného ideálu už vám nebudou připadat tak podstatné. Jde o změnu úhlu pohledu. Užívejte si pozitivní změny a buďte především sví, protože některé geneticky dané proporce prostě nevyřeší ani chirurgická metoda. Pamatujte, že vnitřní krása a pohoda je navenek opravdu vidět, a tu vám nevyčarují ani na té nejlepší klinice.

-ak-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.