Kvízy

17. ledna 2021 06:00

Anna Kopečková

OTESTUJTE SE: Tento obrázek dokáže odhalit, co opravdu ve vztahu potřebujete

Vyzkoušejte si test založený na optické iluzi, díky kterému můžete odhalit a lépe pochopit, co od svého vztahu s partnerem opravdu chcete.

Láska, důvěra, osobitost a respekt tvoří základ každého šťastného a zdravého vztahu. Ale pokud chcete lásku ve vztahu udržet dlouhodobě, vyžaduje to od obou partnerů mnohem víc. Často může být náročné uvědomit si, co vlastně od svého partnera nebo vztahu očekáváte.

Láska je jedním z nejkouzelnějších pocitů, které můžeme zažít. Všichni máme určité emocionální potřeby. Když jsou ve vztahu naplněny, cítíme se milovaní, oceňovaní a žádaní. Některé z těchto potřeb mohou být zřejmé, ale některé může být obtížnější identifikovat.

Když pochopíte, co od partnera doopravdy potřebujete, může to zlepšit nejen vaše vzájemné pouto, ale výrazně to i zlepší kvalitu vašeho života.

Být milovaní, respektovaní, vážení, sexuálně žádoucí, nezávislí, důvěryhodní, chránění, zajištění, vidění a slyšení. To jsou některé ze základní požadavků každého zdravého, láskyplného a romantického vztahu. Je to ale vše, co potřebujete? Máte pocit, že vám stále něco chybí. Existuje ještě něco, díky čemu se ve vztahu můžete cítit úplní? Ano, je toho víc. Existují různé skryté touhy a potřeby, které dřímou kdesi pod povrchem a my si je nemusíme právě teď uvědomovat.

A proto vznikl tento test, aby vám pomohl lépe pochopit sami sebe a objasnit přesně to, po čem toužíte ve vztahu se svým partnerem.

Otestujte se

Podívejte se znovu na obrázek:

Čeho jste si na obrázku všimli jako první? Jakmile budete mít odpověď, přečtěte si, co konkrétní věc, kterou jste na obrázku viděli jako první, odhaluje o vaší potřebě ohledně lásky a vztahů.

Tvář muže: Potřebujete se cítit pochopení

Všimli jste si na obrázku nejdříve tváře muže? Pokud ano, znamená to, že jste nejspíše pracovitý člověk, který usiluje o to, aby ho ostatní v jeho okolí respektovali, obdivovali a oceňovali.

Lidem a jejich psychice dokážete porozumět pouhým pozorováním a podle toho, co zjistíte, jim pak odhalíte konkrétní stránku své osobnosti. Tak, aby vás měli pokud možno rádi. To neznamená, že jste nějak neupřímní nebo dokonce falešní. Jste jen opatrní v tom, jak se ostatním prezentujete a jak vás pak vnímají. Může vás to činit záhadnějšími, než je nutné. Jenže když ukazujete jen určité aspekty své osobnosti a nikdy ji neodhalíte celou, těžko vám někdo může porozumět na hlubší úrovni. A to může být problém, pokud chcete, aby vás pochopili lidé, které máte rádi, tedy hlavně váš partner. Umožněte svému partnerovi lépe vás poznat, zjistit, jací opravdu jste. Pokud bude sám chtít, určitě vám porozumí, jen buďte trpěliví, dejte mu příležitost a čas.

Osoba v kabátu: Potřebujete se cítit přijatí

Pokud jste si jako první všimli muže v kabátu, může to znamenat, že cítíte hluboký vnitřní smutek. Jasně chápete realitu života a uvědomujete si, že rovnováha mezi štěstím a smutkem je důležitá pro smysluplnou existenci. Víte, že co v životě začne, také jednou skončí, a to vám umožňuje radovat se i z maličkostí.

Ve vztahu potřebujete od partnera úplné a bezvýhradné přijetí. Potřebujete člověka, který vás bude milovat takové, jací jste, se všemi chybami a nedostatky. Možná vaši partneři v minulosti nedokázali pochopit vaši melancholickou povahu, protože se víc soustředili na to, aby vás „opravili“, změnili k lepšímu. Potřebujete někoho, kdo vás ocení a uvidí skutečnou krásu ve vaší povaze, která není vždy optimistická.

