Dívka se dokáže proměnit v každou filmovou hrdinku. Proměnami se živí!

Alyson Tabittha se už několik let věnuje profesionálně odvětví jménem cosplay. Její prací je tak přestrojit se do jakékoliv popkulturní postavy. Podívejte se na její nejzajímavější proměny, které berou dech.

Alyson Tabittha si významně střeží svoje soukromí, ačkoliv má na svém Instagramu více jak 1,1 milionů fanoušků. Celý svět ji zná jako dívku, která se dokáže proměnit v kohokoliv. Pokud ji zaujme počítačová hra, komiks, anime, manga nebo film, vězte, že brzy uvidíte jednu z těchto postav právě na Alyson. Mladá dívka má to štěstí, že se svou vášní může živit. Od roku 2014 je tzv. profesionální cosplayerkou.

Co to znamená cosplay?

Cosplay je podle Wikipedie zkratka z anglických slov „costume play“, což v překladu znamená kostýmová hra. Jako cosplay je označován kostým, v němž se daný člověk snaží vypadat jako charakter, ať už z fantasy, nebo sci-fi obecně, hodně rozšířené pak jsou kostýmy a cosplay postav z anime, mangy nebo videoher. Takový člověk, který má kromě kostýmu propracovaný i charakter postavy, může být nazýván cosplayer.

Cosplay je tedy nejen kostým, ale i herecký výkon. Na rozdíl od Halloweenu se tak jedná o nejen fyzické převtělení do postavy, ale i převzetí jejích fyzických a psychologických znaků.

Kultura cosplay je nejvíce rozšířená v Asii, první velká komunita vznikla v Japonsku, následně například v Číně, na Filipínách nebo v Malajsii. V posledních letech cosplay slaví úspěchy také v Americe.

Cosplay geny v rodině

Od dob, kdy byla Alyson malou holčičkou, ji maminka, herečka, na Halloween oblékala do jejích oblíbených hrdinů a hrdinek. A právě tam Alyson nabrala inspiraci k tomu přidat se do cosplay komunity, kde si postupem let vybudovala velký respekt.

Americké komunitě cosplay se poprvé představila v kostýmu Jacka Sparrowa a byla to láska na první pohled. O svých kostýmech mluví s respektem, většina z nich totiž zabere až stovky hodin času.

„Tvoření každého kostýmu je pokaždé jiné. Některé kostýmy zaberou pouze několik dní, jiné i měsíce. Ale hádám, že průměrný čas, který mi zabere jeden kostým je zhruba dva týdny," říká Alyson.

Alyson v roli Zloby, kterou si zahrála Angelina Jolie.

Joker z filmu Temný rytíř, za kterého získal Heath Ledger posmrtného Oscara, zaujal i Alyson.

Provedení filmové Popelky z roku 2015, kde si hlavní roli zahrála krásná Lily James.

Filmová klasika Luca Bessona Pátý element. Postava Leelo se stala inspirací a oblíbeným kostýmem nejen v cosplay komunitě.

Mezi jednu z dokonalých proměn patří i Lara Croft z počítačové hry a filmu Tomb Rider.

Milujete proměny?

Sdílejte článek
Štítky film Instagram videohra Halloween komunita Wikipedie Jack Sparrow Angelina Jolieová Lara Croft Heath Ledger Luc Besson Lily Jamesová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.