zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Co o vašem sexuálním životě prozradí vaše oblíbená barva podle psychologů?

Co o vás prozradí oblíbená barva
Autor: iStock Co o vás prozradí oblíbená barva
Petra Kloidová , Vydáno: 30.05.2020
Psychologie barev dokazuje, že jednotlivé barvy dokážou působit na vnímání člověka. Takové vnímání je do určité míry subjektivní, ale některé barvy mají univerzální význam. Jaká barva podle psychologů odhalí váš intimní život?

reklama

I obyčejná barva, kterou rádi nosíte na sobě, o vás podle psychologů může hodně prozradit.

Psychoterapeut Michal Florian v rozhovoru pro Prima Ženy tvrdí, že už podle oblečení si udělá o člověku alespoň přibližný obrázek... „Lidská duše je moc složitá na to, aby se dala posuzovat jen podle toho, co máme na sobě, nicméně pro mě jsou barvy jedním z vodítek k určení osobnosti. Ti, co nosí jednobarevné oblečení, bývají víc vyhranění jedním směrem, kdo kombinuje černou a bílou, vidí svět stejně, nemění názory, nezná kompromisy. Člověk celý v šedém bude s vysokou pravděpodobností nevýrazný, netečný, až pokorný.“

Psychologie barev dokáže odhalit něco i o vašem intimním životě. Jaké jsou vaše sexuální preference?

Zamyslete se nad tím, jakou barvu rádi nosíte na sobě a čtěte.

Co na vás prozradí oblíbená barva? I to, jaká jste v posteli červená
Autor: thinkstock.com Co na vás prozradí oblíbená barva? I to, jaká jste v posteli červená

Červená

Klasická barva, která sexuální napětí v naší kultuře přímo vyvolává. Červená je energická a vzrušující, dokáže vyprovokovat k akci. Vzbuzuje sebevědomí a vášeň, dokáže navodit pocit touhy, ať už jde o sex nebo o jídlo. Milenci, kteří rádi nosí červenou se snadno nadchnou, rádi objevují nové věci a jsou impulzivní.

Černá

Oblíkáte se rádi do černé? Nejspíš máte rádi netradiční sex. Černá konotuje záhadu, tajemství a skryté kouzlo. Lidé, kteří milují černou, se poměrně často pohybují v BDSM komunitě a milují hrátky s mocí. Když si na sebe obléknete černé kožené kalhoty, necítíte se automaticky o něco divočejší? Černá je barva chápaná jako mocná, nepřátelská, ale zároveň zahrnuje i sofistikovanost a eleganci. Černá může fungovat i jako bariéra mezi námi a okolím.

Šedá

Šedá může na mnohé působit jako barva bez emocí. Lidé, kteří kombinaci černé a bílé preferují, se často neumí zařadit do jednoho proudu.  Je to stabilní barva, která působí tak, jakoby potlačovala vášeň a vyvolávala logiku. Muži, kteří milují šedou, mohou pohlížet na sex jako na uvolnění tenze a ženy vnímají sex ideální pro plození nebo potěšení partnera.

Co na vás prozradí oblíbená barva? I to, jaká jste v posteli modrá
Autor: thinkstock.com Co na vás prozradí oblíbená barva? I to, jaká jste v posteli modrá

Modrá

Lidé, kteří milují modrou, jsou skvělými sexuálními partnery. Jsou velice citliví k potřebám partnera, investují do milování spoustu času a snahy. Modří milovníci potřebují druhému důvěřovat, rádi tvoří pevné partnerské svazky. Vášeň pro ně nikdy není jednorázová, potřebují hlubší lidské spojení.

Růžová

Kombinace červené s bílou mluví o bezostyšné lásce, romanci a hluboké intimitě. Růžová dokáže zmírnit stres, vztek a agresi, ale může vzbuzovat i naivitu a nezkušenost. Milovníci, kteří milují růžovou jsou citliví a rádi rozmazlují tělo masážemi (i těmi sexuálními). Pozvou vás ke spolujízdě, kde budete objevovat a prohlubovat sebelásku k vlastnímu tělu. Sex může být divoký, ale také bude vždy naplňující.

Co na vás prozradí oblíbená barva? I to, jaká jste v posteli červená
Autor: thinkstock.com Co na vás prozradí oblíbená barva? I to, jaká jste v posteli červená

Oranžová

Oranžová je veselá barva, jež se podle psychologie odvolává k intuici. Dobrý a špatný pocit z něčeho mají většinou  lidé, kteří vyznávají oranžovou. Kromě toho se nechají unášet sexuálními fantaziemi a nejen unášet! Milovníci oranžové jsou impulzivní a rádi riskují, rádi si povídají a hledají nové směry v životě. Očekávejte asertivní, intuitivní milence, kteří si užívají předehry.

Žlutá

Žlutá je kreativní a nezávislá. Lidé s oblíbenou žlutou rádi komunikují a milují nové impulzy v sexu jako jsou nové pozice, sexuální fantazie a sex venku. Na milovníky žluté však nechoďte s někým třetím. Milují spontánnost (tzv. rychlovky), ale zároveň jsou monogamními partnery.

Co na vás prozradí oblíbená barva? I to, jaká jste v posteli fialová
Autor: thinkstock.com Co na vás prozradí oblíbená barva? I to, jaká jste v posteli fialová

Fialová

Milenci, kteří milují fialovou barvu, jsou velice náruživí a mají sexuální charisma. Kromě toho se pyšní i velkou vášnivostí, vyžadují pravidelný sex s obměnami intenzity. Dokážou mít hluboký intenzivní sex, nebo jim stačí rychlý a vášniví. Intenzita je pro ně zkrátka důležitá. Takoví lidé mají velkou sexuální fantazii.

Hnědá

Lidé, kteří se rádi oblékají do hnědé, hledají hloubku a vřelost. Ve vztahu potřebují vášeň, ačkoliv v životě se snaží stát pevně nohama na zemi. Jsou věrní a trochu se bojí, že v sexu ztratí kontrolu nad svými emocemi. Stejně jako pro milovníky zelené, je bezpečí a láska to nejdůležitější, přejí si budovat hluboký sexuální a romantický vztah.

Co na vás prozradí oblíbená barva? I to, jaká jste v posteli zelená
Autor: thinkstock.com Co na vás prozradí oblíbená barva? I to, jaká jste v posteli zelená

Zelená

Zelenou milují lidé, kteří ví, co od partnera očekávají, a pokud ho najdou jsou si jistí, že už jinde hledat nebudou. Můžete se na ně spolehnout. Mají sklony k voyeurizmu, extrémně erotickým sexuálním fantaziím a rozhodně se nebojí skupinek. Zároveň neradi riskují. Pokud se cítí v bezpečí a milováni, dokážou se rozdat.

Bílá

Bílá evokuje barvu čistoty, nevinnosti a mládí. Milovníci bílé většinou hledají jednoduchost, nekomplikované vztahy a nezávaznost, stejně jako klasickou rutinu v manželství. Hlavně nic komolikovaného! Takoví lidé mají potřebu dokonalosti, nechtějí druhému ukázat jejich slabá místa, raději všechny nedokonalosti skrývají. Vždy je pro ně výzvou otevřít se novému partnerovi.

CO O VÁS PROZRADÍ VAŠE OBLÍBENÉ JÍDLO?

Ukažte dlaně a poznejte, jaká jste osobnost

Přiložte k sobě dlaně a poznejte, jak se vám bude dařit v lásce a manželství

reklama

Související témata: test osobnosti , psychologie barev , barvy , Sex

reklama

Přečtěte si také

reklama