Životní styl

23. listopadu 2018 10:00

Anna Kopečková

Jak si užít konec podzimu? Zkuste to letos netradičně!

Letošní podzim se předvedl opravdu v plné kráse. Hýřil barvami, sluneční paprsky hřály neobvykle dlouho a na podzimní chmury tak nikdo neměl ani pomyšlení. V posledních dnech však sychravé počasí, plískanice a brzká tma značí, že ten pravý podzim se alespoň na několik dní hlásí o slovo. Lze si tento „nečas“ vůbec nějak užít? Jednoznačně ano!

Podzim, jak ho neznáte

Chcete si zamilovat podzim a zároveň utéct před vánočním stresem? Vyrazte do Londýna – mrholení, větrné počasí a mlha nad Temží dodávají celé metropoli atmosféru, kterou jednoduše nemůžete nemilovat. A nejenom Londýn, ale i další evropská města mají na podzim výjimečnou atmosféru, kterou je škoda „neochutnat“. Například v portugalském Portu můžete využít typicky krásného podzimního počasí a na terasách vináren popíjet portské víno, v belgických Bruggách, které svými širokými i uzoučkými kanály připomínají Benátky, zase v útulných kavárnách vychutnávat pravou belgickou čokoládu.

Nechte se okouzlit divadlem

S trochou nadsázky se dá říci, že divadelní sezona přichází ruku v ruce s podzimem. Kdy jindy tedy vyměnit pohodlné letní oblečení za elegantní šaty, upravit se a vyrazit za kulturou? Nezaměnitelné prostředí divadelních stěn, kde se již od samého začátku stáváte součástí představení, vás jistě obohatí na duši a zažene i ty nejchmurnější nálady. Na divadle je navíc skvělé to, že žádná dvě představení nejsou stejná – pokaždé je zde totiž jiná energie, jiné emoce a hlavně živí herci se všemi svými přednostmi a nedostatky.

Zábava bez výčitek

Déšť, vítr, sychravo a brzké stmívání nejsou pro většinu z nás ničím příjemným. Pokud ovšem o trochu pootočíme úhel pohledu, jejich příznivá tvář se obratem ukáže. Toto nepříznivé počasí nám totiž umožňuje zachumlat se bez výčitek do deky s horkým čajem či sklenkou červeného a pustit si oblíbený seriál, otevřít pěknou knihu nebo si zábavnou formou prověřit své literární znalosti. Zkuste třeba oblíbenou Knižní šifru od knihkupectví Martinus, v níž se postupně odhaluje obraz ukrývající 64 knih. Můžete díky ní nejen vyhrát hezké knihy, ale i načerpat inspiraci ke čtení pro sebe nebo na dárky k Vánocům.

Dechberoucí pohled z hor

Tak, jako je nejkrásnější pohled na svět z hřbetu koně, je zase z hřbetu hor nejkrásnější pohled na podzim. Pokud jste tedy ještě neviděli podzim na horách, rozhodně byste měli. A to jak v krásném počasí, tak i v tom méně příznivém. Jen z vrcholků hor totiž můžete spatřit dechberoucí paletu barev, kterou umí vyčarovat jen příroda, a naopak nikde jinde nemá podzimní vítr a mrholení takovou sílu a atmosféru, jako právě na horských cestách a stezkách. O to příjemnější je pak zakotvit v některé z horských chat u hřejivého krbu a dát si něco dobrého k jídlu a pití.

Sdílejte článek
Štítky Londýn kniha zima knihy hory podzim Vánoce krása seriál Benátky Temže Porto Bruggy

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.