zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

OTESTUJTE SE: Chytrý obrázek odhalí, jakou máte emoční inteligenci

Chytrý obrázek odhalí, jakou máte emoční inteligenci
Autor: themindsjournal.com Chytrý obrázek odhalí, jakou máte emoční inteligenci
Anna Kopečková , Vydáno: 10.01.2021
Inteligence neznamená jen to, jak jste chytří a kolik toho víte. Kromě rozumové inteligence je důležitá i ta emoční, tedy schopnost vnímat své pocity a umět se podle nich rozhodovat. Jakou máte vy? Vyzkoušejte si to na jednoduchém testu.

reklama

Výraz emoční inteligence se objevil až začátkem devadesátých let minulého století a změnil názor na to, co znamená „být chytrý“. Ukázal totiž, že vedle takzvaného IQ, tedy rozumové schopnosti, existuje i schopnost empatie, která je někdy důležitější než znalosti a logické uvažování. A také se ukázalo, že takzvané EQ, tedy emoční inteligence, je vyšší u lidí s průměrnou inteligencí (IQ) než u lidí nadprůměrně inteligentních.

Co to je EQ?

Slovy se emoční inteligence hůře definuje, ale vesměs se jedná o schopnost vnímat a analyzovat své pocity a následně je využívat například při vlastním rozhodování. Pocity máme všichni, ale ne každý je dokáže identifikovat a pojmenovat. A lidé, kteří to dokážou, tedy mají vysoké EQ, vědí, jak mají sebe, případně své okolí motivovat, dokážou se vcítit do druhých, což je předurčuje k tomu budovat bytelné mezilidské vztahy. Emočně inteligentní člověk ví, kdy toužíte po pevném objetí, ačkoli se tváříte nepřístupně.

7 ZNAMENÍ, ŽE JSTE EMOČNĚ INTELIGENTNÍ

Emoční inteligence je velice subjektivní a není to něco, co by se dalo změřit stejně jako IQ. Ale existují různé testy osobnosti, které mohou odhalit alespoň to, zda emočně inteligentní jste, nebo ne. Vyzkoušejte si jeden z nich.

Pravidla jsou jednoduchá. Podívejte se znovu na obrázek s optickou iluzí, který jste už viděli v úvodu článku, a řekněte, co vás na něm zaujme jako první.

Test emoční inteligence
Autor: themindsjournal.com Test emoční inteligence

Všimli jste si nejdříve trávy, dívky nebo zrcadla?

1. Pokud jste jako první viděli trávu

Jste člověk, který obdivuje lidi ve svém životě a rád a hodně se o ně stará. Někteří z nich to vědí, někteří to nemusí vůbec vnímat. Ale na tom není nic špatného. Důležité je, že jsou v pořádku. To je vše, co chcete. Nepotřebujete z jejich strany žádné uznání.

Je tu ale jeden problém. Příliš dlouho se soustředíte na trávu a nevidíte přitom les, který roste za ní. Chybí vám objektivita. Co z toho plyne? Vaše EQ není úplně nejvyšší, to ale neznamená, že nemáte jiné silné stránky.

Možná se nebojíte požádat o pomoc, když ji potřebujete. Ne každý tohle dokáže. Spousta lidí si s něčím neví rady, je ztracená nebo úplně na dně, přesto o pomoc nepožádá. Požádat o pomoc ve chvíli, kdy to potřebujete, je správné. Chyba je, když při tom dáváte najevo, že jste úplně ztraceni. Tím nevědomky ovlivňujete i emoce ostatních, kteří se pak mohou kvůli tomu cítit nepříjemně nebo trapně a nedovolí si pomoc odmítnout.  

2. Pokud jste jako první viděli dívku

Jste typem člověka, který upřednostňuje myšlenky a pocity ostatních před těmi svými.

Vaše emoční inteligence je opravdu pronikavá a máte velkou schopnost vcítit se do ostatních. Pokud ale i nadále budete klást potřeby a přání druhých před svoje a nebudete se starat o to, co opravdu vy sami potřebujete, může to pro vás být velmi vyčerpávající.

Buďte opatrní, když čerpáte svou energii pro někoho jiného, byť je to člověk vám milý a blízký. Kontrolujte víc své emoce a ujistěte se, že neinvestujete do druhých víc, než je nutné.

3. Pokud jste jako první viděli zrcadlo

Vaše emoční inteligence je na velmi vysoké úrovni, což je skvělé.

Zrcadlo ale představuje něco, co až tak skvělé být nemusí. Alespoň v reálném světě. Zrcadlo odráží váš vlastní obraz, jak se na něj díváte. To znamená, že můžete odrážet emoce ostatních víc, než byste měli. Vztahujete je na sebe. Když je někdo smutný, začnete přemýšlet o tom, zda vy sami nejste důvodem jeho smutku. Pokud někdo zuří, zjišťujete, čím jste ho mohli rozzlobit.

Stačí udělat jeden krok zpět. Ano, máte skvělou schopnost číst emoce druhých, ale není tak snadné sledovat tyto emoce až k jejich skutečnému zdroji. Často to ani není možné, tak se o to ani nepokoušejte.

Test: Co vidíte na obrázku jako první?

OTESTUJTE SE: Co vidíte na obrázku jako první? A co to o vás vypovídá?

Ukažte dlaně a poznejte, jaká jste osobnost

5 nejlepších testů osobnosti: Co o vás dokážou prozradit dlaně a ruce?

 

Jaké zvíře na obrázku vidíte jako první? 1

Test osobnosti: Co všechno o vás prozradí zvíře, které vidíte na obrázku jako první?

 

Stačí si vybrat jeden ze dvou obrázků, které vám ukážeme

TEST: Inkoustové skvrny odhalí, jací jste

 

Sexuální inteligence. Jak je vysoká ta vaše?

Jak poznáte, že máte vysoké sexuální IQ? Snadno!

reklama

Související témata: test , kvíz , emoční inteligence , pocity , emoce , EQ , IQ

reklama

Přečtěte si také

reklama