Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama
Reklama

Co pomůže dětem k lepšímu učení? Žlutá barva, 60 wattů nebo 19 stupňů v pokoji!

Návrat do školních lavic nebývá lehký pro začínající ani zkušené školáky. Zkuste jim pomoci, aby jim učení lezlo lépe do hlavy. Stačí vyzkoušet pár osvědčených triků!
Vydáno: 09.09.2018
Co pomůže dětem k lepšímu učení? Žlutá barva, 60 wattů nebo 19 stupňů v pokoji!
Co pomůže dětem k lepšímu učení? Žlutá barva, 60 wattů nebo 19 stupňů v pokoji! Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Domácí příprava nebývá zrovna oblíbenou součástí školního roku. Pokud vaši učitelé trvají na domácích úkolech, nezbývá než vašemu školákovi pomoci, aby mu učení šlo lépe od ruky. Můžete vyzkoušet pár věcí, které opravdu pomohou k soustředění i lepším výsledkům.

Studijní koutek

Připravte dítěti stabilní místo, kde se bude učit. Vždycky! Pokud někdy sedí u kuchyňského stolu, jindy na terase a potřetí v obýváku, může to vést k nesoustředění a rozptylování. Místo k učení by mělo být jednou provždy definované. Právě v tomto koutě, u tohoto stolu se učíme a děláme úkoly. Mozek to brzy přijme a zafixuje a nebude se tolik zaobírat okolím.

Nástěnka a hodiny

Jsou to neuvěřitelní pomocníci při učení, určitě je dětem pořiďte! U dětí krásně funguje vizuální paměť a potřebují mít informace na očích. Pak je vnímají lépe a více si pamatují. Zápasí s násobilkou nebo slovíčky? Šup s nimi na nástěnku! Stejně dobře fungují nástěnné hodiny. Dítě má pojem o čase, naučí se vnímat, co jak dlouho trvá a kdy už na něj čeká máma s večeří. 

Vzduch a světlo

V místnosti s vydýchaným vzduchem bude vaše dítko spíš usínat, než se soustředit. Pořádně vyvětrejte a pak to půjde lépe. Pokud chcete dítěti vytvořit optimální podmínky pro učení a domácí úkoly, nechte v místnosti kolem 19 stupňů Celsia. Stejně dbejte na dobré osvícení stolku. Nebojte se, podle výzkumů o kvalitě učení stačí lampička s 60W žárovkou.

Na barvě záleží

Dítěti můžete k lepšímu učení pomoci i díky jednoduchému triku s barvou! Je dokázáno, že žlutá barva probouzí energii intelektu a povzbuzuje učení a tvořivost. Vymalujte mu koutek s pracovním stolem žlutou barvou nebo alespoň pořiďte žluté závěsy a doplňky.

Pomůcky a uklizený stůl

V bordelu na stole se možná vyznáte vy, ale vaše malé dítě s tím bude mít problém, ať tvrdí cokoli.

Bude ho rozptylovat a nikdy nic nenajde. I když věta “ukliď si stůl” nebude úplně populární, měla by se proměnit v činy. Klidně dítěti pomozte, aspoň nebudete za rodiče-prudiče a ukážete mu, že na hezky upravené a čisté ploše se pracuje lépe. Stejně tak mu na stolek umístěte vhodné didaktické pomůcky, ke kterým se může při učení uchylovat. Není žádná ostuda, když si pomůže počítadlem, magnetickými písmeny nebo glóbem. Cestou her a názorných ukázek docílíte skvělých výsledků.

Žádná postel!

Postel je na spaní. Zaveďte pravidlo, že učení do postele nepatří. Žádné opakování slovíček před spaním, to raději přečtěte pohádku. Postel je pro školáka zóna odpočinku, bezpečí a relaxace!

-KU-

Článek je zařazen v: škola, Školáci, školní rok, učení
Reklama