Jak shodit 40 kilo během jednoho roku? Zkuste dietu podle Lagerfelda

Cítíte s prvními paprsky jarního sluníčka v bocích stále zimní kila? Potřebujete do plavek shodit spíš než kosmetických pár deka deset kilogramů a víc? Vyzkoušejte letos dietu podle Karla Lagerfelda!

Známý návrhář, od jehož smrti letos v únoru uplynuly dva roky, proslul kromě nezaměnitelného stylu i svým zázračným stravovacím režimem, díky kterému se mu za 13 měsíců podařilo shodit úžasných 42 kilo.

Základem diety, díky které se módní guru i přes svůj vysoký věk přiblížil figurám modelů, pro které navrhoval, je zeleně zbarvená zelenina. Jelikož je mimořádně nízkokalorická, můžete ji konzumovat takřka bez omezení, ať už jde o salát, špenát, kapustu, zelí nebo třeba brokolici. Program povoluje i další zeleninu, ale tady už musíte být opatrnější na snědené množství, protože například taková mrkev nebo dýně v sobě mají více sacharidů.

Druhým pilířem hubnoucího režimu, který návrháři sestavil jeho pařížský lékař Jean-Claude Houdret, jsou mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku – na tučné sýry, jako je hermelín nebo gouda, byste tedy měli radši rovnou zapomenout. Aby tělu nechyběly proteiny, můžete jíst také netučné ryby a mořské plody, případně malé množství kuřecích nebo krůtích prsou. Sám návrhář ale preferoval bílkoviny tělu dodávat prostřednictvým proteinových doplňků v prášku.

Co je v dietě podle Lagerfelda zakázáno?

„Červenou“ mají veškeré tuky, tučné maso, všechny přílohy od rýže přes brambory po těstoviny a zdroje cukru, jako je například sladké ovoce. Zakázaná jsou i smažené potraviny a veškeré svačinky mezi třemi hlavními jídly, která je podle Lagerfelda vhodné jíst ve stejný čas. Kdyby vás honila mlsná opravdu neodbytně, můžete si podle někdejšího šéfa Channelu dát prý maximálně kuličku homeopatik!

Lagerfeld ve své knize, která shrnuje čtenářům jeho hubnoucí metody, rozhodně nemaže med kolem pusy a neslibuje, že se budete moci od rána do večera nezřízeně cpát: K hubnutí podle něj patří chvíle, kdy člověk spíš trpí! Byť nebudete úplně o hladu, smíte si namísto obvyklých 2000 kcal dát maximálně 1200 kalorií denně. Návrhář v knize také dodává, že pro úspěch je bez ohledu na dietní režim potřeba motivace a silná vůle.

Ovšem pozor – zdaleka ne všechny Lagerfeldovy hubnoucí triky se nutně vyplatí následovat. Návrhářská legenda totiž například doporučuje hojně konzumovat umělá sladidla anebo zakazuje cvičení, protože prý „zbytečně vyvolává pocit hladu.“ A zatímco sladidla jsou „pouze“ podezřelá z toho, že ve větším množství způsobují demenci a rakovinu, u zanedbávání cvičení je bez debat, že vám dlouhodobě dobrou formu nepřinese.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.