zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Otec na mateřské posílá vtipné koláže manželce do práce. O dítě se bát nemusí!

kloidop , Vydáno: 26.11.2020
Otec na rodičovské dovolené je stále ještě nezvyklou podívanou. A stereotypy o rodičovství ve společnosti mají stále bohužel své místo. Dokážou se o děti postarat dobře jen jejich matky? Grafik Kenny Deuss z Belgie proti takovým předsudkům bojuje humorem.

reklama

Kenny Deuss z belgických Antverp se rozhodl starat doma o dvouletou dceru, aby jeho přítelkyně mohla pracovat. Kenny tak pravidelně dostával esemesky od přítelkyně v práci, zda je všechno v pořádku. Jako klasický pohodář a flegmatik na takové otázky začal odpovídat vtipnými kolážemi, které mají matku jeho dítěte nechat naprosto v klidu. Na fotkách upravených Photoshopem najdete jeho dceru v nejrůznějších nebezpečných situacích. 

Kennyho přítelkyně jeho vydařené hrátky s Photoshopem bere s humorem. „Když jsem ji poslal jednu z prvních takových fotek, musela se podívat dvakrát, jestli ji nešálí zrak. U té první už se ale zasmála. Pokračoval jsem dál, přítelkyně se teď každý den těší na další a další fotky s celou kanceláří," vypráví Kenny. Přítelkyně se ale prý pokaždé nezapomene optat, jak fotka vznikala. 

Vtipný otec na mateřské dovolené posílá přítelkyni koláže s dcerou, aby se o ni nebála
Autor: instagram.com/onadventurewithdad/ Vtipný otec na mateřské dovolené posílá přítelkyni koláže s dcerou, aby se o ni nebála

Takové tvoření má kromě humoru i další pozitivní stránku, tím je pouto otce a dcery podmíněné vznikem fotografie. „Focení si vždy užíváme oba dva. Alix je pohodové a šťastné dítě. Vždy se směje, má ráda zábavu, a dokonce miluje, když se jí podaří nás rozesmát. Kromě toho je také hodně tvrdohlavá," popisuje otec na rodičovské dovolené. Kromě toho, že je Kenny vtipným grafikem, je muzikantem v elektronické kapele. 

TÁTOVÉ OVLIVŇUJÍ DCERY MNOHEM VÍCE, NEŽ SI MYSLÍ

Rodičovskou dovolenou využívá více jak 5 000 českých otců

Rodičovská dovolená je v České republice stále majoritně záležitostí žen. V roce 2017 bylo na rodičovské dovolené kolem 300 000 žen, mužů pouze 5 000. Muži ale od roku 2017 hojně využívají tzv. otcovskou dovolenou. Tu využilo v roce 2018 až 43 000 mužů.

Vtipný otec na mateřské dovolené posílá přítelkyni koláže s dcerou, aby se o ni nebála
Autor: instagram.com/onadventurewithdad/ Vtipný otec na mateřské dovolené posílá přítelkyni koláže s dcerou, aby se o ni nebála

Otcovská dovolená trvá 7 dní a v průběhu tohoto týdne pobírá maminka dítěte peněžitou pomoc v mateřství a zároveň otec otcovskou dovolenou. Čeští otcové v dosavadní praxi přicházejí o část mzdy, jelikož mají nárok na dávku ve výši 70 procent základu platu. Otcovská dovolená se bude v budoucnu sjednocovat v rámci celé Evropské unie na 10 dní.

Vtipní rodiče se rodí v Belgii

Další kreativní rodičkou je také Jolanda Stokkermans, která žije se svým manželem, dvěma dětmi a dvěma pejsky v Koersel, což je malá vesnička v Belgii. A baví ji vařit. Ovšem ne jen tak ledajaká jídla. Přibližně před rokem v sobě objevila doslova superschopnost upravovat různá jídla, která jsou ostatně celkem jednoduchá na přípravu, do podoby známých lidí, pestrobarevných květin nebo zvířat.

Maminka vytváří pro své děti neuvěřitelná jídla
Autor: instagram.com/demealprepper Maminka vytváří pro své děti neuvěřitelná jídla

Své výtvory si začala i fotit a dávat na sociální sítě a tak ji to chytlo, že se brzy stala celkem populární. Na Instagamu, kde vystupuje jako De Meal Prepper, má už přes čtrnáct a půl tisíce sledujících a stále přibývají další.  Více výtvorů si můžete prohlédnout zde

Geniální máma přešívá staré košile pro dceru

Geniální máma přešívá staré košile po manželovi na šatičky pro dceru

reklama

Související témata: děti , rodičovská dovolená , mateřská dovolená , otec , táta

reklama

Přečtěte si také

reklama