Dítě na stole: Potřebujete se cítit opečovávaní

Pokud jste si na obrázku jako první všimli malého dítěte ležícího na stole, může to znamenat, že se v životě a ve vztazích často cítíte bezmocní. Není to ale tak, že se o sebe neumíte postarat nebo nejste dostatečně zodpovědní. Cítíte se však zranitelní, vystresovaní a plní úzkosti. A úlevu vám často přináší pláč.

Vaše srdce touží po milujícím a starostlivém partnerovi. Ale pozor, nepleťte si ho s chůvou. Potřebujete partnera, který vám bude rozumět a bude si vědom vašich emocionálních potřeb. Potřebujete někoho, kdo se o vás bude starat, abyste se cítili v bezpečí, zajištění a chránění. Někoho, kdo při vás bude stát a podpoří vás i v horších časech. Chcete někoho, kdo bude stát po vašem boku a díky němu nebudete tolik vnímat tíhu života. Potřebujete člověka dostatečně silného, který bude pilířem vašeho života a umožní vám, abyste mohli v noci klidně spát s vědomím, že existuje někdo, komu můžete věřit a kdo se o vás vždy a za všech okolností postará.

Čaroděj čtoucí knihu: Potřebujete se cítit duchovně propojení

Všimli jste si nejdříve čaroděje s kloboukem? Může to znamenat, že jste velmi zvídavý člověk, kterého zajímá život nejen současný, ale i budoucí. Jste duchovně založený člověk, ale nikoli ve smyslu náboženského vyznání. I když možná se o různá náboženství zajímáte, věříte v Boha nebo v existenci něčeho mezi nebem a zemí. Je jedno, jak to budete chtít nazvat.

Toužíte po intenzivním duchovním spojení, které vzejde z romantického vztahu. Je pro vás zásadní, abyste s partnerem sdíleli hluboké a smysluplné pouto. Přitahují vás lidé, kteří se zajímají o různé duchovní aspekty života, o svět a celý vesmír. Chcete partnera, který bude sdílet vaše nadšení pro spiritualitu, i když sám duchovně založený být vůbec nemusí.

Dva pomocníci v bílém rouchu: Potřebujete cítit výzvu

Pokud jste jako první spatřili na obrázku dva pomocníky v bílých hábitech, může to znamenat, že jste člověk celkem tvrdošíjný, který se soustředí na život a má nad ním kontrolu. Věříte, že život by byl mnohem jednodušší, kdyby vám ostatní uvěřili a řídili se přesně tím, co jim říkáte, protože vy přece víte, jak by to mělo správně být. I když můžete vypadat jako egocentrik, pravdou je, že se většinou ve svých úsudcích, pozorováních nebo přesvědčeních nemýlíte.

Potřebujete partnera, který pro vás bude výzvou. Potřebujete partnera, který vám bude věřit a podporovat vás. Také ale chcete, aby vám čelil, dal přednost svým názorům a klidně se s vámi pohádal, když bude věřit, že má pravdu on. Nechcete nikoho submisivního, kdo vám všechno odkýve. Chcete být ve vztahu, kde se budete s partnerem navzájem podporovat a vyzývat k dlouhodobému růstu.

Rada na závěr: Budujte pevnější vztahy

Tak teď už možná máte jasno v tom, co ve vztahu opravdu potřebujete. Díky lásce a vztahům je náš život plnější a smysluplnější. Když víme, jaké jsou naše skutečné potřeby ve vztahu, můžeme s našimi partnery komunikovat otevřeně a čestně a sdělit jim přesně to, co od nich potřebujeme. I nás to může povzbudit v tom, abychom sami zjišťovali, po čem touží náš partner. A to pak samozřejmě vede k lepšímu a šťastnějšímu vztahu založenému na vzájemném porozumění, podpoře, respektu a lásce.

Zkuste si i další testy:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.