Životní styl

20. prosince 2018 06:00

Anna Kopečková

Typologie vánočních návštěvníků: Čím pohostit drsňáka, taťku, hipstera nebo dietářku?

Chystáte vánoční nebo silvestrovský večírek a už teď se děsíte, jestli dokážete splnit roli hostitele na 100 procent? Buďte tentokrát připraveni a mějte vše vyladěné na jedničku! Pomůže vám k tomu unikátní typologie hostů, které můžete potkat na každé party, a se kterou nachystáte pohoštění přesně podle jejich gusta. Vychytejte všechny mouchy předem a připravte prostě legendární mejdan!

Klasik

Tenhle chlapík je sympaťák a příjemný společník. Na party dorazí v oblíbeném pulovru a přinese hostiteli malou pozornost, protože etiketu má v malíčku. Nepotrpí si na výstřednosti ať už v jídle, nebo pití. Právě proto mu udělají radost dobroty jako řízečky, sekaná, pečená šunka a k tomu sklenka Portského nebo Metropolu.

Drsňák

S kým máte tu čest, poznáte už při potřesení rukou. Dorazil pořádný mužský, který rád sleduje sportovní kanály a s ničím se moc nepáře. Rovnou mu nalejte něco ostřejšího jako domácí pálenku nebo whiskey a máte na celý večer vystaráno. Neocení malinké načančané chuťovky, ale rozhodně si ho získáte tatarákem, domácím uzeným či klobásami.

Barbína/Šampón

Tak tohle je úplně jiná kapitola. Připravte se na to, že dorazí se zpožděním, protože hodiny ladili svůj outfit. Poznáte je na první dobrou, protože vypadají, jako by vypadli z posledního čísla módního časopisu. Během večera vám předvedou svůj nejnovější model iphonu a povypráví o cool dovolené na Bali. Co se pohoštění týká, vsaďte na jistotu. Nabídněte jim vychlazené prosecco, protože je in. Získáte si je výtečným italským sýrem, sušenou šunkou a olivami.

Bridget Jones

Tahle holka je naprosto ztřeštěná, nezkazí žádnou legraci a její smích vám bude znít v uších ještě druhý den. Sice bude mít oko na punčoše a rozmazanou řasenku, ale díky její trhlosti si toho nikdo ani nevšimne, protože to k ní prostě tak nějak patří. Ráda experimentuje, proto jí připravte k pití nějakou novinku. S jídlem se moc zdržovat nebude, spokojí se s mísou nachos nebo popcornu, do které si hrábne, když půjde zrovna kolem.

Mamina/Taťka

S těmito lidmi si hezky popovídáte, pokud vás zajímají jejich děti a vnoučata, případně domácí mazlíčci. Dovedou o nich totiž vykládat dlouhé hodiny. Pohodlně se usadí na pohovku, kde vydrží klidně celý večer. Nabídněte jim sklenku bílého nebo červeného vína, nejlépe moravského, a u jídla vsaďte na klasiku – chlebíčky, jednohubky, sladkosti i kávu. Připravili jste letos svůj vyhlášený vaječný likér? Nezapomeňte jim dát ochutnat, rádi si pak řeknou o váš recept.

Party Boy

Typ, co obráží nejrůznější akce, kde alkohol teče proudem, odstartuje večer pivem a pravidelně ho bude prokládat panáky jakékoliv značky. Jeho rajónem je parket. O jídlo ani nezavadí, takže se nemusíte namáhat. Nenajde-li spřízněnou duši, která s ním bude držet tempo, vyrazí zase o dům dál, protože noc je ještě mladá.

Hipster

Přijede na kole a mezi ostatními bude díky své image vyčnívat. V prvních pěti minutách vás stihne poučit, jak žít víc eko, bio, udržitelně a friendly. Má rád vše berlínské a také vše, co vypadá dobře na Instagramu. Proto pro něj zvolte nějaký parádní míchaný drink. Protože si velmi zakládá na stravě, zabodujete se vším, co je raw, vegan, paleo, sugar free nebo gluten free. Jasná trefa do černého je bezlepkový avokádový toast.

Snob

Tak tady pozor, tomuhle týpkovi není vůbec jednoduché se zavděčit. Za všech okolností očekává to nejlepší a nebojí se to dát najevo. Podávejte ústřice, krevety a další mořské plody a jen ty nejvybranější lahůdky. Rozlévejte pravé šampaňské a další prémiový alkohol. Pokud si na takové pohoštění netroufáte, poraďte se s odborníkem, anebo si rovnou zaplaťte cateringovou firmu.

Dietář

Vsaďte se, že jste se zrovna trefili do chvíle, kdy tento člověk drží nějakou detoxikační kúru, dietu nebo půst, takže mu nic nebude vhod. Nevěšte hlavu, s tím prostě nic nenaděláte. Zaručeně se ale dozvíte nejnovější dietologické trendy a výživová doporučení. Přejděte to s úsměvem a ponechte tohoto jedince svému osudu.

Hypochondr

Už u vchodu se bude omlouvat, že se necítí zcela fit a postupně všem povykládá, jaké zdravotní potíže ho sužují. Buďte na pozoru, protože to mohou být zcela nekonečné debaty. Bylinný čaj a voda s citronem jsou proto pro něj jasnou volbou.

Pohodář

Oblíbenec všech, který nic neřeší a skvěle se baví za každé situace. Dokáže promluvit s každým a naprosto o všem. Je to diplomat každým coulem. Všichni ho proto rádi vidí a vyhledávají jeho společnost. Když je potřeba, dokáže zažehnat krizi nebo nabídne pomoc. Pro takového člověka vychlaďte oblíbenou „Bohemku". K jídlu uvítá cokoli, pro hostitele je tak doslova požehnáním

Sdílejte článek
Štítky Vánoce Silvestr dieta sekt večírek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.