Tipy na září: Vyrazte na vinobraní nebo pomáhejte chůzí či na kole

Září patří nejen začátku školy, ale je plné různých akcí, na nichž se můžete pobavit, ochutnat něco dobrého, dozvědět se zajímavé věci nebo i přispět na dobrou věc. Co by vám v září nemělo uniknout?

Pivovarské slavnosti v Hanušovicích

Ryzí pivo z hor, bohatý program, oblíbené pivní soutěže a jedinečná kulisa Jeseníků – to jsou letos již 17. Pivovarské slavnosti v Hanušovicích, které tradičně pořádá pivovar HOLBA. Akce se uskuteční už v sobotu 4. září 2021 od 11 hodin. Na místě budete moci ochutnat veškerý sortiment pivovaru letos poprvé v čele s tankovým Keprníkem! „Jedná se o unikátní ležák s ručně sbíraným horským chmelem. Nebude chybět ani tankový filtrovaný nepasterovaný ležák Holba Šerák, který je naší vlajkovou lodí a získává ocenění i v zahraničí. Posledním je letošní obhajoba zlata z roku 2019 na mezinárodní degustační soutěži European Beer Challenge 2021 v konkurenci několika tisíců vzorků piv ze 39 zemí světa,“ prozrazuje Ondřej Hnila, manažer marketingu Pivovaru Holba. Kromě pivních degustací si návštěvníci užijí také bohatý doprovodný program plný soutěží a koncertů v čele s oblíbenými českými interprety, jakými jsou UDG, Slza a Dalibor Janda. Více najdete na stránkách www.pivovarskeslavnosti.cz.

Sbírejte TERIMETRY pěšky i na kole

16. září startuje už posedmé sportovní charitativní akce Nadace Terezy Maxové dětem, která je určená všem, kdo chtějí pohybem podpořit dobrou věc a pomoct opuštěným a ohroženým dětem. Letos se kilometry pomoci sbírají nejen chůzí a během, ale nově i na kole či elektrokole. Ani letos nenajdete TERIBEARA na jednom konkrétním místě. Díky nové technologické podobě happeningu si můžete užívat pohyb a pomáhat odkudkoliv - stačí si stáhnout partnerskou běžeckou aplikaci Strava a za 200 korun se zaregistrovat na stránkách akce www.teribear.cz. (Poplatek je vybírán formou veřejné sbírky a slouží k pomoci dětem a podpoře činnosti nadace). Vzhledem k rozšíření sportovní kategorie o cyklisty je novou měrnou jednotkou TERIMETR. 1 TERIMETR se rovná 1 km absolvovanému chůzí či během anebo 5 km absolvovaným na kole. Za každý zaznamenaný TERIMETR věnují partneři akce 20 Kč na vámi zvolený příběh pomoci. Všechny zdolané TERIMETRY se přenesou do výsledkové listiny podobně jako v předchozích ročnících. Více informací najdete na www.teribear.cz.

Tradiční slavnosti vína v Mělníku

Od pátku 17. do neděle 19. září se uskuteční již 82. ročník tradičního Mělnického Vinobraní, které letos organizátoři věnovali 1100. výročí úmrtí české světice sv. Ludmily. Oslavy probíhají na několika místech historického centra Mělníku i na zámku. Bohatý program jistě uspokojí fanoušky všech uměleckých žánrů, historie, trhů nebo výtvarných dílen pro děti. Vedle jarmarku, stánků s burčákem a gastronomickými specialitami lze v ulicích historického centra narazit na flašinetáře, sokolníka či pouliční umělce. Pro degustaci kvalitních vín cechu českých vinařů je vyčleněna klidová zóna na radničním dvoře, kde si návštěvníci budou moci oddychnout od shonu slavností a mimo vína ozkoušet a vychutnat řadu gastronomických specialit. Více najdete na vinobranimelnik.cz.

Místo koní víno, bubliny i hudba

Výběrové víno, našlapaný hudební doprovod a program pro celou rodinu. Nejen to vás čeká na letošním Chuchelském Vinobraní, které proběhne v sobotu 18. září 2021 od 13 hodin v Chuchle Arena Praha, tedy přímo na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli. Organizátoři mysleli na návštěvníky všech věkových kategorií. Na dospělé pochopitelně čeká degustace kvalitních vín z Čech, Moravy i ze světa nebohudební program v podání Jaroslava Uhlíře s kapelou, legendárních PSH, Cimbálové muziky Trnka, vystoupení Mladých a Neklidných a také koncert rappera Justina Case. Děti si mohou užít kouzelnická vystoupení, Bubble show, ukázky akrobacie nebo bojových sportů, zápasy v ping-pongu a mnoho dalšího. „Zralejší“ ročníky možná ocení povídání se speciálními hosty na téma víno, čokoláda, tradiční čínská medicína, etiketa a další. Více informací najdete na chuchelskevinobrani.cz.

Trochu jiné vinobraní

Botanická zahrada Praha opět letos připravila oslavy sklizně na vinici sv. Kláry, které se konají už od roku 2004. Letos proběhnou o víkendu 18. a 19. září a během těchto dvou dnů se kompletně představí místní produkce vína, a to včetně možnosti nahlédnout do vinného sklepa. Návštěvníci budou moci ochutnat vína ročníku 2020, čerstvý burčák a také novinku – bylinný vermut, který vznikl ve spolupráci s lihovarem LANDKRAFT. Po oba dva dny bude oslavy sklizně doprovázet bohatý program pro malé i velké. Se sklenkou v ruce se návštěvníci mohou zaposlouchat do rytmu funku nebo jazzu nebo relaxovat v rozkvetlé Ornamentální zahradě. Podrobné informace najdete na www.botanicka.cz.

Voda nezná hranice na žďárském zámku

Zámek ve Žďáru nad Sázavou není pouze oblíbeným turistickým cílem, ale také místem, kde se už od 13. století kontinuálně věnují udržitelnému hospodaření v okolních lesích nebo rybnících. Zámečtí organizátoři zde již počtvrté připravili den, který patří přírodě a letos zejména vodě, celospolečensky diskutovaným ekologickým tématům i lidské tvořivosti. Vodní ateliéry, pokusy s vodou, hledání vody pomocí proutku, hra na skleněnou harfu nebo odborná konference pro veřejnost. To je jen stručný výčet z „vodního“ programu Dne venkova, který se zde uskuteční v sobotu 25. září. Svou účastí na této akci navíc pomůžete obnovit zdejší lesy ohrožené suchem, kůrovcem a vichřicemi. Z každé vstupenky totiž část poputuje na zakoupení jedné sazeničky stromku, který bude vysazen ve Žďárských vrších. Více najdete na www.zamekzdar.cz.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.