Stres a zlost oslabují imunitu. Braňte se!

Psychika a stav imunitního systému jsou poměrně provázané. Jak posílit obranyschopnost organismu v době, která stresem pulzuje?

To, že imunitní systém ovlivňuje psychika, je dnes všeobecně známá věc. Dlouhodobý stres, úzkost či zlost přetěžují náš organismus a oslabují imunitu – schopnost bránit se virům a bakteriím.

Samozřejmě můžete pasivně čekat na to, že se situace kolem vás zlepší a s ní i vaše zdraví, ale také je možné, že to hned tak nebude. Abyste tedy byla vy i vaše rodina v pohodě, je třeba přijmout posílení imunity jako výzvu. Zeptali jsme se odborníků a tady jsou tipy, které pomůžou zmírnit stres, získat komplexní rovnováhu a zlepšit náladu. Psycholog Jan Kulhánek z Psychoterapie Anděl radí:

1. Hlídejte si dostatek spánku. Právě ten je nesmírně důležitý pro dobití energie, odplavení stresu a regeneraci organismu.

2. Jezte správné pokrmy, přidejte si do jídelníčku nálož vitamínů. Dodržujte pitný režim. Jídlo je i pro radost, vitamíny pro zdraví a dostatek tekutin proti únavě. Pokud pijete v době karantény alkohol, pak jen výjimečně a společensky.

4. Dejte svým dnům řád. V dnešní době plné nejistot a změn je určitá pravidelnost uklidňující a přináší pocit bezpečí. To, co dříve mohla být nuda, je dnes jistota. Nejde o to mít vojenský režim, ale několik rituálů, na které se budeme i těšit.

5. Relaxujte, protahujte se a hýbejte se. Nezapomínejte na své tělo a na dýchání. I když jste možná na takovou aktivitu nebyli dříve zvyklí, pokuste se to naučit. Na internetu je mnoho návodů, jak relaxovat, začít s jógou atd. Vnímejte své tělo a mějte radost z toho, co zvládá. Pokud máte partnera, užívejte si sex. I ten je pro posílení imunity nezbytný.

Alternativní přístup ke zdraví může být další možností

Pokud se věnujete alternativnímu přístupu k životu, můžete si pro tuto dobu naplánovat užívání homeopatik. Stejně tak bylinné receptury, které de facto patří k rituálům, a pokud si z pití čaje pro posílení imunity vytvoříte v duchu výše uvedeného pravidelný rituál, bude to jen dobře. MUDr. Josef Pekárek ze společnosti Naturcetra Salvea doplňuje: „V jarních měsícich je dobré věnovat se podpoře imunity nejen z důvodu současné situace, ale také proto, že v této době se lidé potýkají se sezonními alergiemi a dalšími obtížemi. Pokud je tělo oslabené nebo přetížené (např. působením alergenů nebo patogenů, jako jsou např. alergeny, viry, bakterie), dochází k poruše buněčné komunikace, a tedy rozvoji imunitních komplikací. Doporučuju proto nechat si vytestovat biorezonancí BICOM, v jakém energetickém stavu se tělo nachází, a následně s výsledky pracovat tak, aby došlo k podpoře regulačního systému organismu včetně toho imunitního.“

Závěrem se chce říci: Buďte v kontaktu s druhými. Klidně i virtuálním, ale nezůstávejte uzavření. Nepřejídejte se a dejte si informační detox. Nehltejte všechny zprávy, které o koronaviru vycházejí. Stejně tak nemusíte mít ekonomické procesy záchrany státu v malíčku. Stejně je neovlivníte. Tak raději pracujte na tom, co ovlivnit můžete! Tedy na svém zdraví a duševní pohodě.

PR článek

Sdílejte článek
Štítky zdraví stres rituál imunitní systém organismus imunní systém Josef Pekárek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.