Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Jak si užít konec podzimu? Zkuste to letos netradičně!

Letošní podzim se předvedl opravdu v plné kráse. Hýřil barvami, sluneční paprsky hřály neobvykle dlouho a na podzimní chmury tak nikdo neměl ani pomyšlení. V posledních dnech však sychravé počasí, plískanice a brzká tma značí, že ten pravý podzim se alespoň na několik dní hlásí o slovo. Lze si tento „nečas“ vůbec nějak užít? Jednoznačně ano!
Vydáno: 23.11.2018
Jak si užít konec podzimu? Zkuste to letos netradičně!
Autor: iStock Jak si užít konec podzimu? Zkuste to letos netradičně!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podzim, jak ho neznáte

Chcete si zamilovat podzim a zároveň utéct před vánočním stresem? Vyrazte do Londýna – mrholení, větrné počasí a mlha nad Temží dodávají celé metropoli atmosféru, kterou jednoduše nemůžete nemilovat. A nejenom Londýn, ale i další evropská města mají na podzim výjimečnou atmosféru, kterou je škoda „neochutnat“. Například v portugalském Portu můžete využít typicky krásného podzimního počasí a na terasách vináren popíjet portské víno, v belgických Bruggách, které svými širokými i uzoučkými kanály připomínají Benátky, zase v útulných kavárnách vychutnávat pravou belgickou čokoládu.  

Nechte se okouzlit divadlem

S trochou nadsázky se dá říci, že divadelní sezona přichází ruku v ruce s podzimem. Kdy jindy tedy vyměnit pohodlné letní oblečení za elegantní šaty, upravit se a vyrazit za kulturou? Nezaměnitelné prostředí divadelních stěn, kde se již od samého začátku stáváte součástí představení, vás jistě obohatí na duši a zažene i ty nejchmurnější nálady. Na divadle je navíc skvělé to, že žádná dvě představení nejsou stejná – pokaždé je zde totiž jiná energie, jiné emoce a hlavně živí herci se všemi svými přednostmi a nedostatky.

Zábava bez výčitek

Déšť, vítr, sychravo a brzké stmívání nejsou pro většinu z nás ničím příjemným. Pokud ovšem o trochu pootočíme úhel pohledu, jejich příznivá tvář se obratem ukáže. Toto nepříznivé počasí nám totiž umožňuje zachumlat se bez výčitek do deky s horkým čajem či sklenkou červeného a pustit si oblíbený seriál, otevřít pěknou knihu nebo si zábavnou formou prověřit své literární znalosti. Zkuste třeba oblíbenou Knižní šifru od knihkupectví Martinus, v níž se postupně odhaluje obraz ukrývající 64 knih. Můžete díky ní nejen vyhrát hezké knihy, ale i načerpat inspiraci ke čtení pro sebe nebo na dárky k Vánocům.

Dechberoucí pohled z hor

Tak, jako je nejkrásnější pohled na svět z hřbetu koně, je zase z hřbetu hor nejkrásnější pohled na podzim. Pokud jste tedy ještě neviděli podzim na horách, rozhodně byste měli. A to jak v krásném počasí, tak i v tom méně příznivém. Jen z vrcholků hor totiž můžete spatřit dechberoucí paletu barev, kterou umí vyčarovat jen příroda, a naopak nikde jinde nemá podzimní vítr a mrholení takovou sílu a atmosféru, jako právě na horských cestách a stezkách. O to příjemnější je pak zakotvit v některé z horských chat u hřejivého krbu a dát si něco dobrého k jídlu a pití.

Článek je zařazen v: zima, podzim, knihy, hory, seriál
Reklama