Léto ještě nekončí! Udělejte si prázdninovou atmosféru i v září

Proč by měly všechny ty letní radovánky skočit 31. srpna? Vždyť se z léta můžete radovat ještě několik týdnů. Prodlužte si prázdniny a užívejte si dál!

Zajeďte si k moři

Upřímně, prázdniny u moře v září jsou úplně nejlepší! Voda je prohřátá, trhy přetékají úrodou a davy turistů zamířily zpět domů jak stěhovaví ptáci. Hotely nejsou vylidněné, ale příjemně volnější a v restauracích nebudete čekat frontu na večeři. Pokud máte ve hře děti, vezměte je ještě na týden s sebou, první dny ve škole ještě nic moc nezmeškají.

Grilujte a opékejte

Kde je psáno, že se může grilovat jen o prázdninách? Nechte dlouhé vaření na podzim a až děti přijdou ze školy, klidně vytáhněte gril. Můžete na něm zúročit nejen maso, ale i úrodu ze zahrádek. A co teprve opékačka buřtů! Vaše ratolesti ani nepoznají, že prázdniny skončily.

Udržte si opálení

Co nejdéle! Nemusíte se grilovat v soláriu, ale i podzimní sluníčko ještě umí zahřát. Navíc si pomozte zobáním betakarotenu, který umí prodloužit vaše přirozené opálení. A až začnete blednout, vyzbrojte se opravdu kvalitním samoopalovacím krémem, který vám bronz protáhne až do října.

Oblékejte se letně

Samozřejmě v souvislosti s počasím. Ale pokud budou teploty aspoň ke 25 stupňům, není důvod, abyste se začala halit do tvídu. Klidně noste dál letní šaty a halenky. Ty nejbarevnější a nejvzdušnější kousky už možná ukliďte na příští letní tropy, ale dokud bude slunce svítit, užívejte si dál šaty, sukně a sandály.

Využijte víkendy

Hrady a zámky jsou otevřené, penziony v přírodě lákají, kempy u jezera to ještě nezabalily. Proč si neudělat ještě několik totálně “prázdninových” víkendů s táboráky, sjížděním řek nebo dobýváním vrcholů hor? Sbalte v pátek po vyučování děti a na dva a půl dne zapomeňte, že už začal školní rok…

PŘEČTĚTE SI: EVROPSKÉ HRADY A ZÁMKY, CO BEROU DECH

Jezte jako v létě

Jíte v létě jinak? Jednoduše, lehce (komu by se chtělo vyvařovat), sezonně? Proč byste měla v září najet ze salátů na svíčkovou? Času na “pořádná” jídla bude dost, až se hodně ochladí. Udržte si své letní stravovací zvyky a využijte faktu, že právě všechno dozrává a zahrady nás zahrnují fantastickými dary!

Choďte běhat

Nebo sportujte, jak je libo. Jestli jste se celé léto hýbala, navažte a nenechte se převálcovat novým školním rokem. Pořád je den dlouhý a zaběhat si můžete brzy ráno nebo večer po práci. Neodkládejte in-line brusle, paddleboardy, tenisky ani plavky. Léto oficiálně pokračuje až do 21. září!

Věnujte se dětem

Máte pocit, že jste se s dětmi v létě trochu více sblížili? Společné stanování, túry, blbnutí v moři, to všechno vám nadělilo krásné zážitky na celý život. Zkuste se, i přes přibývající povinnosti, nepodat úplně rutině školního roku a udělejte si čas na házení frisbee, rozdělání ohýnku nebo pozorování noční oblohy.

Jděte na pivo

Není nad to uvolnit se a dát si jedno. Nebo sklenku vína, chcete-li. Prostě jen tak posedět, poklábosit, nikam nespěchat. Ano, je to výsada prázdnin a dovolených, ale malé plýtvání času a nicnedělání si dovolte i v září. Věřte, že vám to zvedne i pracovní morálku:)

-KU-

Sdílejte článek
Štítky cestování léto grilování party běhání

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.