Fit díky chlupatému kamarádovi: 6 tipů, jak trénovat se psem

Občas brouzdáte na internetu a hledáte možnosti, jak se hýbat. Pátráte po nových lekcích kruhového tréninku, jógy, díváte se, kde otevřeli jakou posilovnu, sledujete inspirativní videa na domácí cvičení. Způsob, jak dostat do svého života víc pohybu, ale možná právě v tuto chvíli odpočívá přímo schoulený pod vašima nohama nebo ve svém pelíšku v rohu předsíně. Neshánějte nové fitness pomůcky, začněte získávat kondici díky vašemu psímu společníkovi!

Se štěňaty je to relativně snadné – ta přímo vyžadují pohyb a jakmile ho nemají, začnou lumpačit. Běháte ven ve dne, v noci, chodíte na dlouhé procházky do lesa, navštěvujete výcviková hřiště. Do kondice se ale můžete dostat s jakkoliv starým psem, stačí trocha vůle a trpělivosti. Pozitiva z trénování s chlupáčem budou oboustranná, fit budete vy i váš pes, posílíte tělo, vyčistíte si hlavu od běžných starostí, ale také posílíte vzájemný vztah.

Zde je několik tipů, jak na to:

1. Dlouhé procházky

Procházky, jakkoliv dlouhé, jsou naprostý základ. Chůze je tím nejpřirozenějším pohybem pro člověka i pro psa, proto ji praktikujte co nejčastěji a v co nejdelší míře trvání. Při chůzi myslete na správné držení těla a neváhejte občas popoběhnout. Nechoďte večer spokojeně spát, dokud na svém krokoměru neuvidíte alespoň 10 tisíc kroků!

2. Běhání se psem

Na zdolávání delších běžeckých tratí vydržte alespoň do dovršení jednoho roku vašeho psího přítele – do té doby nejsou dostatečně vyvinuté všechny kosti a chrupavky. Stejně tak platí nepřetěžovat psy starších ročníků. Běh se psem neboli Canicross je skvělým způsobem, jak protáhnout lidskou i psí kostru. Trénink ale nesmí být přehnaně dlouhý a měl by být co nejpestřejší, aby bavil vás i parťáka. V začátcích se neváhejte poradit s odborníkem.

3. Aportování

Na podavač na tenisáky ani nemyslete. Pokud vám pes míček nedonese, doběhněte pro něj vy a místo sehnutí se si hezky dřepněte. Když budete tohle opakovat po celou dvouhodinovou vycházku, o trénink stehen a hýždí máte postaráno.

4. Hra na honěnou

Buďte trochu hraví a ve chvíli, kdy nejsou kolem další psi, si na honěnou zahrajte s vaším chlupáčem vy. Provokujte ho, ukazujte mu klacky, míčky, rozhazujte kolem sebe listí, skákejte, běhejte, číhejte. Užijete si spoustu zábavy a také zapojíte svaly celého těla i kardiovaskulární systém.

5. Přerostlé mimino

Jestliže bydlíte v bytě ve vyšším patře, občas svého mazlíka vyneste do schodů nebo ho z nich sneste. Získáte tak přirozenou zátěž, ale hlavně se spolu pomazlíte. Budete budovat nejen svaly dolních i horních končetin a zad, ale i vztah se psem.

6. Psí pozice

Pes s hlavou nahoru či dolů – to jsou známé jógové pozice, které můžete praktikovat. Inspirujte se tím, jak psi chodí, jak leží, jak se protahují a dělejte to také. Vyzkoušejte si „psí“ chůzi – klekněte si na kolena a opřete se dlaněmi o podlahu. Zpevněte střed těla a poté kolena zvedněte asi na 10 cm od země. Vydejte se vpřed. Zanedlouho efekt psí chůze poznáte – ucítíte břicho, paže i zádové svaly a navíc se pěkně zapotíte.

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek
Štítky pes hubnutí jóga běh chůze cvičení se psem

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.