Deodorant nepatří jenom do podpaží. Pomůže i na jiných částech těla

Používání deodorantů nebo antiperspirantů je nutnost a zároveň známka ohleduplnosti v letním počasí. Oba dva přípravky pomáhají s nepříjemným zápachem od potu. Během jejich používání se ale nemusíte omezovat jen na podpaží. Deodoranty a antiperspiranty dokážou pomoci i na jiných částech lidského těla.

Nejdříve je nutné vysvětlit rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem. Deodoranty omezují a překrývají zápach z pocení, proto je dobré používat je několikrát během dne. Antiperspiranty tvorbě potu přímo zabraňují, mechanicky uzavřou potní žlázy. Používání antiperspirantů nemá vliv na tělesnou termoregulaci. Oblast podpaží má plochu maximálně 200 cm2, což je pouze asi 1 % povrchu celého těla. Je tedy příliš malá na to, aby narušovala termoregulaci.

80% LIDÍ NEUMÍ POUŽÍVAT ANTIPERSPIRANT. DŮLEŽITÉ JE KDY, JAK A KAM

Deodorant vás zachrání od tření vnitřních stehen

Část žen trpí bolestivými otlaky kvůli tření vnitřních stehen, často takovému problému nezabrání ani nošení kraťasů. Nastříkání deodorantu na místa, kde se stehna třou o sebe (jen v případě, že už netrpíte kožním problémem na oněch místech!), pomůže vybudovat kůži ochrannou bariéru, která „spáleným“ stehnům dokáže zabránit.

Potící se prsa

Svět mu říká „boobs sweat“ a většina majitelek velkého poprsí problém zná velice dobře. Na internetu dokonce vznikly speciální podprsenky z ručníkového materiálu, které by měly potu zabránit. Vám ale může pomoci i použití antiperspirantu nebo deodorantu. Jestli zvolíte tuhý nebo sprej, je už na vaší volbě. Pokud se bojíte zažloutlých fleků na tričku nebo košili, například deodoranty Borotalco přicházejí s letní řadou Invisible. Tuhý deodorant se hodí do malé kabelky.

5 MÝTŮ O DEODORANTECH, KTERÝM MOŽNÁ STÁLE VĚŘÍTE

Sklouzávající brýle

Při letních parnech mají problémy i lidé, kteří nosí brýle. Kvůli potu na nose jim brýle často sklouzávají. I tady se dá využít síla antiperspirantu (zvolte tuhý nebo roll-on), který by měl zabránit pocení.

Zpocené vlasy a čelo

Pokud patříte mezi lidi, kteří se v horku vysloveně orosí na čele, stačí znovu využít antiperspirant, kterým potřete kůži v jemné vrstvě poblíž vlasové linie. Tak můžete částečně zabránit i tomu, aby se vám vlasy rychle mastily. Samozřejmě je důležité antiperspirant nebo deodorant používat s rozmyslem. Tělo musí být schopné stále odvádět vodu, cílem rozhodně není posprejovat se od hlavy až k patě. Mějte na mysli i to, že časté používání těchto přípravků na obličej může způsobit i problémy s kůží, proto všeho s mírou. Pokud budete chtít vyzkoušet antiperspirant na obličej, vždy se dívejte na přípravek, který obsahuje co nejmenší procento alkoholu jako například Vichy antiperspirant.

Zpocené nohy

Ano, na potící se nohy si v drogeriích můžete koupit speciální sprej. Jsou to ale vyhozené peníze, postačí vám obyčejný deodorant, který voní, a tak dokáže zabránit i zápachu.

Boj proti puchýřům

Koupili jste si nové boty a trpíte na puchýře? Před obutím si natřete paty deodorantem (v tomto případě nejlépe tuhým), nechte zaschnout a sledujte, jak vytvoří ochrannou bariéru pro jemnou, ale zároveň namáhanou kůži. Tuhý deodorant Rexona skvěle funguje nejen v podpaží, ale naše redakce ho úspěšně vyzkoušela i v rámci boje proti puchýřům.

Potící se ruce

Pokud vás čeká stresující schůzka a trpíte na potící se ruce, za které se stydíte, vyzkoušejte antiperspirant. Sebevědomě můžete budoucímu šéfovi podat ruku.

Štípnutí od komára

V případě, že nemáte po ruce přípravky, které zabraňují svědění, stačí využít tuhý deodorant.

Jak vymazat lihový fix

Málokdo po sobě sice maluje lihovým fixem, ale pokud máte třeba povedená dítka, jež malují, na co mohou, zkuste na lihové fixy na stěnách nebo nábytku nastříkat deodorant. Jeho gumovací schopnost má na svědomí vysoká dávka alkoholu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.