Životní styl

12. listopadu 2020 06:00

Petra Kloidová

Podzimní móda: Kamarádky s rozdílnou postavou nosí stejné outfity a sleduje je milion lidí

Když dva dělají totéž, není to totéž. Tak to ale nemusí platit u módy, někdy totiž mohou dvě totálně odlišné kamarádky vypadat skvěle ve stejném oblečení. Tyto dvě Američanky sleduje 1,5 milionu lidí a holky ukazují, že ve světě módy neexistují hranice a zákazy.

Denise Mercedes se se svou kamarádkou stala přes noc hvězdou sociálních sítí. A stačil k tomu jeden jediný nápad. Touha ukázat lidem, že ve stejných outfitech s odlišnými těly mohou obě dvě vypadat skvěle. Myšlenka oslovila celý svět. Jejich videa vidělo více než 30 milionů lidí a momentálně je pravidelně sleduje na Instagramu více než 1,5 milionu fanoušků.

Zatímco Denise nosí velikost 44, její drobná kamarádka Maria Castellanos obléká velikost 36. Uhádnete, kdo koho inspiroval? Ano, byla to právě Denise, která se rozhodla zazářit v plus size modelingu a svoje tělo začala brát takové, jaké je. „Inspiruje mě a já jsem díky tomu nabrala sebevědomí, které jsem neměla. A pak jsme začaly inspirovat lidi společně,“ vypráví křehká Maria.

Denise se snažila stát modelkou, teď je z ní influencerka na plný úvazek

Denise pochází z Dominikánské republiky, kdysi oblékala velikost 38 a milovala focení, ale modelingové agentury ji odmítaly hlavně kvůli výšce. Za pět let Denise začala oblékat velikost 44 a smlouvu s modelingovou agenturou skutečně získala. Časy se mění a trh touží po prezentaci rozdílných postav a zkušeností.

Díky úspěchu na sociálních sítích se Denise s kamarádkou živí už jako influencerky. A začalo to obyčejnou fotkou na Instagramu, kde obě dvě měly stejné bikiny. Vtipné video na TikToku, kde ukazovaly několik společných outfitů, se stalo virálním hitem. Během té doby vytvořily také koncept jejich sociálních sítí. Přestaňte se porovnávat s ostatními a noste to, v čem se cítíte dobře, říkají obě dvě.

Většina žen, které oblečení nakupují, je „plus size“

V módním průmyslu pořád ještě existuje ohromný prostor k jeho reflexi. Ačkoliv podle časopisu Glamour 68 % zákaznic reprezentuje tzv. plus size velikosti, v módních kampaních stále vídáme ženy s velikostí 32 a 34. Teprve v roce 2016 se stala plus size modelka Ashley Graham tváří titulky nejprestižnější edice Sports Illustrated Swimsuit, která do té doby světu ve speciální edici ukazovala jen ženy velikosti 36 (a menší), mezi nimi byla i česká modelka Petra Němcová.

Inspirují se ženy po celém světě

Marina Kamenskaja, stylistka z Ruska, která sama nosí velikost XL, se rozhodla zjistit, jak módní značky pracují s oblečením různých velikostí.

KILA NAVÍC? KAMARÁDKY S VELIKOSTÍ XS A XL UKAZUJÍ, ŽE KOMPLEXY MÁME JEN V HLAVĚ

Společně s kamarádkou tak začala v obchodech vybírat stejné outfity a porovnávat je na dvou odlišných tělech. Její kamarádka nosí titěrné XS šaty.

První matadorkou, která se rozhodla ukázat, že módní styl není o velikosti, ale o vkusu a odvaze, byla Američanka, jež léta přetváří outfity slavých celebrit k potřebám svého těla.

Sdílejte článek
Štítky Instagram Mercedes-Benz móda sociální síť TikTok Dominikánská republika Rusko Petra Němcová oděv kamarádky XL XS chalange Glamour

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.