Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama
Reklama

Léto ještě nekončí! Udělejte si prázdninovou atmosféru i v září

Proč by měly všechny ty letní radovánky skočit 31. srpna? Vždyť se z léta můžete radovat ještě několik týdnů. Prodlužte si prázdniny a užívejte si dál!
Vydáno: 07.09.2018
Léto ještě nekončí! Udělejte si prázdninovou atmosféru i v září
Léto ještě nekončí! Udělejte si prázdninovou atmosféru i v září Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zajeďte si k moři

Upřímně, prázdniny u moře v září jsou úplně nejlepší! Voda je prohřátá, trhy přetékají úrodou a davy turistů zamířily zpět domů jak stěhovaví ptáci. Hotely nejsou vylidněné, ale příjemně volnější a v restauracích nebudete čekat frontu na večeři. Pokud máte ve hře děti, vezměte je ještě na týden s sebou, první dny ve škole ještě nic moc nezmeškají.

Grilujte a opékejte

Kde je psáno, že se může grilovat jen o prázdninách? Nechte dlouhé vaření na podzim a až děti přijdou ze školy, klidně vytáhněte gril. Můžete na něm zúročit nejen maso, ale i úrodu ze zahrádek. A co teprve opékačka buřtů! Vaše ratolesti ani nepoznají, že prázdniny skončily.

Udržte si opálení

Co nejdéle! Nemusíte se grilovat v soláriu, ale i podzimní sluníčko ještě umí zahřát. Navíc si pomozte zobáním betakarotenu, který umí prodloužit vaše přirozené opálení. A až začnete blednout, vyzbrojte se opravdu kvalitním samoopalovacím krémem, který vám bronz protáhne až do října.

Oblékejte se letně

Samozřejmě v souvislosti s počasím. Ale pokud budou teploty aspoň ke 25 stupňům, není důvod, abyste se začala halit do tvídu. Klidně noste dál letní šaty a halenky. Ty nejbarevnější a nejvzdušnější kousky už možná ukliďte na příští letní tropy, ale dokud bude slunce svítit, užívejte si dál šaty, sukně a sandály.

5 trendů letošního léta, které si zamilujte, ať vám je 20 nebo 50!

5 trendů letošního léta, které si zamilujte, ať vám je 20 nebo 50!

Využijte víkendy

Hrady a zámky jsou otevřené, penziony v přírodě lákají, kempy u jezera to ještě nezabalily. Proč si neudělat ještě několik totálně “prázdninových” víkendů s táboráky, sjížděním řek nebo dobýváním vrcholů hor? Sbalte v pátek po vyučování děti a na dva a půl dne zapomeňte, že už začal školní rok…

PŘEČTĚTE SI: EVROPSKÉ HRADY A ZÁMKY, CO BEROU DECH

Jezte jako v létě

Jíte v létě jinak? Jednoduše, lehce (komu by se chtělo vyvařovat), sezonně? Proč byste měla v září najet ze salátů na svíčkovou? Času na “pořádná” jídla bude dost, až se hodně ochladí. Udržte si své letní stravovací zvyky a využijte faktu, že právě všechno dozrává a zahrady nás zahrnují fantastickými dary!

Choďte běhat

Nebo sportujte, jak je libo. Jestli jste se celé léto hýbala, navažte a nenechte se převálcovat novým školním rokem. Pořád je den dlouhý a zaběhat si můžete brzy ráno nebo večer po práci. Neodkládejte in-line brusle, paddleboardy, tenisky ani plavky. Léto oficiálně pokračuje až do 21. září!

Věnujte se dětem

Máte pocit, že jste se s dětmi v létě trochu více sblížili? Společné stanování, túry, blbnutí v moři, to všechno vám nadělilo krásné zážitky na celý život. Zkuste se, i přes přibývající povinnosti, nepodat úplně rutině školního roku a udělejte si čas na házení frisbee, rozdělání ohýnku nebo pozorování noční oblohy.

Jděte na pivo

Není nad to uvolnit se a dát si jedno. Nebo sklenku vína, chcete-li. Prostě jen tak posedět, poklábosit, nikam nespěchat. Ano, je to výsada prázdnin a dovolených, ale malé plýtvání času a nicnedělání si dovolte i v září. Věřte, že vám to zvedne i pracovní morálku:)

-KU-

Článek je zařazen v: cestování, léto, grilování, party, běhání
Reklama