Siamská dvojčata učí na základní škole a žáci je milují. Největším problémem byl jejich plat

Když se siamská dvojčata Abby a Brittany narodila, lékaři nevěřili, že přežijí noc. Sestry ale nakonec všechny překvapily. Nejenže se společně v jednom těle bez větších zdravotních komplikací dožily dospělosti, ale staly se úspěšnými učitelkami, které jejich žáci zbožňují.

Siamská dvojčata Abby a Brittany Hensel se narodila 7. března 1990 v americké Minnesotě. Jejich výrazná indispozice vyvolala hned zájem veřejnosti, populárnější se staly ale až o pár let později, když se v roce 1996 objevily v pořadu u Oprah Winfrey. Během jejich dospívání o nich vznikl také dokument pro televizní stanici TLC, pro kterou pak natočily i vlastní reality show, v níž hovořily o svých životech a zdravotních komplikacích, které jim srostlá těla přinášejí. Show Abby and Brittany: Joined for Life se vysílala v USA a Velké Británii jednu sezonu a sestry během té doby stihly dokončit vysokou školu. Každá z nich získala samostatný vysokoškolský titul, staly se učitelkami na částečný úvazek a o přílišnou popularitu už nestojí. V současné době učí čtvrtou a pátou třídu na základní škole v New Brightonu v Minnesotě a jejich žáci je doslova zbožňují.

Život v jednom těle se dvěma hlavami

Když se rodiče Abby a Brittany po jejich narození dozvěděli, že by pravděpodobně holčičky nepřežily operaci, která by jejich těla oddělila, rozhodli se, že je nebudou vystavovat takovému riziku. Byla jim pouze chirurgicky odstraněna třetí paže, která vyrůstala z místa mezi jejich hlavami a překážela. Žít v jednom těle ale samozřejmě není úplně jednoduché. Abby a Brittany jsou výjimečné v tom, že jsou svými těly zcela srostlé a vypadají jako jediný člověk se dvěma hlavami. Uvnitř jsou to ale dvě osobnosti a většinu důležitých tělesných orgánů má každá z nich svých a plně funkčních. Ve společném těle tedy mají například dvě srdce, dva páry plic nebo dva žaludky, ale také tři ledviny, jedno tlusté střevo nebo jen jeden močový měchýř.

Co se týče ovládání společného těla, každá z obou sester ovládá jen tu svou polovinu, tedy svou hlavu, krk, ruku a nohu. Postupem času se naučily pohyby sladit tak, aby mohly nejen společně chodit, ale také psát, řídit kolo, auto nebo sportovat. Milují aktivity, jako je bowling, volejbal, cyklistika, softball a plavání, stejně jako hru na klavír, kdy Abby hraje pravou rukou a Brittany levou.

Pohyb jim trochu komplikuje ještě fakt, že Brittany má nohu o několik centrimetrů kratší, proto musí často chodit po špičkách. Zajímavé také je, že vnímání hmatu je u každé omezeno jen na její polovinu těla, ale například bolest v žaludku cítí jen ta, které patří opačná strana těla.

Dvě učitelky s jedním platem

Přestože žijí v jednom těle, jsou rozdílné. Věci, které se líbí jedné, se ne vždy líbí té druhé. Díky odděleným žaludkům jim také chutnají různá jídla. Abigail je nadanější v matematice, Brittany zase umí lépe psát. Také zkoušky ve škole musela každá z nich dělat zvlášť a stejná situace byla i při získání řidičského průkazu, který získaly vlastně dvakrát.

Zádrhel kvůli jejich neobvyklé tělesné konstelaci nastal také v okamžiku, kdy se nechaly zaměstnat jako učitelky. Přestože má každá z nich samostatný titul, dostávají jednu výplatu. Abby se o tom zmínila v roce 2013 v rozhovoru pro BBC News: „Samozřejmě hned jsme pochopily, že dostaneme jeden plat, protože děláme práci jednoho člověka. Rády bychom o tom ale trochu vyjednávaly, vzhledem k tomu, že máme dva tituly, a protože jsme schopné poskytnout dva různé pohledy nebo učit dvěma různými způsoby.“

V rozhovoru natočeném o pět let později pro Naked Stories dvojčata prozradila, že jim škola nakonec nabídla dvě samostatné smlouvy, podle které pracují na částečný úvazek a místo plného platu jim je odměna rozdělena na dvě části.

Zdroj: Lessons Learned in Life, Wikipedia


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.