Životní styl

26. listopadu 2020 05:59

Petra Kloidová

Otec na mateřské posílá vtipné koláže manželce do práce. O dítě se bát nemusí!

Otec na rodičovské dovolené je stále ještě nezvyklou podívanou. A stereotypy o rodičovství ve společnosti mají stále bohužel své místo. Dokážou se o děti postarat dobře jen jejich matky? Grafik Kenny Deuss z Belgie proti takovým předsudkům bojuje humorem.

Kenny Deuss z belgických Antverp se rozhodl starat doma o dvouletou dceru, aby jeho přítelkyně mohla pracovat. Kenny tak pravidelně dostával esemesky od přítelkyně v práci, zda je všechno v pořádku. Jako klasický pohodář a flegmatik na takové otázky začal odpovídat vtipnými kolážemi, které mají matku jeho dítěte nechat naprosto v klidu. Na fotkách upravených Photoshopem najdete jeho dceru v nejrůznějších nebezpečných situacích.

Kennyho přítelkyně jeho vydařené hrátky s Photoshopem bere s humorem. „Když jsem ji poslal jednu z prvních takových fotek, musela se podívat dvakrát, jestli ji nešálí zrak. U té první už se ale zasmála. Pokračoval jsem dál, přítelkyně se teď každý den těší na další a další fotky s celou kanceláří," vypráví Kenny. Přítelkyně se ale prý pokaždé nezapomene optat, jak fotka vznikala.

Takové tvoření má kromě humoru i další pozitivní stránku, tím je pouto otce a dcery podmíněné vznikem fotografie. „Focení si vždy užíváme oba dva. Alix je pohodové a šťastné dítě. Vždy se směje, má ráda zábavu, a dokonce miluje, když se jí podaří nás rozesmát. Kromě toho je také hodně tvrdohlavá," popisuje otec na rodičovské dovolené. Kromě toho, že je Kenny vtipným grafikem, je muzikantem v elektronické kapele.

TÁTOVÉ OVLIVŇUJÍ DCERY MNOHEM VÍCE, NEŽ SI MYSLÍ

Rodičovskou dovolenou využívá více jak 5 000 českých otců

Rodičovská dovolená je v České republice stále majoritně záležitostí žen. V roce 2017 bylo na rodičovské dovolené kolem 300 000 žen, mužů pouze 5 000. Muži ale od roku 2017 hojně využívají tzv. otcovskou dovolenou. Tu využilo v roce 2018 až 43 000 mužů.

Otcovská dovolená trvá 7 dní a v průběhu tohoto týdne pobírá maminka dítěte peněžitou pomoc v mateřství a zároveň otec otcovskou dovolenou. Čeští otcové v dosavadní praxi přicházejí o část mzdy, jelikož mají nárok na dávku ve výši 70 procent základu platu. Otcovská dovolená se bude v budoucnu sjednocovat v rámci celé Evropské unie na 10 dní.

Vtipní rodiče se rodí v Belgii

Další kreativní rodičkou je také Jolanda Stokkermans, která žije se svým manželem, dvěma dětmi a dvěma pejsky v Koersel, což je malá vesnička v Belgii. A baví ji vařit. Ovšem ne jen tak ledajaká jídla. Přibližně před rokem v sobě objevila doslova superschopnost upravovat různá jídla, která jsou ostatně celkem jednoduchá na přípravu, do podoby známých lidí, pestrobarevných květin nebo zvířat.

Své výtvory si začala i fotit a dávat na sociální sítě a tak ji to chytlo, že se brzy stala celkem populární. Na Instagamu, kde vystupuje jako De Meal Prepper, má už přes čtrnáct a půl tisíce sledujících a stále přibývají další. Více výtvorů si můžete prohlédnout zde.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.