Životní styl

18. prosince 2020 14:20

beccy@seznam.cz

Tipy na dárky pod stromeček pro vaše mazlíčky, které mají smysl

Vymýšlení dárků pod stromeček není žádná sranda. Kolikrát chceme, aby dárek nejen hezky vypadal, ale byl do určité míry praktický. Naši čtyřnozí přátelé nejsou, co se dárků týká, nijak nároční. Většině stačí dobrý pamlsek. Ale i tady je fajn nekupovat hned první věc, kterou uvidíme, ale dát si záležet. Poradíme vám čtyři vhodné dárky pro psa pod stromeček. 

Zářivé zuby

Psi jsou náchylní na zubní plak a s tím se pak pojí mnoho zubních problémů. Dokonce až 80% psů starších 3 let už má se zuby problém. Záněty dásní jsou nejen bolestivé, ale polykáním se šíří dál do těla a mohou vzniknout i další komplikace. Proto je dobré se o chrup svého mazlíčka starat. Říkáte si, ale já kupuju pamlsky na chrup? Pokud pes už zubní kámen má, pamlsky nepomohou. Nejlepší je nechat ho odstranit u veterináře. Když můžete člověku věnovat poukaz na masáž, proč nedopřát svému psovi veterinární ošetření? Pokud navíc kupujete pamlsky typu ježků a kartáčků, většinou prodávaných jednotlivě, ještě to zhoršujete. Jsou totiž příliš tvrdé a způsobují drobná poranění dásně, díky kterým se pak bakterie šíří dál do těla. Pokud tedy dentální pamlsky, tak balené, měkké, od renomovaných značek, které obsahují aktivní látky a čistí i zadní zuby (tvary: kříže, hvězdy).

Trénujeme hlavu

Mozek potřebuje zapojit nejen člověk, ale i pes. Pokud tedy nemáte čas dát psovi vybití venku při procházce, kde mu dáváte různé úkoly, pořiďte mu interaktivní hračku. Hlavolamy nebo různé hračky, kde musí odkrývat čtverečky, aby získal pamlsek. Uvidíte, že bavit to nebude jen psa, ale i vás.

Společný vztah

Chcete mít se svým psem vztah, který vám budou všichni závidět? Předplaťte si kurz dogdancingu, agility, flyballu, dogfrisbee nebo třeba canicrossu. U psích aktivit je skvělé, že existují takové, kde se psem musíte cvičit přímo vy a měl by reagovat na vaše povely, ale například takový coursing je o tom, že pes běhá za umělou kořistí navíjenou navijákem. Pes se zabaví, unaví, vyčistí si hlavu a vy se nenadřete.

Pokud jste tak neučinili ve štěněcím věku, klidně zajděte i na cvičák. I vy sami budete překvapeni, jak moc se vám společný čas s vašim psím kamarádem na čerstvém vzduchu bude líbit.

Mlsání

Pokud chcete svému psovi dopřát zdravé zobání pamlsků, máme také pár rad. Když kupujete pamlsky, vždy se mrkněte na obal. Neměly by obsahovat: škroby, glycerín a sůl. Nejlepším pamlskem je 100% sušené maso. Vyvarujte se takzvaných „buvolích kostí“, vyrábějí se z odpadu kožedělného průmyslu (jedná se o spodní vrstvu kůže jakéhokoliv zvířete, dokonce i psů), kůže procházejí různými chemickými lázněmi. Tyto pamlsky jsou plné chemie a jsou pro psy nestravitelné.

Jestli máte rádi ručně vyráběné dárky, tak jsme vám už v předešlém článku dali návody na domácí zvířecí cukroví a nemusíte ho péct pouze o vánocích.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.