Slavíte v březnu narozeniny? Jste optimisté, které nejspíš čeká slibná kariéra

Šedavé a chladné zimní dny jsou pomalu u konce a ve vzduchu začíná vonět jaro. Brzy budou rozkvétat stromy, probouzet se motýli a slunce bude déle nad obzorem. Březen je ideálním měsícem k narození, což potvrzují i vědci.

Zahraniční pojmenování března March, Mars nebo například März vycházejí z latinského názvu Martius, který označovalo měsíc zasvěcený římskému bohu války a ochránci zemědělství Martovi. Původ českého názvu březen vychází ze dvou terorií. Tou první je, že v tomto měsíci začínají rašit břízy. Podle druhé teorie byl název odvozen od počátku březosti zvířat.

Co na to věda?

I když je každé dítě narozené v březnu unikátní a jedinečné, vědci objevili několik znaků, které mají tyto děti společné a které mohou ovlivnit jejich budoucnost:

  • Je pravděpodobné, že je čeká úspěšná kariéra

Děti, které se narodily právě v březnu, mají velkou šanci, že to v práci dotáhnou hodně vysoko. Samozřejmě tehdy, až vyrostou. Jedna studie, které se zúčastnilo 375 generálních ředitelů, odhalila, že nejvíce z nich bylo narozeno ve třetím kalendářním měsíci, a to celých 12,5 %.

  • Jsou méně náchylné ke krátkozrakosti než jejich letní protějšky

Jeden z výzkumů prokázal, že je pravděpodobnější, že brýle na dálku budou potřebovat spíše děti, které se narodily v červnu nebo v červenci. Studie, jež zahrnovala téměř 300 000 vojenských žadatelů, zjistila, že nejvyšší míru krátkozrakosti mají děti narozené během léta, zatímco u „jarních“ dětí je méně pravděpodobné, že budou trpět myopií neboli krátkozrakostí. Nejlepší výsledky z tohoto hlediska měli lidé, kteří přišli na svět během zimy.

  • Jsou přirozeně optimistické

Výsledky jedné ze studií prokazují, že děti narozené v březnu (včetně těch dubnových a květnových) mají optimistickou duši. Když se jim prováděl test temperamentu, měly vysoké hodnocení u položky, která je definovaná velkým množstvím energie, pozitivní nálady, životním nadšením a nezdolným optimismem.

  • Mají nižší riziko astmatu

Začátkem jara jsou velmi aktivní prachoví roztoči. Přestože to může být pro mnohé lidi velmi nepříjemné, děti, které se narodí právě v tomto období, to v budoucnu jednoznačně ocení. Proč? Studie realizovaná v roce 2015 tvrdí, že u lidí, kteří přišli na svět během března, existuje nižší pravděpodobnost, že se u nich rozvine astma. Díky tomu, že jsou během dětství vystaveni všem možným prachovým roztočům, dochází k posílení jejich imunity.

Jedna studie zkoumající spánek naznačuje, že děti narozené na jaře a v létě obvykle chodí do postele později než ty, které poprvé spatřily světlo světa na podzim a v zimě. To může být v dětství jistou nevýhodou především pro rodiče, ale v dospělosti tuto vlastnost určitě ocení.

Co říká astrologie?

Lidé narození v březnu patří buď do vodního a optimistického znamení Ryb (do 20. března) nebo do ohnivého a vášnivého znamení Berana (od 21. března). Ryby jsou snílci a idealisté, kteří často žijí ve světě své vlastní fantazie. Jsou to velmi vnímaví a citliví lidé s obrovskou intuicí, kteří se ale také nechají poměrně snadno ovlivnit. Oproti tichým Rybám jsou Berani velmi energičtí, rozhodní, nezávislí. Jsou to pravé vůdčí osobnosti, bývají odvážní, veselí a kamarádští, jejich kamenem úrazu ale bývá netrpělivost.

Březnové květiny a kameny

K březnu patří zářivě žluté narcisy, které symbolizují znovuzrození, nové začátky, příchod jara, a dokonce i prosperitu. Ale pozor, mělo by jich být vždy několik pohromadě. Osamělý narcis totiž naopak předpovídá neštěstí. Březnovým kamenem je krásný akvamarín, který dostal svůj název podle barvy moře a používal se též jako talisman, který měl chránit námořníky na moři. A protože jsou akvamaríny průzračné jako voda, symbolizují čistotu duše.

Slavní narození v březnu

Pokud jste se narodili v březnu, rozhodně to bylo do dobré společnosti. V tomto měsíci se narodil například první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk (7. března 1850), Albert Einstein (14. března 1879) nebo Bohumil Hrabal (28. března 1914). Kteří další slavní se narodili v březnu?

Bedřich Smetana (2. března 1824), Daniel Craig (2. března 1968), Jon Bon Jovi (2. března 1962), Sharon Stone (10. března 1958), Chuck Norris (10. března 1940), Albert Einstein (14. března 1879), Kurt Russell (17. března 1951), Bruce Willis (19. března 1955), Reese Witherspoon (22. března 1976), Josef Čapek (23. března 1887), Elton John (25. března 1947), Keira Knightley (26. března 1985), Quentin Tarantino (27. března 1963), Zdeněk Svěrák (28. března 1936), Lady Gaga (28. března 1986), Vincent van Gogh (30. března 1853), Eric Clapton (30. března 1945), Ewan McGregor (31. března 1971) nebo Johann Sebastian Bach (31. března 1685).

-jk-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.