Jak poznáte, že máte vysoké sexuální IQ? Snadno!

Chcete vědět, jak vysoké je vaše sexuální IQ, a nevíte, jak to zjistit? Je to jednoduché – sex vás baví i v dlouhodobém vztahu!

Střídat milence či milenky umí každý primitiv, ale vymýšlet neustále nějaké hrátky dá mozku trochu zabrat.

Jak čas běží, stává se, že nám partner zevšední. Libido rapidně klesá a s tím jeho kvalita i kvantita. Zatímco některé páry udržují frekvenci pohlavních styků na čísle dvakrát třikrát týdně, jsou i takové, kde se pomilují jen jednou za uherský rok.

Renomovaný americký sexuologický Kinseyho institut uvedl, že v průměru mají sezdaní lidé o polovinu méně častěji sex než svobodní. Nejmarkantnější rozdíl je mezi sezdanými třicátníky.

Jsou ale výjimky potvrzující pravidlo. Pokud je váš partner „pan Pravý“, může se stát, že naopak například v šedesáti budete mít víc sexu než ostatní: „Když nám bylo kolem čtyřiceti, oba jsme pracovali, vychovávali děti a na sex neměli čas ani sílu. Teď si to s manželem naopak užívám,“ vypráví čerstvá důchodkyně.

Jak si udržet sexuální hravost a napětí až do vysokého věku?

  • Styďte se: zachovejte si tajemno: u koupelny a záchodu vždy zavírejte dveře.
  • I když se vám do sexu nechce, trochu se snažte. Sex neznamená jen pohlavní styk, kolikrát je obyčejné hlazení pro oba příjemnější. Jakmile si zvyknete, že do vašich životů nepatří, smiřte se s tím, že budete žít jako bratr a sestra. Tedy tak dlouho, dokud to jednoho z vás nepřestane bavit. Nesmíte se pak divit, že se partner, pokud má vyšší libido než vy, začne ohlížet někde jinde.
  • Pokud máte chuť na sex ve chvíli, když partner není doma nebo jen nemá chuť, poslužte si sama nebo si pohrajte s některou erotickou hračkou. Buďte ráda, že vás vůbec takové hříšné myšlenky v denním shonu napadnou. Budete pak příjemně zrelaxovaná.
  • Dbejte o sebe i o vztah: nezvykejte si na to, aby vás partner viděl ve vytahaných teplácích. Zdobte se kvůli sobě. Chovejte se k sobě hezky a ohleduplně – žádná vulgární slova, každou žádost doprovoďte kouzelnými slovíčky „prosím“ a „děkuji“, nezapomeňte občas na drobné dárečky. Držte se navzájem v těžkých životních situacích (práce, finance, rodina).
  • Německý Institut pro výzkum veřejného mínění Forsa přinesl zjištění, že jestliže před narozením dítěte souloží 80 procent budoucích maminek a otců nejméně jednou týdně, po příletu čápa či vrány si tuto frekvenci milování udrží jen třetina z nich. Tři z deseti dotázaných soudí, že starosti s výchovou dětí se podepisují na sexuálním životě silněji než stres související s výkonem povolání.
  • Pokud máte děti, vysvětlete jim, že nesmí do vaší ložnice vstupovat bez zaklepání. Vymezte si tuto místnost jako své teritorium. Nedovolte dětem, aby si tam bez dovolení dělaly, co chtějí. Domluvte se s kamarády, sousedy nebo s rodinou na pravidelné vzájemné výpomoci s hlídáním dětí. Hodit se to bude všem zúčastněným.
  • Nečekejte, že sex bude stejný jako na začátku vztahu. Možná bude pomalejší a něžnější. Fyzické blaho možná nahradí spíše psychická blízkost – „souznění duší“.
  • Nepřestávejte s partnerem experimentovat a hledat nové způsoby vzrušení. Odborníci rozhodně nedoporučují hledat vzrušení u někoho jiného. Z nevěry z nudy, která často vede k rozpadu vztahu, byste měli nanejvýš morální kocovinu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.