zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak poznáte, že máte vysoké sexuální IQ? Snadno!

Sexuální inteligence. Jak je vysoká ta vaše?
Autor: istockphoto.com Sexuální inteligence. Jak je vysoká ta vaše?
motlovk , Vydáno: 26.01.2021
Chcete vědět, jak vysoké je vaše sexuální IQ, a nevíte, jak to zjistit? Je to jednoduché – sex vás baví i v dlouhodobém vztahu!

reklama

Střídat milence či milenky umí každý primitiv, ale vymýšlet neustále nějaké hrátky dá mozku trochu zabrat.

Jak čas běží, stává se, že nám partner zevšední. Libido rapidně klesá a s tím jeho kvalita i kvantita. Zatímco některé páry udržují frekvenci pohlavních styků na čísle dvakrát třikrát týdně, jsou i takové, kde se pomilují jen jednou za uherský rok.

Renomovaný americký sexuologický Kinseyho institut uvedl, že v průměru mají sezdaní lidé o polovinu méně častěji sex než svobodní. Nejmarkantnější rozdíl je mezi sezdanými třicátníky.

Jsou ale výjimky potvrzující pravidlo. Pokud je váš partner „pan Pravý“, může se stát, že naopak například v šedesáti budete mít víc sexu než ostatní: „Když nám bylo kolem čtyřiceti, oba jsme pracovali, vychovávali děti a na sex neměli čas ani sílu. Teď si to s manželem naopak užívám,“ vypráví čerstvá důchodkyně.

Jak si udržet sexuální hravost a napětí až do vysokého věku?

  • Styďte se: zachovejte si tajemno: u koupelny a záchodu vždy zavírejte dveře.
  • I když se vám do sexu nechce, trochu se snažte. Sex neznamená jen pohlavní styk, kolikrát je obyčejné hlazení pro oba příjemnější. Jakmile si zvyknete, že do vašich životů nepatří, smiřte se s tím, že budete žít jako bratr a sestra. Tedy tak dlouho, dokud to jednoho z vás nepřestane bavit. Nesmíte se pak divit, že se partner, pokud má vyšší libido než vy, začne ohlížet někde jinde.
  • Pokud máte chuť na sex ve chvíli, když partner není doma nebo jen nemá chuť, poslužte si sama nebo si pohrajte s některou erotickou hračkou. Buďte ráda, že vás vůbec takové hříšné myšlenky v denním shonu napadnou. Budete pak příjemně zrelaxovaná.
  • Dbejte o sebe i o vztah: nezvykejte si na to, aby vás partner viděl ve vytahaných teplácích. Zdobte se kvůli sobě. Chovejte se k sobě hezky a ohleduplně – žádná vulgární slova, každou žádost doprovoďte kouzelnými slovíčky „prosím“ a „děkuji“, nezapomeňte občas na drobné dárečky. Držte se navzájem v těžkých životních situacích (práce, finance, rodina).
  • Německý Institut pro výzkum veřejného mínění Forsa přinesl zjištění, že jestliže před narozením dítěte souloží 80 procent budoucích maminek a otců nejméně jednou týdně, po příletu čápa či vrány si tuto frekvenci milování udrží jen třetina z nich. Tři z deseti dotázaných soudí, že starosti s výchovou dětí se podepisují na sexuálním životě silněji než stres související s výkonem povolání.
  • Pokud máte děti, vysvětlete jim, že nesmí do vaší ložnice vstupovat bez zaklepání. Vymezte si tuto místnost jako své teritorium. Nedovolte dětem, aby si tam bez dovolení dělaly, co chtějí. Domluvte se s kamarády, sousedy nebo s rodinou na pravidelné vzájemné výpomoci s hlídáním dětí. Hodit se to bude všem zúčastněným.
  • Nečekejte, že sex bude stejný jako na začátku vztahu. Možná bude pomalejší a něžnější. Fyzické blaho možná nahradí spíše psychická blízkost – „souznění duší“.
  • Nepřestávejte s partnerem experimentovat a hledat nové způsoby vzrušení. Odborníci rozhodně nedoporučují hledat vzrušení u někoho jiného. Z nevěry z nudy, která často vede k rozpadu vztahu, byste měli nanejvýš morální kocovinu.
Chytrý obrázek odhalí, jakou máte emoční inteligenci

OTESTUJTE SE: Chytrý obrázek odhalí, jakou máte emoční inteligenci

Smutek nebo dokonce pláč po sexu jsou normální

Smutek po sexu: Je normální, když pláčete?

 

Sny o sexu

Sny o sexu: Víte, co opravdu znamenají?

sexuolog Plzák s manželkou

Manželství je dřina a sex v něm ještě větší, tvrdil Plzák. Je to deset let, co zemřel

O vztah je potřeba pečovat

Spokojený partnerský život: Co dělat, aby neodešel za mladší?

Cvičení zaměřená na sexualitu

Cvičení zaměřená na sexualitu: Vyzkoušejte je a uvidíte rozdíl

reklama

Související témata: partnerství , milenec , IQ , inteligence , Sex , sexuální apetit , sexuální IQ

reklama

Přečtěte si také

reklama