reklama

VYZKOUŠEJTE: Obrázek odhalí, jestli potřebujete brýle

Zkuste si domácí test na oči Foto:
Zkuste si domácí test na oči
Foto: All

Že špatně vidíte a potřebujete brýle, vám potvrdí test u lékaře nebo změření očí v optice. Jenže málokdo chodí na prohlídky pravidelně nebo pozná, že je ten pravý čas lékaře navštívit. Co si ověřit hned, jestli potřebujete brýle nebo ne?

 

Studenti technologického institutu v americkém státě Massachusetts vytvořili optickou iluzi, která zároveň dokáže odhalit, že máte zhoršené vidění. 

Najeďte si na obrázek níže a odstupte od počítače asi dva kroky. Co vidíte? Jestli je to stále Albert Einstein, jsou vaše oči v pořádku. Pokud vidíte Marilyn Monroe, potřebujete brýle.

Zkuste si domácí test na oči Foto:

 

Albert, nebo Marilyn?

Podle toho, jak dobře dokážete rozeznat kontrast, se vaše oko zaměří na detaily. Pokud se koukáte zblízka, dokážete rozeznat jemné detaily, jako je Einsteinův knír nebo vrásky. Ale jak se vzdálenost, ze které se na obrázek koukáte, zvětšuje, nebo pokud je váš zrak slabý a vytváří rozmazaný obraz, i když se koukáte zblízka, detaily na obrázku přestáváte vidět. A pak se objeví Marilyn...

Je to trochu šílené, že? Každopádně, je to jen domácí pokus a to, jak jste na tom se zrakem, by vám měl potvrdit váš oční lékař.

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Potraviny, díky kterým budete mít zdravé oči Foto:

Potraviny, díky kterým budete mít zdravé oči

Jaké potraviny se musí ve vašem jídelníčku objevit, chcete-li dobře vidět i za pár let?

Článek

Barva očí: Co prozradí o vašem zdraví? Foto:

Barva očí: Co prozradí o vašem zdraví?

Oko, do duše okno. Ano, to platí. Ale stejně tak toho oči řeknou dost i na vaši fyzickou kondici. Konkrétně tedy jejich barva. Co vás tedy dost možná čeká?

Horoskopy 2018

reklama

reklama