Zimní OH 2022: 8 dobrých důvodů, proč se na ně dívat, i když nejste sportovní fanda

Právě začínají zimní olympijské hry v čínském Pekingu a celý svět zimních sportů bude minimálně do 20. února, kdy hry končí, na nohou. A právem! Vždyť takovou vzrušující událost si nemůžete nechat ujít ani vy, přestože jinak lyžování nebo hokej v televizi vůbec nesledujete. Tady máte hned osm dobrých důvodů, proč se stát zimním olympijským fanouškem!

I když se na sport v televizi normálně nedíváte a u manželova fotbalu, hokeje či golfu odcházíte s knížkou do vedlejšího pokoje, věřte, že s olympiádou to bude úplně jiné. Nadchne vás atmosféra, budete fandit našim i jiným sportovcům podávajícím výkony na hranici lidských možností. Dejte proto tomuto zimnímu sportovnímu svátku rozhodně zelenou!

Proč se rozhodně vyplatí na zimní olympijské hry 2022 koukat?

1. Je únor!

Únor je pro spoustu lidí nevábný a nepříliš příjemný měsíc. Do jara je ještě daleko a sváteční náladu už dávno odvál severák. Co chcete dělat? Než propadnete depresi a začnete se nepřiměřeně utěšovat čokoládou, vymyslete, jak si to únorové bytí zpříjemnit! A sledování olympiády je báječná příležitost, jak se zabavit a užít si… i ten únor!

2. Sdružte se

Olympijské hry, ať už zimní, nebo letní, jsou skvělá příležitost, jak si užít čas s rodinou a přáteli. Fandění a sledování výkonů vás semkne a budete si blíž! Pro tentokrát opravdu nevadí, že trávíte společný čas před televizní obrazovkou. Udělejte ze sledování olympiády událost, o víkendu připravte olympijský brunch, v pátek olympijský večírek, jezte, pijte, slavte, buďte spolu. Prostě si to užijte se vší parádou!

3. Motivujte děti

Když se Gábina Soukalová dostala (ještě jako Koukalová) spolu s dalšími českými biatlonisty na vrchol sportovní pyramidy a sbírali jednu medaili za druhou, zvedl se u dětí ohromný zájem o biatlon. Chtěly prostě být jako jejich hrdinové. Pokud vaše holčička miluje Martinu Sáblíkovou a malý neposeda nespustí oči z hokejistů nebo skokanů na lyžích, podpořte je v tom! Sledujte společně olympiádu, poznávejte sportovce i sporty, jako je curling, jejichž název možná vaše děti slyší úplně poprvé. A odpoledne si je můžete jít vyzkoušet třeba na kluziště. Ukažte jim na olympiádě, jak jsou zimní sporty cool!

4. Motivujte i sebe

Taky se vám stává, že když sledujete v televizi vrcholové sportovce, máte chuť začít taky něco dělat? Motivujte i sami sebe, ale nemusíte na sebe hned soukat legíny a potit někde krev. Než začnete depku z dlouhé zimy zahánět čokoládou a dortíky, pusťte si alespoň televizi. Při sledování vysportovaných zadků, pevných stehen a odhodlaných výrazů vás minimálně přejde chuť na nezdravé jídlo. A to se taky počítá!

5. Uvolníte emoce

Kdy jindy si můžete tak báječně a beztrestně zařvat před cizími lidmi, než když dají naši gól nebo doběhnou do cíle jako první? Při sledování olympiády si dáte parádní duševní očistu. Uvolněte se, ponořte se do toho a na chvíli zapomeňte na to, jak vypadáte, když se smějete, brečíte nebo křičíte. Ať to klidně sousedi slyší. Vše povoleno!

6. Pocítíte hrdost

Jestli něco dokáže spojit český lid, tak je to zaručeně sport! Jsme malá země, ale sportovce máme skvělé. A když se zadaří i s medailemi, najednou je fuk, kdo koho volil a nevolil, radost mají všichni a skáčeme svorně na náměstích. A to je přesně to, co v téhle divoké a podivné době potřebujeme. Jen tak dál!

7. Omrkněte módu

Není to samozřejmě jako jarní Chanel v Paříži, ale olympijské hry do módy rozhodně zasahují. Alespoň do té zimní a sportovní. Bedlivě sledujeme, jak bude vymóděná česká nebo jiná olympijská výprava, kupujeme si fanouškovské čepice, pozorujeme, jak to komu sluší, i když má na sobě bundu a čepici. Prestižní sportovní značky si takovou světovou událost rozhodně nenechávají ujít a předhánějí se v nastolení zimních sportovních trendů. Nenechte si to ujít ani vy a podívejte se, jak to letos sluší české výpravě.

8. Spousta dřiny

Kdyby pro nic jiného, tak kvůli sportovcům a sportovkyním se dívejte. Stejně jako kdysi i dnes s obdivem pozorujeme ty, kteří se dokážou dostat až na vrchol. Velikou dřinou, náročnými tréninky, spoustou odříkání. Už proto si sportovci zaslouží, abychom jim bezbřeze fandili a podpořili je, i když jsou od nás téměř osm tisíc kilometrů daleko.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.