Celebrity

13. července 2022 13:05

Šarlota Chmelařová

Marta Kubišová chystá turné, zpívat ale nebude. Jsem klátící se květinka bez páry, tvrdí

Nestárnoucí zpěvačka oslaví letos na podzim 80. narozeniny a na svůj věk vypadá stále neuvěřitelně skvěle a vitálně. Přiznává však, že na hudbu a zpěv už jí moc času ani chuti nezbývá. Čím se v poslední době zaměstnává a na co se její fanoušci mohou těšit?

Ačkoliv už se Marta Kubišová na pódia vrátit nechce a zpěv odložila na druhou kolej, její fanoušci se přece jen mohou těšit na nějaké to setkání. V rámci oslav svých kulatých narozenin uspořádá tour s názvem Noc s legendou, kde bude divákům vyprávět svůj neobyčejný životní příběh. Ten doplní videoukázky a hvězdní hosté. Marta Kubišová je symbolem boje za svobodu. Postavila se komunismu, a to i přes dvacetiletý zákaz zpívání.

Zpěvu se však fanoušci v tomto případě nedočkají. Kubišová je totiž pevně rozhodnutá, že už se k němu nevrátí. „Mám pocit, že jsem taková květinka větrem se klátící, víte. Že nemám žádnou páru, to se mi zdá,“ popsala své pocity Kubišová v rozhovoru pro pořad Showtime.

Autorka hitu Nechte zvony znít si prý už nezpívá ani doma. „Ani náhodou, to jsem ale nikdy nedělala! Oni se všichni divili a já jsem říkala: ‚Víte, jak se rozezpívávám před koncertem? Dám si nějakou jednu obtížnou věc a buď ji dám, nebo ji nedám,‘“ vyprávěla o své neotřelé pěvecké technice z minulosti.

Momentálně však na hudbu příliš času ani chuti vzhledem k okolnostem nemá. „Na hudbu mi nějak nezbývá… a to ani čas. Protože teď sedím, ale to už i s covidem – i teď s ukrajinskou válkou…“ dodala posmutněle s tím, že si z toho všeho sledování zpráv dokonce vyseděla ve vlastním gauči důlek. Celková situace jinak činorodou zpěvačku ovlivňuje. „Mě to takhle usadilo, protože tyto věci, přestože bych vůbec nikdy nešla do aktivní politiky, mě enormně zajímají. A bere mně to teda nervy, že bych někdy opravdu kousala,“ dodala rozzlobeně Kubišová.

Pocta v rámci životního jubilea

Nedávno se na veřejnosti objevila také v rámci slavnostní premiéry divadelního recitálu Marta, který byl nastudován právě k jejímu jubileu a mapuje zpěvaččin život. Herečka, která v něm pěveckou legendu ztvárňuje, je tak dokonale nalíčená a oblečená, že si ji dokonce i hlavní hrdinka spletla sama se sebou. „Myslela jsem, že jsem to já!“ smála se Kubišová při pohledu na plakát.

Nedávno však prožila i těžké chvíle. Trápilo ji zdraví a podle svých slov zažila stav připomínající náběh na infarkt, který prožila před šesti lety. Na slavnostní premiéře 9. června však všechny přítomné uklidnila. „Dneska je mi hezky,“ rozptýlila obavy o svém zdravotním stavu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.