zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Stres a zlost oslabují imunitu. Braňte se!

Stres se nesmí podceňovat
Autor: istockphoto.com Stres se nesmí podceňovat
kloidop , Vydáno: 16.04.2020
Psychika a stav imunitního systému jsou poměrně provázané. Jak posílit obranyschopnost organismu v době, která stresem pulzuje?

reklama

To, že imunitní systém ovlivňuje psychika, je dnes všeobecně známá věc. Dlouhodobý stres, úzkost či zlost přetěžují náš organismus a oslabují imunitu – schopnost bránit se virům a bakteriím.

Samozřejmě můžete pasivně čekat na to, že se situace kolem vás zlepší a s ní i vaše zdraví, ale také je možné, že to hned tak nebude. Abyste tedy byla vy i vaše rodina v pohodě, je třeba přijmout posílení imunity jako výzvu. Zeptali jsme se odborníků a tady jsou tipy, které pomůžou zmírnit stres, získat komplexní rovnováhu a zlepšit náladu. Psycholog Jan Kulhánek z Psychoterapie Anděl radí:

1. Hlídejte si dostatek spánku. Právě ten je nesmírně důležitý pro dobití energie, odplavení stresu a regeneraci organismu.

2. Jezte správné pokrmy, přidejte si do jídelníčku nálož vitamínů. Dodržujte pitný režim. Jídlo je i pro radost, vitamíny pro zdraví a dostatek tekutin proti únavě. Pokud pijete v době karantény alkohol, pak jen výjimečně a společensky.

práce z domova
Autor: istockphoto práce z domova

4. Dejte svým dnům řád. V dnešní době plné nejistot a změn je určitá pravidelnost uklidňující a přináší pocit bezpečí. To, co dříve mohla být nuda, je dnes jistota. Nejde o to mít vojenský režim, ale několik rituálů, na které se budeme i těšit.

5. Relaxujte, protahujte se a hýbejte se. Nezapomínejte na své tělo a na dýchání. I když jste možná na takovou aktivitu nebyli dříve zvyklí, pokuste se to naučit. Na internetu je mnoho návodů, jak relaxovat, začít s jógou atd. Vnímejte své tělo a mějte radost z toho, co zvládá. Pokud máte partnera, užívejte si sex. I ten je pro posílení imunity nezbytný.

Alternativní přístup ke zdraví může být další možností

Pokud se věnujete alternativnímu přístupu k životu, můžete si pro tuto dobu naplánovat užívání homeopatik. Stejně tak bylinné receptury, které de facto patří k rituálům, a pokud si z pití čaje pro posílení imunity vytvoříte v duchu výše uvedeného pravidelný rituál, bude to jen dobře. MUDr. Josef Pekárek ze společnosti Naturcetra Salvea doplňuje: „V jarních měsícich je dobré věnovat se podpoře imunity nejen z důvodu současné situace, ale také proto, že v této době se lidé potýkají se sezonními alergiemi a dalšími obtížemi. Pokud je tělo oslabené nebo přetížené (např. působením alergenů nebo patogenů, jako jsou např. alergeny, viry, bakterie), dochází k poruše buněčné komunikace, a tedy rozvoji imunitních komplikací. Doporučuju proto nechat si vytestovat biorezonancí BICOM, v jakém energetickém stavu se tělo nachází, a následně s výsledky pracovat tak, aby došlo k podpoře regulačního systému organismu včetně toho imunitního.“

Závěrem se chce říci: Buďte v kontaktu s druhými. Klidně i virtuálním, ale nezůstávejte uzavření. Nepřejídejte se a dejte si informační detox. Nehltejte všechny zprávy, které o koronaviru vycházejí. Stejně tak nemusíte mít ekonomické procesy záchrany státu v malíčku. Stejně je neovlivníte. Tak raději pracujte na tom, co ovlivnit můžete! Tedy na svém zdraví a duševní pohodě.

PR článek

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama